Yaşadıklarımızdan Ders Çıkarmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Her gün hatta her saat farklı olaylarla karşılaşıyoruz. Bunların hepsinin arka arkaya gelmesinin bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Doğaya kötü davranıyoruz, insanlara kötü davranıyoruz, kendimize kötü davranıyoruz, hayvanlara kötü davranıyoruz...O kadar çok yanlış yapıyoruz ama yine de öğrenmiyoruz anlaşılan. Bu ülke daha önce de yangınlar gördü kimileri yine alçak düşmanlardan kimileri doğa şartlarından ama bunların bir önemi yok bence. Biz bunlardan ders çıkardık mı ? Önlemler alındı mı ? Sahip olduğumuz imkanlar kuvvetlendirildi mi ? Bu sadece yangın temelli bir yorum değil virüs, ikili ilişkiler, hayvan katliamları vb.vb. Virüs bitmeden başladık yine eski halimize karşılığını da alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Artık bazı şeyleri tartışmak yerine çözüm odaklı gitmeli ,ders almalıyız. Yoksa bu döngü devam eder.
    patronicee
    Hatalarımızdan ders çıkarma yetimiz olsaydı tarih tekerrürden ibaret olmazdı.
     noodle_derler
     https://www.youtube.com/watch?v=ULDB0d4u1_E
     https://www.youtube.com/watch?v=ULDB0d4u1_E
      abdes_terligi
      kendimi suçlamıyorum çünkü ben iyi bir insanım ve elimden geleni yapıyorum. Şöyle ki benim gibi alt tabakadan fakir 100-200 kişi götünü sıkıp tasarruf yapsa, dünyaya faydalı olmak için elinden geleni yapsa, bir (1) tane zengin piçin gidip bir hafta yaptığı tatilde sebep olduğu kirlilik ve israf bunların hepsini rahatlıkla iptal ediyor. Bizim gibi alt tabakada olan halk hep kendimizi suçlamaya ve tasarruf yapmaya yönelik gidiyoruz ama üst tabakadaki zengin piçler tasarrufun T'sini bilmiyor.
       strangestar
       Öğrenemedik öğrenemeyip yok olucaz.
        sairsel
        Kalbini kırmak şöyle dursun yerlere göklere sığdıramadığım insanlar en ufak bir görüş ayrılığında kırıcı olmaktan hiç çekinmediler. Yapmayayım diyorum hak etmiyorlar diyorum ama yine de kıyamıyorum ben iflah olmam!
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.