Yaşadığınız Yer Fiziksel Görünüşünüzü Etkiler mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gundemss
   Son zamanlarda coğrafya kaderdir deyip diğer ülkelerle Türkiye'nin gençlerinin fiziksel görünüşleri karşılaştırılıyor. Komik mi acı bir gerçek mi çözemedim :D Ben biraz hak veriyorum, genlerimiz bu durumda ne kadar etkili olsa da yaşantımız da bence fiziksel görünüşümüze yansıyor. Türkiye'de olup genç gösterenler de var tabi Defne Samyeli mesela :D Coğrafyamız aynı ama maşallah benden genç duruyor. Fakir olduğum için sanırım :)
    kafatamircisi
    Etkiler tabi manyak mısın? )
     tsukyomi
     %90 gen, %10 çevresel etki diyelim. Ailenden aldığın göz ve saç rengi değişmez, ten güneşte ya da rüzgarda değişebilir. Değişebilir diyorum çünkü benim lanet tenim kesinlikle değişmiyor. 20 derecelik güneşli havada Sovyet bayrağına dönüyor, 2 gün yer yer kızarıklar kalıyor, en az bir hafta yanaklar kızarık kalıyor ama beyazlık hep baki. Lanet tavan boyası beyazlığı..
      me_out_bye
      Mesela kongolu bir geç sıcak havada hiç üşümez büzümeş ve hep güneşten vitaminini alır sallaya sallaya gezer sonra 20cm artıkın. Yer çekimi etkisiylede. Birde Türkü düşün. Ekmek yer oturur aşağı. Haliyle etkiler yani.
       me_out_bye
       Etkiler.
        sairsel
        Sosyetik bir çevrede yetişen apartman bebesi ile köyde tarlada yetişen kişi hiç aynı olur mu?
         gulfemkaya
         Etkiler netdir
          bisosyolog
          tabi ki, kilodan uyku düzenine kadar her şeyi etkiler buna bağlı olarak da görünüşünüz değişir
           somurtkan_sirin
           fiziksel belki ama ruhen etki az kalır...
            regina_
            Etkiler
             kisi
             Genetik konusunu işin dışında tutsak bile etkiler. Düzgün beslenme, hareketli hayat, spor, az stres, az dış görünüş tabusu vs. sayesinde daha iyi görünürsünüz. Bir ara şimdi yediğimin iki katı yememe rağmen hareketli hayat, az stres ve her çeşit spor imkanı sayesinde çok daha zayıftım. Edit: İzmirin kızlarını güzel yapan yalnızca genetikleri değil. Nasıl hareket edeceklerini bilmeleri, nasıl konuşacaklarını bilmeleri, saçları kıyafetlerini vs. kendine yakıştırmaları asıl etken. İzmirin kızları dışında başka örnekler olarak ünlülerin ünlü olmadan önceki ve sonraki hallerine bakın. Estetiksiz bile büyük değişimler oluyor.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.