Yaşadığınız Yer Fiziksel Görünüşünüzü Etkiler mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gundemss
   Son zamanlarda coğrafya kaderdir deyip diğer ülkelerle Türkiye'nin gençlerinin fiziksel görünüşleri karşılaştırılıyor. Komik mi acı bir gerçek mi çözemedim :D Ben biraz hak veriyorum, genlerimiz bu durumda ne kadar etkili olsa da yaşantımız da bence fiziksel görünüşümüze yansıyor. Türkiye'de olup genç gösterenler de var tabi Defne Samyeli mesela :D Coğrafyamız aynı ama maşallah benden genç duruyor. Fakir olduğum için sanırım :)
    me_out_bye
    Etkiler.
     me_out_bye
     Mesela kongolu bir geç sıcak havada hiç üşümez büzümeş ve hep güneşten vitaminini alır sallaya sallaya gezer sonra 20cm artıkın. Yer çekimi etkisiylede. Birde Türkü düşün. Ekmek yer oturur aşağı. Haliyle etkiler yani.
      kafatamircisi
      Etkiler tabi manyak mısın? )
       tsukyomi
       %90 gen, %10 çevresel etki diyelim. Ailenden aldığın göz ve saç rengi değişmez, ten güneşte ya da rüzgarda değişebilir. Değişebilir diyorum çünkü benim lanet tenim kesinlikle değişmiyor. 20 derecelik güneşli havada Sovyet bayrağına dönüyor, 2 gün yer yer kızarıklar kalıyor, en az bir hafta yanaklar kızarık kalıyor ama beyazlık hep baki. Lanet tavan boyası beyazlığı..
        mrsnl33
        Ten rengini etkileyebilir.Ama fiziksel özelliklerin çevreyle pek ilgisi yok bence,daha çok genetikle alakalı.
         sairsel
         Sosyetik bir çevrede yetişen apartman bebesi ile köyde tarlada yetişen kişi hiç aynı olur mu?
          kisi
          Genetik konusunu işin dışında tutsak bile etkiler. Düzgün beslenme, hareketli hayat, spor, az stres, az dış görünüş tabusu vs. sayesinde daha iyi görünürsünüz. Bir ara şimdi yediğimin iki katı yememe rağmen hareketli hayat, az stres ve her çeşit spor imkanı sayesinde çok daha zayıftım. Edit: İzmirin kızlarını güzel yapan yalnızca genetikleri değil. Nasıl hareket edeceklerini bilmeleri, nasıl konuşacaklarını bilmeleri, saçları kıyafetlerini vs. kendine yakıştırmaları asıl etken. İzmirin kızları dışında başka örnekler olarak ünlülerin ünlü olmadan önceki ve sonraki hallerine bakın. Estetiksiz bile büyük değişimler oluyor.
           regina_
           Etkiler
            somurtkan_sirin
            fiziksel belki ama ruhen etki az kalır...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.