Yaşadığınız En İlginç İyilik Yaparken Kötülük Bulma Anınız
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   Bundan yıllar yıllar önce bir sevgilim vardı. Lise zamanları, hoş çocuk, o dönemlerde bir ilişkiden beklenen her şey var bizim ilişkimizde de. 7/24 mesajlaşıyoruz, WhatsApp yok, görüntülü konuşma, fotoğraf gönderme, ses atma durumları da yok tabii hayatımızda. SMS'lerle yaşıyoruz. Bir dönem çocuk her akşam saat 20.00-20.25 saatleri arasında yok oluyor. Dişini fırçalarken dahi benimle mesajlaşan çok 25 dakika hayatımdan kayboluyor. Bu durum benim dikkatimi ciddi ciddi çekmeye başladı. Dakika falan tutuyorum ve şaşmıyor her seferinde tam 25 dakika. WhatsApp yok ama en yakın kız arkadaş terörü o zamanlarda da var. Ben de durumu kız arkadaşlarımla paylaştım, türlü türlü komplo teorileri üretiliyor tabii. Müge Anlı edası ile 25 dakikanın gizemini çözmeye çalışıyoruz. Aklı selim arkadaşlarımdan biri doğrudan sormamı söyledi. Sordum, çocuk özel bir işi olduğunu bana söyleyemeyeceğini, benimle paylaşmasının çok ayıp olabileceğini söyledi. Benim ve kız arkadaşlarımın ilk aklına gelen çocuğun kendini tatmin etmek için bir zaman aralığı yarattığı oldu. O zamanlar bu kadar çok konuşulan ve herkesin kabul ettiği bir şey değildi bu tabii. Bilinçli gençler değildik. Kızların da bir güzel gazlaması ile ben çocuktan deli gibi soğudum. Ayrıldık. Aylar sonra çocuğun yakın arkadaşlarından birinden mahallelerinde yaşlı ve bakıma muhtaç bir teyze olduğunu, her akşam ona yemek götürdüğünü, bir ihtiyacı var mı diye gün içerisinde teyzeyi mahallece yokladıklarını. Saat 20.00-20.25 arasının da benim sevgilimin ziyaret saati olduğunu büyük bir hüzünle öğrendim. Zaman zaman hala aklıma gelir ve kendime çok kızarım. Resmen iyilik yapmaya çalışan birine kötülük yapmışım.
    kaaninteyzesi
    Bak düşününce bir şey buldum. Yeni evliyken , bütün gün çalışmama ve onun çalışmamasına rağmen ; sırf aç kalmasın diye yemek yapardım. sürekli yaptığım yemeklere bahane bulurdu. Bir gün gaflete düşüp, annesinin yemeğiyle kıyaslayınca sofrayı masa örtüsünden çektiğim gibi devirdim. Hiçbir şey olmamış gibi saçlarımı arkaya atıp odaya geçip uyudum. Bir daha da 1 sene yapmadım. O yaptı. Böyle.
     vurz
     Benim hayatim o kadar aksiyonlu degil ya ,hayvanlara mama veririm , yayaya yol veririm , gidene de yol veririm hatta koyveririm 😁
      benita
      Parkta cüzdan bulmuştum, içinde de ulaşabileceğim bir bilgi bulamadım. Orada bulunan büfeye bıraktım gelip sorarlarsa diye, ordan işe geçtim. İşyerinde de durumu anlatınca müdür keşke polise bıraksaydın, büfeye güven olmaz belki diye içime kurt düşürdü. Tekrar büfeye gittim siz cüzdanı verin ben polise teslim edeyim dedim, kadın da vermek istemedi. Ben de polisi aradım, durumu anlattım. Ekip geldi, kadını ayak üstü sorguya aldılar, sonra cüzdanı kendisinden aldılar. Beni de işyerine geri bıraktılar. Yani iyi mi, kötü mü, macera mı, saçma sapan bir şey...
       kaaninteyzesi
       Bunu yaz , filmini yapsınlar. Öyle hoşuma gitti
        sairsel
        Ortaokul çağlarında pinokyo bisikletim vardı. Bir komşumuzun durumu pek olmayınca onun oğluna da bisikletimi ara sıra veriyordum. Bisikleti kömürlüğe koymadım alıp binebilirsin dedim. Bu arkadaşta bisikleti sen al başka mahalleye götür, güya orada boyayıp zimmetine geçirecekmiş ama yolda giderken kamyon çarpınca planları alt üst oldu.
         ceviz-agaci
         Ben hep birilerine iş öğrettim daha pc açmayı bilmeyenlere sonra haha hep hançer hep sinsiluk
          kulturlukoylu
          yaptığım meslekten ötürü bir hastanin tedavisi icin sıvılasmis gaz dolumu sebebiyle kadin dogum polikliniğine acil sekilde girip o anda cogu zaman hasta olmayan bu biriminde Hastanin yari ciplak halde kontrol oluyor olması. ve kadının çığlık atmasi. birisine yardim edecekken birisine kötülük yapmış olmustum.
           peripedia
           E hep, iş hayatımda yaşıyorum genelde. Zamansız saatlerde insanları rahatsız etmek istemiyorum, mesai saatlerinde hallederiz diye düşündüğüm işlerin büyük çoğunluğu aciliyeti olan işler oluyor ya da üstlerim böyle tanımlıyor ve burnumdan getiriyor.
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.