43
26.5.2020
Yaşadığımız Ülke İle İlgili En Büyük Kaygınız
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dr-zet
   Eğitim sisteminde/kalitesinde günden güne kötüye gidildiğini düşünüyorum. Gelecek nesiller adına kaygı verici bir durum. Hastalıkta, yargıda, bireysel ve toplumsal iletişimde, eğitim her yerde şart.
    ketcaplisarma
    Eğitim sistemi ve geleceği...
     1cerenaltay
     Laiklik elden gidiyeh irtica geliyeh falandı filandı
      necati-sen
      Eğitim sistemi ülkeyi batırıyor zaten
       redkit00
       Özellikle ülkenin karar mercisi konumunda bulunan kurumların önemli yerlerine bir şekilde torpil ile gelmiş insanlardan başlayayım. Çoğu düzen içinde işleyip iyi olan kurumlarımızın yozlaşıp bozulup ülkeye etkilerini gördüğümüz bugünlerde artık bomboş yerler haline gelmesi beni çok üzüyor. Çünkü bu kurumlar ülkenin gidişatını belirliyor eğitim,tarım,ekonomi bunlardan sadece birkaçı. Eğitim sisteminin bozuk olmasının sonuçları çok acı zaten ve hepsi ortada. Tabi bu düzen domino taşları gibidir biri gitti mi al başına tüm olumsuzluklar peşi sıra gelir. Bu durum kaçınılmazdır. Bu durumun yarattığı kaos ve kriz anlarında da artık ülkenin içindeki tilkiler çoğalır herkes kendi çıkarı peşinde koşmaya başlar. Çünkü ezeni ezmek adettendir. Bunun önüne ne din kardeşliği ne de Türkiye Cumhuriyeti anlayışları geçebilir. Ülkenin içinde bulunduğu durumun farkında olan veya olmayan kişiler de birbirlerini suçlayıp iyice kutuplaşma yoluna giderler. Çünkü bütün insanlara göre suçlu kendisi veya kendi grubu dışındaki herkestir. En ufak bir yanlış yapanı gören Türk vatandaşı vatan haini damgasını yapıştırır geçer hiç sorgulamaz,araştırmaz veya düşünmez. Ama aslında ülkesi için yapar bunu başkalarını ötekileştirmek de ülkeyi sevmeye dahildir. Öyle öğrenmiştir çünkü ailesinden, çevresinden. Tabi bütün bunlar olurken bunların önüne geçmek istersen adalet sistemine gidersin; bakarsın orada da aynı düzen işliyor:Tanıdıklarının tanıdıkları gelmiş bir şekilde sadece tanıdıklarının tanıdıklarının işleriyle ilgileniyorlar. Bu toplumun en büyük sorunlarından birisi de bence eleştirmektir: Ama öyle bildiğiniz gibi eleştirmek değil, yapıcı eleştiriden bahsetmiyorum tabi ki! Laf olsun kötüleme olsun diye her şeyi kötüler bizim toplumumuz. Neden kötüler, çünkü karşı taraf bizim düşünce yapımıza uymaz, başka düşünür o! Karşılıklı saygı yoktur toplumda, nedenini bilemiyorum hani Müslümanlık hoşgörülü olmaktı? Siyaset bu ülkenin lolipopudur ama öyle lolipop değil kocamandır ve hiç bitmez. Herkesin ağzında bir lolipop vardır. Sürekli yalarlar emerler. Durmaksızın bununla yaşarlar. Gündeme yeni bir lolipop tadı gelir herkes denemek ister.Birbirleriyle yarışırlar o konuda yorum yapmak için bilgisi olmasa bile. Bayılırlar buna! Neden mi, çünkü ağzına lolipopu alanın başka hiçbir şey umrunda olmaz düşünmez sorgulamaz emer sadece. Bahsettiklerim A,B,C partileri için geçerli değil, hepsinden bahsediyorum. Bu ülkenin en büyük sorunlarından birisi de büyüyecek potansiyele sahip olduğuna inanır ama hep bunu dış güçlerin engellediğini düşünür. Hayır kardeşim bunu engelleyen bu toplumun ta kendisidir! İlk olarak doğaya,çevreye saygı duymayan insanlardan başlayayım. Sen daha yediğin basit bir çikolatanın çöpünü bile sağa sola atarken nasıl ülkenin gelişeceğinden bahsediyorsun? Basitten başladım biraz da ileri örnek vereyim, devlet dairesinde çalışan güzel kardeşim işe gitmediğin 30 dakikayı yanına kar saymayı ne zaman bırakacaksın? Daha çok yazacağım ama bitti karakter yazamıyorum.....
        kuyinist
        Gelecek kaygisi tabii ki
         tiroyitbezi
         Bu ülkede doğmuş bir kadın olmam başlı başına kaygı kaynağı ..
          lawyerwho
          Güzel insani değerleri unutması, gerisi fasa fiso...
           daisyyy
           ben bu ülkeye, bu dünyaya çocuk getirmekten ve o çocuğu bu dünyada büyütmekten çok korkuyorum.
            anonimimdirr
            ilerde kaygı duyacağım bir ülkemin kalmayacak olması
             mevsimlerden-sonbahar61
             Bir kağıt parçası koyuyorlar önüne ve geleceğin bu diyorlar yazık...
              bosadam
              İnsan hayatının bir önemi yok. Refahı sadece bir gruba yakınsan yaşama şansın var. Onun için bir gün gelecek herşey çeteleşecek devlet devletliğini yitirecek güçlü olan kazanacak bu gün ki gibi çünkü onlara ögretilen tek şey bu ve bunu yapacaklar.
               roxannee-
               En büyük kaygım bu ülkede kadın olmak. Sürekli bir korkuyla yaşamak nasıl hiçbir fikriniz var mı? Çünkü bu toplumda erkekler değil erkeklik diye bir sorun var. Bu toplumda erkekleri tutan bir adalet sistemi var. Bu toplumda suçlu olmak için kadın olman yeter de artar bile.
                heygidigocadunya00
                Herkesin referansla bir konuma gelip liyakat sahibi işinin ehli insanlara kıymet verilmemesi, özellikle çocuk ve kadınların cinsel istismara uğrayıp şiddet görmesi, hayvanlara yapılan eziyet ve bunların sonucunda adaletin tecelli etmemesi en büyük kaygılar arasında maalesef 😒😏
                 mervenizz_
                 Gelecek...
                  sisibisoshi
                  Ecelimizle ölemiyoruz.
                   miss_depressive
                   Eğitim sistemi, sınav, toplum baskısı, işsizlik... Daha milyonlarca var ama başlıca bunlar sanırım
                    amakafamiznasiguzel
                    yaşadığımız ülke ile ilgili en büyük kaygım....yaşadığımız ülkenin kendisi direkt
                     atlcns
                     Milyonlarca işsiz üniversite mezunu
                      rarero
                      Eğitimini kaliteli alamayan, araştırmadan ve okumaktan uzaklaşmış bir nesil. Biz batan gemiden son kaçanlardanız. Ancak gelen nesil gerçekten sosyal bir dünyaya doğuyor ve bunun öngörülemez birçok sonucunu yeni yeni görmeye başladık. Bu noktada iş ebeveynlere kalıyor ama yeni düzenden uzak kalan ebeveynlerin çocukları konusunda endişelerim çok büyük.
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.