27
28.9.2020
Yaşadığı Her İlişkinin Evlilik ile Sonlanmasını İsteyen İnsan
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   zodyakli
   Bazen bir şekilde sizin uyuşmadığınız aslında sizi mutlu etmeyen insanlarla da ilişki yaşanabiliyor. Ancak yine de hep sonunun mutlu olmasına dair, evliliğe dair hayaller kuruluyor. Bile bile lades. İşin garip tarafı öyle matah bir ilişki yaşanmadığı halde evlenen çiftler de çok. Acaba ilişki yaşarken tek amacımız sadece evlenmek olabilir mi?
    monaiman
    Evlilik kutsaldır. Öyle her önüne gelen ile düşünülmez kardeşşş.
     meyvesebze
     Tek gecelik iliskilerle yasayan insanlar oldugu gibi her iliskinin evlilikle sonuclanmasini isteyecek insanlarda olabilir haliyle Aile yapisi,cevre etkilio olabilir. Misal bn 30mda evlendim.Tum arkadaslarim yasitlarim evli ve cocukluydu.Ortamda hep 'Eee sen ne zaman evlenceksin'yaklasimlar oldu Cok kafaya takan biri olsan her onune gelenle evlenme psikolojisine girebilirsin bu durumlarda
      plazacalisani
      Gereksiz hayallere kapılan bir hayalperesttir. Ne evliliği yahu.. Dolar kaç lira farkında mısınız? Aa pardon, biz maaşı TL cinsinden alıyoruz
       sedefartuny
       Şöyle ki amacı evlilik olan bir insan için yadırganmayacak bir durum. Ancak ilişkinin başlarında anlaşılır o ilişkinin evliliğe evrilip evrilemeyeceği. Diğer soruna gelecek olursa. Toplumsal kodlarımız tarafından bize dayatılan bir şey, evlilik odaklı ilişkiler. Her hikayenin mutlu sonla bitmesini isteyen çocuklar gibi ilişkilerin evlilikle sonuçlanmasını bekliyoruz. Psikolojik bir şey bu.
        _umut_
        Bir erkek olarak garip bir şekilde bunu istiyorum ben. Evet aynen şu şekilde. İlişkinin başlarında herşey güzelken tabi ben duygusallıktan geberdiğim için direk aşık olup evlinirim kafasına girebiliyorum. İleride mantığım biraz konuşmaya başlayınca işler değişiyor. Fakat ve lakin.. ben genel anlamda hoşlandığım, iyi anlaştığım, değer gördüğüm ve bana iyi gelen bir kız ile pek tabi evlenmek ve her anımı onunla birlikte aynı evde geçirmek isterim. Sabah ilk onu görerek uyanıp akşam ona sarılıp saçlarının kokusuyla uyumak isterim. Bu lanet ülkede de bunlar evlilik dışında pek mümkün şeyler değil maalesef.
         daisyyy
         Eee tabii hiçbir kadın kendisiyle oynanmasını eğlenilmesini istemez. Niyetinin ne olduğunu bilmek ister. Bunun nihai sonucu da evlenmek. Çok da eleştirmemek gerekiyor.
          zeynebio
          Benim bu. Ve bu durum çok normal değil mi? Eğer bir ilişki yaşayacaksam bu evlendiğim insan ile olmalı. Yoksa niye ilişki yaşayayım ki. Evlenmek esas mesele.
           senem-sengul
           Evet ilişkiye evlilik için başlanır, yoksa ayrılırsın olur biter. Öbür türlüsü oyalanma oluyor.
            birbakisatti
            Hayalprest insandır. Toplum baskısından kurtulamamış insandır.
             dilaaann
             Bi kesim için aileden , arkadaşlardan ,çevreden bıkmış tükenmiş evliliği bir kaçış olarak gören insandır
              dr.rock
              Biyolojik yaş konusu var bide -Biyolojik yaş ne abi -Kadınların doggie de bel açılarının 45 dereceyi geçtiği yaş Umut -Niye öyle oluyor abi -Yaşla kadınların bel omurlarında osteoskleroz gelişir ve anlamlı şekilde eğilemezler -Haaa tamam abi -Şaka yapıyorum mal 🤣 menapozdan bahşediyorum🤣🤣🤣 -Ya abi ya
               samyeli90
               Hiç bir ilişkiye evleneceğim diye başlanmaz ilişkiye başlanır bakılır güzel gidiyor sonrasına beraber karar verilir
                aynenbileader
                Şahsen öyle birisiyim. ilişkim olursa bu saatten sonra evlilikle sonlandırırım
                 zimbo
                 seviyorsan git konuş bence!
                  issizmadaaam
                  Takdir edersiniz ki Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamıyoruz. İki insanın istediği hayatı dilediğince yaşayabilmesi için o imzayı atması gerekiyor. Öyle bir toplum baskısından bahsediyoruz farkındaysanız.
                   paarantez
                   Tek gecelik yaşayınca sorun evlilik isteyince sorun ne yapak ya
                    monsieurgris
                    Yaaa artık öğğğ ya öğğğğ gerçekten ne evlilik yahu,bıktırdınız ya.
                     cinayetvaraga
                     Normal. ülkemizin aile yapılarına bakınca türlü sebepten ötürü evlenmek isteyen çoknvar. hem de tez zamanda. Ama son yıllarda bakıyorum da bir o kadar da hızla boşanmayı tercih eden de arttı. Bir de bunu elalemin diline maşa eden, ailesini işin içine katan, yedi duvele bunu duyuranlar da var. tez kararlar tez ayrılık getiriyor bazen de. Bizse her türlüsü var be arkadaşım napacan.
                      dr.rock
                      “Evlilikte keramet var” kavramının mantıksal temelini Türk Kızlarının davranışsal tepkileri oluşturuyor. Gelenek (itirazınız boşa) tümörüyle yaşayan bu kadınlar (genetik müh ya da ressamı dahil) pek tabiki evliliği kamusal bir güven duygusuyla algılıyor. Evlilik akti ve sürecinde gerçek kimliklerini ortaya koydukları (koyabildikleri) için (örneğin yatak halleri) eşi (partneri) tarafından daha ilgili karşılanıyor. Buda uzunca bir süre gerekli sağaltımı sağlıyor. Ancak pek tabi gerçek sevgi (anne baba sevgisi benzeri olan) şartı sağlanmamışsa bilhakika şapa oturuluyor. Bu nedenle kurcalamayın Sevin Evlilik beklentisi olan kadınların alt metni budur. Sağ-Baya-Geleneksel-Kezban tanımlarınız çok komik Bakın gülüyorum Ha ha ha
                       xlethex
                       Benimle yaşıt olup (34), 3 kere evlenip bosanip hepsinden 1er cocugu olan ve 4. ye evlenen bir tanidigim var, sanirim ondan bahsettiniz bu baslikta. Gorüşüm, evlenmis olmak için evlenen insanlar da tanidim, insan olarak yaratilmalari disinda hic bir ortak ozellikleri yok, bir de ustune cocuk yapmislar, hayatlarini birbirlerine karsi cehenneme cevirmisler. Salt mutsuzluk ve huzursuzluk akiyor evlerinden. Birbirinizi sevin, birbirinize saygi duyun, birbirinize olmadik konularda dayatmalar yapmayin. Uzun suredir tek yasiyorum, genelde kiz arkadaslarimla kisa sureli de olsa evimi paylasirim (akliniza direkt cinsellik gelmesin) birlikte neleri yapabildigimizi gorurum, kafede, tiyatroda, konserde herkes gulup eglenir, anlasir, ayni evde yaşam tarziniz bir birinize batacak mi bu onemlidir. "ben bu insanla bir omur gecirebilir miyim?" sorusuna cevabini bu sekilde bulursunuz bence.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.