Yaşadığı Her İlişkinin Evlilik ile Sonlanmasını İsteyen İnsan
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zodyakli
   Bazen bir şekilde sizin uyuşmadığınız aslında sizi mutlu etmeyen insanlarla da ilişki yaşanabiliyor. Ancak yine de hep sonunun mutlu olmasına dair, evliliğe dair hayaller kuruluyor. Bile bile lades. İşin garip tarafı öyle matah bir ilişki yaşanmadığı halde evlenen çiftler de çok. Acaba ilişki yaşarken tek amacımız sadece evlenmek olabilir mi?
    sedefartuny
    Şöyle ki amacı evlilik olan bir insan için yadırganmayacak bir durum. Ancak ilişkinin başlarında anlaşılır o ilişkinin evliliğe evrilip evrilemeyeceği. Diğer soruna gelecek olursa. Toplumsal kodlarımız tarafından bize dayatılan bir şey, evlilik odaklı ilişkiler. Her hikayenin mutlu sonla bitmesini isteyen çocuklar gibi ilişkilerin evlilikle sonuçlanmasını bekliyoruz. Psikolojik bir şey bu.
     sairsel
     Toplum baskısı öylesine fazla ki çiftler ilişkilerini meşru kılmak adına evliliğe itiliyor.
      redblack
      Benimle yaşıt olup (34), 3 kere evlenip bosanip hepsinden 1er cocugu olan ve 4. ye evlenen bir tanidigim var, sanirim ondan bahsettiniz bu baslikta. Gorüşüm, evlenmis olmak için evlenen insanlar da tanidim, insan olarak yaratilmalari disinda hic bir ortak ozellikleri yok, bir de ustune cocuk yapmislar, hayatlarini birbirlerine karsi cehenneme cevirmisler. Salt mutsuzluk ve huzursuzluk akiyor evlerinden. Birbirinizi sevin, birbirinize saygi duyun, birbirinize olmadik konularda dayatmalar yapmayin. Uzun suredir tek yasiyorum, genelde kiz arkadaslarimla kisa sureli de olsa evimi paylasirim (akliniza direkt cinsellik gelmesin) birlikte neleri yapabildigimizi gorurum, kafede, tiyatroda, konserde herkes gulup eglenir, anlasir, ayni evde yaşam tarziniz bir birinize batacak mi bu onemlidir. "ben bu insanla bir omur gecirebilir miyim?" sorusuna cevabini bu sekilde bulursunuz bence.
       meyvesebze
       Tek gecelik iliskilerle yasayan insanlar oldugu gibi her iliskinin evlilikle sonuclanmasini isteyecek insanlarda olabilir haliyle Aile yapisi,cevre etkilio olabilir. Misal bn 30mda evlendim.Tum arkadaslarim yasitlarim evli ve cocukluydu.Ortamda hep 'Eee sen ne zaman evlenceksin'yaklasimlar oldu Cok kafaya takan biri olsan her onune gelenle evlenme psikolojisine girebilirsin bu durumlarda
        zeynebio
        Benim bu. Ve bu durum çok normal değil mi? Eğer bir ilişki yaşayacaksam bu evlendiğim insan ile olmalı. Yoksa niye ilişki yaşayayım ki. Evlenmek esas mesele.
         dr.rock
         “Evlilikte keramet var” kavramının mantıksal temelini Türk Kızlarının davranışsal tepkileri oluşturuyor. Gelenek (itirazınız boşa) tümörüyle yaşayan bu kadınlar (genetik müh ya da ressamı dahil) pek tabiki evliliği kamusal bir güven duygusuyla algılıyor. Evlilik akti ve sürecinde gerçek kimliklerini ortaya koydukları (koyabildikleri) için (örneğin yatak halleri) eşi (partneri) tarafından daha ilgili karşılanıyor. Buda uzunca bir süre gerekli sağaltımı sağlıyor. Ancak pek tabi gerçek sevgi (anne baba sevgisi benzeri olan) şartı sağlanmamışsa bilhakika şapa oturuluyor. Bu nedenle kurcalamayın Sevin Evlilik beklentisi olan kadınların alt metni budur. Sağ-Baya-Geleneksel-Kezban tanımlarınız çok komik Bakın gülüyorum Ha ha ha
          daisyyy
          Eee tabii hiçbir kadın kendisiyle oynanmasını eğlenilmesini istemez. Niyetinin ne olduğunu bilmek ister. Bunun nihai sonucu da evlenmek. Çok da eleştirmemek gerekiyor.
           cinayetvaraga
           Normal. ülkemizin aile yapılarına bakınca türlü sebepten ötürü evlenmek isteyen çoknvar. hem de tez zamanda. Ama son yıllarda bakıyorum da bir o kadar da hızla boşanmayı tercih eden de arttı. Bir de bunu elalemin diline maşa eden, ailesini işin içine katan, yedi duvele bunu duyuranlar da var. tez kararlar tez ayrılık getiriyor bazen de. Bizse her türlüsü var be arkadaşım napacan.
            proffreufd
            Yaaa artık öğğğ ya öğğğğ gerçekten ne evlilik yahu,bıktırdınız ya.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.