Yargıtay, WhatsApp'tan Gönderilen 'Slm Seni ve Kalbini Nasıl Kazanabilirim' Mesajı İçin 'Cinsel Taciz' Dedi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dio-gundem
   Yargıtay, WhatsApp'tan gönderilen "Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajının cinsel taciz suçu oluşturduğuna hükmetti. DHA'nın haberine göre WhatsApp'tan "Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim" mesajı nedeniyle hakkında kamu davası açılan sanığa 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan hapis cezası verildi. Asliye Ceza Mahkemesi'nin verdiği hükmün temyizi üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 18'inci Ceza Dairesi, bozma kararı aldı. Yargıtay: Cinsel taciz suçunun oluştuğu gözetilmedi Sanığın olay tarihinde gönderdiği 'Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim' mesajının, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 105/1 ve 105/2-d maddesine uyan 'cinsel taciz' suçunu oluşturduğu gözetilmeden 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan hüküm kurulması nedeniyle yerel mahkemenin verdiği karar bozuldu.
   https://twitter.com/avumuryildirim/status/1290992425494814721
   https://twitter.com/avumuryildirim/status/1290992425494814721
   Kararda ayrıca sanık hakkında 'cinsel taciz' suçundan kamu davası açıldığı, sanığın eyleminin soruşturma aşamasında uzlaşma kapsamında olmadığı ancak yapılan yargılama sonucu sanığın eyleminin uzlaştırma kapsamına giren kişilerin 'huzur ve sükununu bozma' suçu olarak kabul edildiği hatırlatıldı. TCK’nın 253'üncü ve 254’üncü maddeleri uyarınca uzlaşma hükümlerinin uygulanması gerektiğine işaret edilen kararda, sanığın hukuksal durumunun bu hükümlerin sonucuna göre belirlenmemesi, bozma kararına gerekçe gösterildi.
    buse01
    Saçma ya 57576.kez okudum öyle bir sonuç çıkaramadım.
     eski_bi_tanidik
     Diyecekleri şeylere demiyorlar da Alla ALLAAA #ülkemdeadaletistiyorum
      utumasasiilekayanadam
      E ebesinin .mı Ali sami
       thetalentedmrripley
       Hep aynı boku yiyerek vatandaşı yanlış bilgilendiriyorlar. Bu mesaj her zaman cinsel taciz suçunu oluşturmaz. Olayın öncesini, sonrasını, hikayesini bilmek lazım. Yargıtay sadece bir cümleyi ele alıp da karar veriyor gibi gösteriyorlar. Burada esas olan, mesajların cinsel amaçla atılmış olması. O yüzden sadece bir cümleyi cımbızla çekip kendi kendilerine içtihat oluşturuyorlar. Bunu yapanlar da medya ve bir kısım ilgi budalası avukat.
        vitaly
        yok anasının örekesi... Allah'ın selamını yazdı diye insan savcılığa verilir mi?
         busrawashere
         facede beni dürttü
          zimbo
          Neye nasıl hükümler verilmeye başlanmış ya valla küfür edilesi bir ülkede ve adalet sisteminde yaşıyoruz...
           noobzac
           Türk yargısı, tabiri caizse nezaket dersi vermiş.
            ahmetsakar
            artık bundan sonra kızlara yazarken "allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun hanfendiciiiim" dicem. yadırgamayın lütfen.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.