13
15.5.2020
Yardım Etme Alışkanlığı
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   ayse_
   Bu dünyaya sadece kendimiz ya da tanıdıklarımız için bir şey yapmaya gelmediğimizin, insanların hayatlarına dokunmanın önemini biliyor olmak gerek. Maddi ya da manevi durumu iyi olmayanlara kendimize uygun şartlara göre yardım yapma alışkanlığımızın olması gerekiyor. Bu alışkanlığı da etrafımızdaki her bireye aşılamamız lazım. Hepimizin içinde yardım etme duygusu mutlaka ki vardır. Toplum olarak merhamet ve vicdan duygularımız oldukça yüksek. Fırsat bulamayan herkes için bir hatırlatma olması adına burada bu başlığı başlatıyorum. 5 tl ile bile bir sokak hayvanına mama, bir çocuğa çikolata, bir aileye ekmek alabiliyoruz. Sosyal medya üzerinden güvendiğimiz bağlantılarla da yardımda bulunabiliriz.
    sozdedegilgozde
    Dilencilere para vermeyin deniliyor ama ben bazen dayanamıyorum veriyorum :(
     transylvania
     Hiç bir sosyal yere bağışta falan bulunmayın , hele ki 5 lira . Alın bi mama elinize dışarı cıktıgınızda ağaç diplerine döke döke yürüyün . Hiç bir hayvan yemese karıncalar yiyor .. Ayrıca 5 tl göndermek mi o duyguyu daha çok hissetirir yoksa kendi elinizle yaptığınız yardım mı sizi daha iyi hisettirir.. Akıl akıııl !
      wisletful
      Yardım etme alışkanlığınızı para vererek değil onları mutlu etmeye çalışarak yapın.. baskül başında oturmuş küçük bir kız çocuguyla çok lolipop , şekerleme , yemek yemişliğim vardır .. Paranın onlara kaldığını falan mı düşünüyorsunuz :) İyi kalpli pıtırcıklar siziiii
       nickiharuto
       En etkili ve iyi mutlu olma formülüdür yardımlaşmak mutsuz ve kötü hissettiğinizde karşı tarafı rencide etmeden birine yardım edin ve gözlerinin içine bakın Çağlayan ırmakları öten kuşları oksijen deposu ormanları görürsünüz dünyanın en güzel iyileşme yöntemidir herkes kazanır Şükür ki bizim toplumda bu var.
        raymond_reddington
        Aslında bu bir alışkanlık değil. Yaşam tarzı. Yani birisi niye yardım ediyorsun diye sorduğunda, hiiç alışkanlık işte demiyorum. Sebepleri var. Kendimi böyle tamamlıyorum. O gün birisine her hangi bir yardımım dokunduğu zaman rahat uyuyorum. Çoğu zaman tepki bile görüyorum. Tek bir işçi çalıştırıyorum, ona da böyle bir dönemde çalıştığı için 300 lira fazla verdim. Bizzat annem tarafından linç yedim ve çevremde ki herkes aynı şeyi söyledi neredeyse. Bizde gizli yapılması gereken bir şeymis gibi gösteriliyor ve kinaniyor. Halbuki Allah iyiliklerde yarışın demiş, herkes saklarsa yaptığı iyiliği nasıl yarışacağiz?
         ozymandiase
         Engeli olan bireylere karşı kesinlikle acıma olarak algılanmasın ama yardımcı olma isteği oluyor içimde. Çoğunlukla yapmıyorum çünkü kötü algılanıyor.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.