236
8.1.2021
Yapmaktan Hiç Vazgeçmediğiniz Kibar Bir Hareket
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   vurz
   Evet ortalik iyice sakinlesti. Diyorum ki biraz faydali seylerden konusalim. Mesela hic vazgecmeden yaptiginiz bir kibar hareket var mi? Ornegin ben kalabalik bir ortamda tabakta kalan son yiyecegi asla yemem,bence uyulmasi gereken bir görgü kurali.
    lutfen-ama
    +30 mu 😱 kapıda kaldık😔
     nickimdebileolmaz
     Yan masada konuşulanları dinlerim.
      irmak676
      Ağzımı şapırdatmam. Ve ayrıca çok yardım sever bir bed görl olduğum doğrudur.
       kaaninteyzesi
       Bir kapıdan topluca gireceksek veya asansöre bineceksek tüm kadınlara elimle göstererek sıra veririm. En son ben binerim
        cinayetvaraga
        Ben hiç korna kullanmam. haftada 2 kere ya basarım ya basmam. şehir içinde basıldıkça oluşan gürültü kirliligi ziyadesiyle rahatsız edici zaten.
         palmiye
         Hicbir zaman toplu taşıma araçlarına ilk binmem, herkes bindikten sonra en son binerim. İrade sahibi olmayan hiçbir bebek/çocuğu temas olacak şekilde sevmem. Irade sahibi olanları da kendisine sorarak, izin alarak severim.
          tachycardia
          Kibarlık ise eğer, mesela okulun kapısından, binanın kapısından vs. girerken arkamdan gelen biri varsa ve yakınsa bana kapıyı kapatmam beklerim o da gelsin diye.
           ladydisko
           yemek yenilirken ev sahibi olmasam da tabağı ya da bardağı boşaldığında doldurayım mı şundan alır mısın derim çünkü yemek konusu kırmızı çizgim
            irmak676
            Yalnız bişey dicem Abla bu ne güzellik ya valla gözlerim kamaştı resmen 😍🌸💛
             tsukyomi
             Karşımdakinden tiksinsem de, dinlenilecek son kişi de olsa sonuna kadar dinlerim. Sonra lafımı sokarım ama önce iyice dinlerim. Aslında kibarlıktan ziyade mesleki deformasyon gibi, bilemedim.
              ceviz-agaci
              Kibarlikmi bilemem ama ağlayan insana dayanamam hele çocuklara
               lellu
               Toplu taşımada, yaşlı amcalara teyzelere, hamile kadınlara yer veriyorum. Tüm yol boyunca ayakta kalıyorum, kibarlık mı bilemiyorum 🤷‍♀️
                mrs_furby
                Arabadayken önüme sinyal çekmeden önce arkamdaki kişinin sinyal vermesini bekler ona yol veririm amaaaa ben ve İstanbul trafiği müsait oldukça.
                 benita
                 Gelene geçene teşekkür etmek bir de lütfen kelimesini fazla kullanırım. Aslında ikisi de normal şeyler ama insanımız nasıl alışkın değilse, duyduklarında şaşırıyorlar
                  badideasensei
                  Dediğin gibi asla son bir kaç tanesinden birini yemem. Teşekkürler ve rica etmek benim için önemli Böyle de övünüyor gibi oldum neyse Otobüste boş koltuk az ise asla oturmam Hatta 5 6 duraktan az ise hiç oturmam benden daha çok ihtiyacı olanlar var.
                   ladyfierce
                   Karşımda ki ister 3 yaşında bir kuzucuk olsun ister yaşça büyük bir yetişkin fark etmez anlattığı şey ilgimi çekmese bile kimseyi dinliyormuş gibi yapmam gerçekten dinlerim.
                    diocubacito
                    Birisi konuştuğunda gerçekten dinlerim
                     tiroyitbezi
                     İnsanlarla konuşurken veya dinlerken asla yüzümü başka yöne çevirmem başkası ile ilgilenmem göz temasını kesmem.
                      diocu01
                      Çalışanlara her gördüğümde kolaygelsin derim Her insanın yapması gereken bir şey aslında ama günümüzde yapmayanların sayısı çoğaldığı için garipseniyo bu durum
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.