Yapmak İçin Para Gerektirse de Aşırı Para Gerektirmeyen Lüksler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   hogwartsmektubugelmeyen
   Hani vardır ya elinzi gitmez, aslında pahalıdır, ancak isteseniz yapmaya ya da almaya gücünüz yeter. He işte öyle bir şey benim istediğimde. Şimdi bu görsel ne diyeceksiniz? Hep şey yapmak istemişimdir, bozdolabındaki yumurtlığa kinder sürpriz dizmek. Canım sıkıldıkça açıp içinden bir tane almak. Yani bunun için milyoner olmaya gerek yok. e şimdi bir kinder olmuş neredeyse 9 lira. E böyle olunca tabi 20 tane yumurtalık gözü olsa 200 liraya yakın para ediyor. Eli gitmiyor insanın..
    disi.ejderya
    Enerji icecekleri jfjfj su yerine bile icer hale gelebilirim jddj
     gregory_
     Çok bisey degil ki istedigim
      merilolika
      Magnum yazın sürekli almak isterim ama pahalı diye elim gitmez halbuki istesem fabrikasını alırım 😎ama fakirlik hissi yapışmış yakama 😟
       lovewkoko
       limonata'dır. limonatanın hayata bakış açısı ile çok özel bir ilişkisi vardır. hatta bunun için çok güzel bir yazı bile yazılmış. "Yaşamında hiç limonata içmemiş biri, limonatayı çok pahalı bir serinletici sanabilir. Oysa çok ucuz bir serinleticidir. Bir bardak suya bir çorba kaşığı toz şekeri döküp, iyice karıştırdıktan sonra, üstüne doğru dürüst sıkılıp çay süzgecinden geçirilmiş, yarım limon suyu eklersin... Ve hepsini karıştırırsın. Bardak, görkemli ve uzunca bir bardaksa, yarım yerine bir limon sıkar, bir çorba kaşığı toz şekerini de, iki çorba kaşığı yaparsın... Bir limonata, dişleri donduracak kadar mı soğuk olmalıdır? Hayır, bardağın çevresine hafif bir buğu yalazlanması yapacak kadar soğuk olmalıdır. Ayrıca bardağın içine kalıp buz atılmalı mıdır? Hayır, gerekiyorsa bir tatlı kaşığı dövülmüş buz atılmalıdır. Yarım tekerlek bir limon dilimi, bardağın kıyısına mı takılmalıdır, yoksa içine mi konmalıdır? Bardağın kıyısına konduğu zaman, daha dekoratif olur; dileyen, limonun kokusunu daha keskin duymak isterse, bardağın kıyısına takılmış yarım dilimi bardağın içine atabilir. İyi bir limonata yapmaya bu kadarı yeter mi? Yetmez. Çentilmiş limon kabuğuyla bir sap taze naneyi de, önce limonatanın içinde kısa bir süre tutup, sonra hepsini süzmek gerekir. Böyle bir limonata ultra süper bir zenginlik sorunu mudur? Hayır, sadece bir yaşam sevgisiyle, bir yaşam zevki sorunudur. Bu, çok önemli midir? Bir kez gelinip, bir kez geçilen dünyayı, en sade koşullar içinde dahi, ıskalamamanın göstergesi olduğu için, çok önemlidir. Sabahları bir saat yürüdükten sonra, duş almak da öyledir. ... Yaşam sevgisi bir kültürdür. Tıpkı çiçek sevgisi, tıpkı müzik sevgisi, tıpkı yüzme sevgisi gibi... Bu sevgi ya vardır, ya yoktur. Böyle bir sevgi pekişmemişse; orada insanlar, ne yaratıcı bir yaşama, ne sağlıklı bir aşka, ne keyifli bir yücelmeye fazla kulaç atamazlar... Kafası yarım kesik bir horoz gibi, çırpınır, bunalır, önüne geleni suçlar; ne istediğini, ne aradığını, daha doğrusu ne halt edeceğini bir türlü tam kestiremez ve kendilerini de, canım yaşamı da ziyan zebil ede ede, sönüp giderler. Yaşam sevgisi; enerjinin, yaşam zevkini kuşaklar boyu ortaklaşa yoğurmasından oluşur. Enerji yoksa orada sadece kurnazlık vardır. Kurnazlık da, yaşam sevgisiyle yaşam zevkinin en amansız celladıdır."
       https://www.milliyet.com.tr/yazarlar/cetin-altan/limonata-ve-rafadan-yumurta-1570125?sessionid=2
       yazının tamamı
        muneccimbiri
        abi para gerektirmeyen lüks demişiniz de artık insana duşta keyif ala ala dinlene dinlene yıkanmak bile lüks artık. yumurta kırmak lüks deseniz, yumurtayı adediyle alan kuruşu çıkışmadığı için alamayan insan var artık. su içmek bile lüks şu yerde daha ne diyim. valla kuruduk ya. nefes almak bi parasızdı artık nefesin bile bi bedeli var şu lanet virüs yüzünden. hayat mayat kalmadı ki yaşayalım be
         imcherry_
         çoklat yemek 3 lira olmuş tanesi para mı sçıyoruz aw bi mutluluğumuz vardı o da lüks oldu
          kisi
          Yağlı boya tablo yapmak.
           pillowtalk
           Dışarıda sushi yemek. Aslına bakarsan yenir öyle atla deve değil ama yine de lüksmüş gibi geliyor sushi ile karın doyurmaya çalışmak.
            gizemino
            Evde cheesecake yapmak benim için aynen böyledir. Onun yerine hep başka tatli yaparim
             absurdizm
             toto
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.