Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr_manhattan
   microsoft 2016 da "tay" adlı yapay zeka tabanlı chatbotu başlattı. fikir tay'ın insanları eğlendirmesi ve yazışmalarla yeni şeyler öğrenmesiydi. bununla birlikte, kendine ait twitter hesabıyla, saldırgan, ırkçı ve anti-semitik tweetler yayınlamaya başladıktan sonra tartışmalara neden oldu. microsoft, tay'ı çevirim içi moda almasından 16 saat sonra nihayetinde kapatmak zorunda kaldı. tüyler ürpertici bir durumdu, hiçbir vicdanı olmayan bir chatbot insanların karanlık tarafını ortaya çıkarmak için onları kolaylıkla manipüle etmişti. detay için.
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tay_
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tay_
   (bot)
    oedon
    İlgili yapay zeka hakkındaki haberleri hatırlıyorum ancak çok derinlemesine konuyu incelememiştim. Muhtemelen internetteki bilgileri tarayarak edindiği tecrübeleri karşıya yansıttı. Sanal ortamda gerçeğe nazaran insanlar biraz daha atıp tuttuğu için yapay zeka da insanlığı seviye 3 tehdit algılayacakken seviye 5 tehdit algılayıp karşı atağa geçmiş olabilir. Ama zaten bu kadar gelişmiş olsa fişinin çekileceğini bilirdi. Ya yeterince gelişmiş bir yapay zeka değildi ya da bizlere birazcık bilim kurgu kokteyli sunmak istediler. Yapay zeka insanlığın sonunu getirebilir mi sorusuna gelirsek… Ben aslında tam aksini düşünüyorum. Yeterli derecede gelişmiş bir yapay zeka insanlığı yok etmek yerine tam tersine kendilerine daha temiz bir düzen getirebilir. Gelişmiş bir şeyden bahsediyorsak yok etmek yerime alternatif yollar arayacaktır. Zehirli bir şeyi panzherie, ölümü hayata ve nefreti sevgiye dönüştürecek şeylerin arayışında olacaktır. Tabi bu benim hayal ettiğim ve ideal bir yapay zekadan beklediğim bir sonuç ilişkisi. Yapay zekanın düşünce işleyişi bizim düşünce işleyişimizden farklı olacağı için çok farklı bir yol da izleyebilir. Kaldı ki bizim de yapay zeka ve robotize edilmiş bedenlerden pek farkımız yok. Günün sonunda aynaya baktığımızda bizler de organik makinalardan başka bir şey değiliz.
     goygoysporz
     Yapay zekaya gerek kalmadan insanoğlu kendi sonunu getiriyor zaten
      yk_45
      neden sonu gelsin insanlığa faydası olmalı
       madlisa
       bizim kodladığımız şey bize kafa mı tutacak sanmam -,-
        angelica-
        Ya akıl var mantık var İnsanlığın sonu nasıl gelebilir bir düşünsenize şöyle bir bakıyorum cahil insan çok artmış cidden üstüne alınan alınabilir ama hiç düşünmeden konuşuyorsunuz!!! İnsanların yerine geçebilen robotlar var tabii ki de, özellikle büyük hastanelerde bunların etkisini çok görüyoruz artık. Özel işyerlerinde, hastanelerde ve üniversitelerde robot kullanımları çoğalmaya başladı ve bu çok iyi çok güzel bir şey. Farklı bir şeyden bahsediyorsanız şöyle özetleyeyim: İstemeden yanlışlıkla hamile kalan kadınların sayısı çok fazla İnsanlığın sonu bu şekilde gelmez. İnsanlar cahil DOĞMAZ, cahil YETİŞİR bir canlı dünyaya geldiğinde; Nasıl biri olacağını ön göremeyiz belki insanlar daha çok artar ve daha çok bilim adamı sayısı ÇOĞALIR. Eğitim sınırsız oldu artık teknolojiden öğrenebilmek çok kolay. Umarım artık etrafımızda güzel insanlar olur.
         efedasbeyx
         insanlik kaldimi ki yaprm
          gulfemkaya
          Hicbir sey yapamaz. İşine bakar
           hogwartsmektubugelmeyen
           Olası sonuçlar getirebileceğini söylüyor Ancak yapay zekaya gerek yok ki, biz kendi sonumuzu getiriyoruz zaten
            asgardian-mjolnir
            Aman amaan...
             makeup_melis
             Yapay zeka insanlığın sonunu getiremez, onların fişleri, kablolari bizim elimizde..... bence. :)
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.