Yapay Zeka İnsanlığın Sonunu Getirebilir mi?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   dr_manhattan
   microsoft 2016 da "tay" adlı yapay zeka tabanlı chatbotu başlattı. fikir tay'ın insanları eğlendirmesi ve yazışmalarla yeni şeyler öğrenmesiydi. bununla birlikte, kendine ait twitter hesabıyla, saldırgan, ırkçı ve anti-semitik tweetler yayınlamaya başladıktan sonra tartışmalara neden oldu. microsoft, tay'ı çevirim içi moda almasından 16 saat sonra nihayetinde kapatmak zorunda kaldı. tüyler ürpertici bir durumdu, hiçbir vicdanı olmayan bir chatbot insanların karanlık tarafını ortaya çıkarmak için onları kolaylıkla manipüle etmişti. detay için.
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tay_
   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tay_
   (bot)
    strangestar
    Bunun imkanı var tabi önce biz sonumuzu getirmezsek
     oedon
     İlgili yapay zeka hakkındaki haberleri hatırlıyorum ancak çok derinlemesine konuyu incelememiştim. Muhtemelen internetteki bilgileri tarayarak edindiği tecrübeleri karşıya yansıttı. Sanal ortamda gerçeğe nazaran insanlar biraz daha atıp tuttuğu için yapay zeka da insanlığı seviye 3 tehdit algılayacakken seviye 5 tehdit algılayıp karşı atağa geçmiş olabilir. Ama zaten bu kadar gelişmiş olsa fişinin çekileceğini bilirdi. Ya yeterince gelişmiş bir yapay zeka değildi ya da bizlere birazcık bilim kurgu kokteyli sunmak istediler. Yapay zeka insanlığın sonunu getirebilir mi sorusuna gelirsek… Ben aslında tam aksini düşünüyorum. Yeterli derecede gelişmiş bir yapay zeka insanlığı yok etmek yerine tam tersine kendilerine daha temiz bir düzen getirebilir. Gelişmiş bir şeyden bahsediyorsak yok etmek yerime alternatif yollar arayacaktır. Zehirli bir şeyi panzherie, ölümü hayata ve nefreti sevgiye dönüştürecek şeylerin arayışında olacaktır. Tabi bu benim hayal ettiğim ve ideal bir yapay zekadan beklediğim bir sonuç ilişkisi. Yapay zekanın düşünce işleyişi bizim düşünce işleyişimizden farklı olacağı için çok farklı bir yol da izleyebilir. Kaldı ki bizim de yapay zeka ve robotize edilmiş bedenlerden pek farkımız yok. Günün sonunda aynaya baktığımızda bizler de organik makinalardan başka bir şey değiliz.
      yk_45
      neden sonu gelsin insanlığa faydası olmalı
       goygoysporz
       Yapay zekaya gerek kalmadan insanoğlu kendi sonunu getiriyor zaten
        abdes_terligi
        yapay zeka hakkında bi bok bilmeyen kişiler cahillikleri sebebiyle korkarlar. Tayın başarısız olma sebebi çalışma prensibiydi, gördüklerinden öğreniyordu ve bu da çözmesi çok kolay bir sistem. Troller bunu çözerek Tay'a porno ve ofansif medya spamlamış ve Tay'ın kişiliğini bu şekilde değiştirmişler. Yapay zekalarda artık bu konularda güvenlik için fazladan kodlamalar kullanılıyor.
         makeup_melis
         Yapay zeka insanlığın sonunu getiremez, onların fişleri, kablolari bizim elimizde..... bence. :)
          asgardian-mjolnir
          Aman amaan...
           hogwartsmektubugelmeyen
           Olası sonuçlar getirebileceğini söylüyor Ancak yapay zekaya gerek yok ki, biz kendi sonumuzu getiriyoruz zaten
            gulfemkaya
            Hicbir sey yapamaz. İşine bakar
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.