Yanlış Bilinen Doğrular...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mustafa-zini
   Selam arkadaşlar.. Herkesin aslında biraz araştırma yaparak aslında doğru olarak bildiği şeylerin yanlış öğretildiğini öğrenmesi lazım.. Elimizin altında internet diye bir deniz var.. Her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz bu sayede.. Tabi ki internette her yazılan şeyin de doğru olduğu söylenemez.. Emin olmak için kaynaklardan, tarih kitaplarından vs. şeylerde faydalanmak lazım.. Konumuza dönersek ilk önce ben paylaşmak istiyorum yanlış bilinen doğruyu.. Sizin de doğruluğundan emin olduğunuz yanlış bilgileri paylaşırsanız sevinirim... Türkler aslında Müslüman değil Şamandır.... Türk ırkı Müslümanlığı seçmeden daha doğrusu seçmek zorunda kalmadan önce Şamanizm dinine inanır Şaman kültürüyle yaşarlardı... ''Seçmek zorunda'' kaldılar diyorum çünkü Araplar Müslümanlığı yaymak için bir çok savaş yaptılar.. Kabul etmeyenlere işkence ve zulüm uyguladılar.. Bunun en büyüğü ve en kötü olanı Talkan ve Curcan Katliamı'dır.. (Bu yerler Hazar Denizi bölgesinde yer almaktadır..) Emeviler zamanında gerçekleşen bu katliamlardan sonra Türkler koloni halinde Müslümanlığı kabul etmek zorunda kalmışlardır.. Tabi bu olaylar Peygamber Muhammed öldükten sonra gerçekleşen olaylardır.. Yani 680-710 yılları arasında gerçekleşmiştir.. O dönemlerde Araplar Türkleri köle olarak kullanırlardı ve hür türlü zulmü yaparlardı.. Talkan ve Curcan Katliamlarında 100 binin üstünde Türk katledilmiş 50 binin üstünde Türk genci köle ve cariye yapılmıştır.. Bu Türklerin yaşamış olduğu en büyük katliam olarak tarihe geçmiştir.. Bu bilgilere bir çok tarih kitabından ulaşabilirsiniz... Araplar kadar hem İslamiyet'e hem de Türklere çok fazla zararı dokunan başka bir millet göremezsiniz.. Çinliler bile Türklere bu kadar zulüm etmemiştir.. Yani işin özeti, ''Türkler kılıç ile Müslüman oldu.. Türkleri kılıçlayan da Araplardır..'' Çok fazla detaylara girmeden olayı özetledim.. Detaylı bilgileri aşağıda yazmış olduğum kaynakta bulabilirsiniz.. Kaynak: Tarih-i Taberi (Cilt-3 sayfa/343) Ebu Cafer Taberi tarafından yazılmıştır...
    merivella
    -salatalık aslında bir meyvedir -'' dağ başını duman almış''marşı aslında üç isveçli kızın ormanda söylediği popüler bir halk şarkısıymış(öğrendiğimde çok şasırmıştım)
     gavrilovich
     Ağzı olan konuşuyor. Birde kesin konuşmuşsun. Hiçbir bilgin yok alıntılama yapmışsın. İlber hoca açık açık anlatmış. BİZ TÜRKÜZ KENDİNE TÜRK DİYEN HİÇ KİMSE BUNU SÖYLEYEMEZ HİÇBİR ŞEYİ BİZE ZORLA KABUL ETTİREMEZLER !
      monaiman
      Emevilerin döneminden bahsediyorsan bu doğrudur, fakat Abbasiler döneminde büyük bir dostluk kurulmuştur ve de Türkler kendi istekleriyle Müslüman olmuşlardır. Zaten olmak istemeyen de o buyruğa girmemiş, Türkü kim zorla tutabilir ki? Hangi güç?
       _gizem_
       napim yazınca hawali olmuyonuz görüldü atinca da hawali olmuyonuz
        berat_albayrak_
        O katliamlar sonucı türkler islamdan uzaklaşmıştır ve bu durum emevi diktatörlüğü yıkılana kadar devam etmiştir. Abbasi devleti türkler ile bir olup çini beraber yendiklerinde (talas savaşı) iki taraf uzlaşmış, müttefik olmuştur. Ama o dönemde müslüman olan türkler çok azdı. Türklerin müslümanlaşması 1400'lü yıllara kadar devam etti. DFT Tarih kanalında bu olayla ilgili açıklayıcı bir video var istersen izleyebilirsin.
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.