Ya Tanrı Yoksa...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   ukela
   Tanrı olduğu ya da olmadığı durumda hayatınızda ne değişirdi , ne yapardınız , ya da ne yapmazdınız ? Abdala bu soru sorulmaz ama , neden yapmadınız , yapmıyorsunuz , ya da ne zaman ?
    eo110
    Allah bilir
     takmazuguramatakar1
     Tanrının var olduğuna inanıyorum ama dinlere inanmıyorum, saçma geliyor bana. Biz niye Allah 'a tapalım ya da ondan korkalım, ihtiyacı mı var bize? Ama bu kadar şey yaratılmışsa bir yaratıcı nın var olduğu düşüncesi bana mantıklı geliyor bana. Kısacası deistim, ama ateist olsaydım da bir şey değişmezdi herhalde.
      mrsnl33
      Tanrı yani yaratıcı olmasa sende olmazdın zaten.Dolayısıyla hiç bi şey yapamazdin.
       gregory_
       tanri olmasa yapraklar istedigi gibi kipirdardi.
        moon_night
        Allah'ın işine karışılmaz
         patiklipengui
         Bilemiyorum Altan bilemiyorummm.
          eski_bi_tanidik
          Allah veya Allah inancı İslam fln olmasaydı sevmediğim insanların vay haline 😈
           adem_albasan19
           yok Dedigi An Kafir Oldugu , An Cehennemden Hiç Çıkmamak Cennete girememek Var (Âyetlerimizi yalanlayan kâfirler, Cehennemliktir, orada ebedi kalırlar.) [Bekara 39] Güneş'e ve onun ışığına, (Güneş'i) izlediği zaman Ay'a, (Güneş'in) ortaya çıkardığı gündüze, (Gündüzü) örttüğü zaman geceye, Göğe ve onu bina edene, Yere ve onu yayıp döşeyene, andolsun! [ŞEMS(91)/1-6] O (Allah) ki, gökleri, desteksiz bir şekilde yükseltti. Onu görmektesiniz. Sonra, Arş'a istiva etti(yöneldi). Güneş'e ve Ay'a boyun eğdirdi. Her biri (yörüngesinde),belirli bir süreye kadar hareket eder. (Allah), O her işi yönetendir. Böylece Ayetlerini açıklar, umulur ki siz, Rabbinizle karşılaşmaya yakinen inanırsınız RA'D(13)/2 Tıp astronomi sosyoloji hukuk ticaret v.b her alanda ayetleri olan ve Allahın hikmeti ile 2 ay da dahi 610 sayfası ezberlenebilen indiği günden bu yana hiçbir zaman farklı bir nüshası olmamış tahrife uğramamış bir kitabın hikmeti ne büyüktür. Güneş neden milyonlarca santigrat derece sıcaklığına rağmen tam olarak canlıların yaşayacağı oranda ısıyı ve yine o muhteşem parlaklığına rağmen tam gözümüzün göreceği oranda ışık gönderir. Neden -/+ 100 derece sıcaklık göndermez 23 derecelik eğimi olan dünyanın eğimi 24 olsa yanacak 22 olsa donacak neden 23 derecelik eğimde koruyor kendini Aklı ve fikri olmayan dünya güneş ve ay hem de hava boşluğunda fizik kimya matematik vb tüm ilimleri profesyonelce milimetrik hesabı nasıl yapıyor TESADÜFEN VEYA PATLAMA ( BİNG BANG) NETİCESİNDE OLUŞAN BİR YAPI KAOS GETİRİR AYRICA HER PATLAMA SONUCUNDA TAHRİP ETMESİ GEREKİRKEN TERSİNE SİSTEMLİ VE HARİKULADE İŞLEYEN BİR DÜZEN OLUŞTURMASI İLGİNÇ DEĞİL Mİ. BIZİ DÜŞÜNEN BİRİ OLMASIN? Aklı, şuuru olmayan bir et parçası olan organların mükemmel görevler ifa etmeleri ne hikmettir. Bir diyaliz makinasına bak birde böbreğe bak yan yana koysan diyaliz makinası çok daha havalı, dünya devleri ileri teknoloji ile üretti çokta havalı gözüküyor ama ne yazık ki bu diyaliz makinası böbreğin yaptığının 40 ta birini bile yapamıyor. 100 gr bir et parçası olan böbrek 24 saat boyunca senin için hiç durmadan çalışıyor. Biri kul diğeri Allah yapımı olan bu varlıklardan hangisi daha mükemmel. Kalp karaciğer göz... ayrı ayrı mükemmel. Bu organlar tesadüfen bu işi yapıyor ama basit bir oyuncak bebeğe gelince orada dur kardeşim onu bir yapan olmak zorunda kendiliğinden olması imkansız diyorsak Allahın varlığı orada başlar. Bir tren düşünürsek her vagon birbirine bağlı olarak birbirini çeker ancak en baştaki kısmı makinist yönetir onu çeken bir vagonda yoktur ateistlerin temel yanlışları Allahı kendileri gibi düşünmeleridir. Hiçbir marangoz ustası tahtadan değildir Allahta bizim gibi değildir. Sınırlı olan aklımızla sınırsız bir gücü tanımak ne kadar olabilir ki?
            absurdizm
            Eşhedü Ella ilahe illallah de İslam'a dön putperest pezevenk
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.