X Kuşağının Süregelen "Gençlerden Ümitli Değiliz" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   İnanın bilemiyorum neden? Sizce?? En son Okan Bayülgen "TikTok’ta dans eden geri zekalılar var. Gençlerden niçin ümitli olmamamız gerektiğinin en güzel göstergesi. Bu çocukların yüzde 15 IQ’sü varsa bu telefonlar yüzde 5’e indirdi." demiş. TikTok'ta dans edenlerin tamamını gençler oluşturmuyor ki. Benim karşıma da X kuşağı teyzeler, amcalar çıkıyor sürekli. Facebook +40 yaş itemlerinden bahsetmiyorum bile. Kaldı ki dans ederek kendini, arkadaş çevresini eğlendirme yolunu seçmiş gençler hangi gerekçe ile geri zekalı oluyor? İşine gelen Z kuşağı gümbür gümbür geliyor açıklaması yapıyor, işine gelmeyen Z kuşağı geri zekalı diyor. Bu işte bir anlamsızlık yok mu sizce de? Nasıl oldu da hem bu kadar nefret edilen hem bu kadar bel bağlanan, ülkenin siyasi kaderini bir ölçüde etkilediği ve çok daha önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen bir kuşak oldu Z? Ve neden X kuşağı gençlerden ümitli değil?
    gulfemkaya
    Sürekli olarak sizden bir ümidimiz beklentimiz yok açıklamalarıyla gençlerin hayalleri kırmaktan ve psikolojisini bozmaktan öteye gitmiyorlar. Bu açıklamalara çok sinirleniyorum. Siz ne yaptınız, dünya çok mu iyi bir yer şu anda da bizden beklentiniz yok
     ozymandiase
     Orta yaşı ve yaşlı kesimden çok mu ümidiniz vardı da ülkeyi bu hale getiren zihniyete iyi diyebilmeyi kendinde hak görüyorsun.
      irmak676
      Ben kendimden ümitliyim, o bana yeter.
       mrs_furby
       Gençlerin yakasından düşseniz keşke. Ben güzel bir nesilin varlığını seziyorum.
        buse01
        X ve Y Kuşağı Z kuşağını kıskaniyyy
         diocubacito
         Yaradanım sen bize sabır ver
          diocu01
          Genelleme yapmayın artık bunaldım tiktokla alakam yok hala z kuşağı diye adlandırılıyorum yapmayın arkadaşlar ayrıca sadece bu yaşdakiler değil 30 40 yaşında adamlarda tiktok çekiyor İnternette takılıyor niye bize takıldı bukadar bu ülkede takılmamız gereken okadar çok şey varki sizn buna takılmanız beni hayrete düşürüyor ilk önce diğer problemleri halledelim sonra z kuşağı şöyle böyle diyin sanki biz dünyaya gelmeden önce herşey mükemmeldi biz bozduk sizde ergen oldunuz sizde saçma sapan şeyler yaptınız Birde genelleme yapıyorsunuz yapmayanlarda o çerçevede değerlendiriliyor . Neymiş ümidi yokmuş sanki kendileri çok şey yaptılar
           mrlawyerkk
           Yargısız infazdır. Hepimiz o yaşlarda ne kadar anlamsız iş varsa peşine düşmedik mi, düşmüyor muyduk? Ergenlik, kimlik bulma, kendini tanıma. Bırakın gençler deneme yanılma yolu ile öğrensin bir şeyleri.
            peripedia
            Bu adamdan hiç ama hiç hoşlanmam ama doğru konuşmuş. Çevresel faktörler ve yapıp ettikleriniz hayat kalitenizi etkilemekle birlikte geleceğinizi de şekillendiriyor çünkü oraya kanalize oluyor, manipüle ediyor ya da ediliyor ve o dünyanın ürünü haline geliyorsunuz. Sanal dünyada bu gibi anlamsız işlerle vakit kaybeden insanlar (genç-yaşlı ya da kuşak farketmeksizin) gerçek dünyada hezimete uğruyor.
             faruktekin
             kuşaklar arasında hep böyle bir durum söz konusu. gerçek olan şu ki, her gelen nesil daha fazla bilgiye sahip oluyor. dünya böyle dönüyor. 200 sene önce yaşayan ve hayranı olduğumuz birini şuraya getirin, adamın ya da kadının ağzına sıçarız. çünkü şartlar değişmiş, söylemler değişmiş, tavır değişmiş her şey değişmiş kısaca. 200 sene önce kölelik vardı ya, yeni nesile hep bi şans vermek lazım.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.