X Kuşağının Süregelen "Gençlerden Ümitli Değiliz" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   İnanın bilemiyorum neden? Sizce?? En son Okan Bayülgen "TikTok’ta dans eden geri zekalılar var. Gençlerden niçin ümitli olmamamız gerektiğinin en güzel göstergesi. Bu çocukların yüzde 15 IQ’sü varsa bu telefonlar yüzde 5’e indirdi." demiş. TikTok'ta dans edenlerin tamamını gençler oluşturmuyor ki. Benim karşıma da X kuşağı teyzeler, amcalar çıkıyor sürekli. Facebook +40 yaş itemlerinden bahsetmiyorum bile. Kaldı ki dans ederek kendini, arkadaş çevresini eğlendirme yolunu seçmiş gençler hangi gerekçe ile geri zekalı oluyor? İşine gelen Z kuşağı gümbür gümbür geliyor açıklaması yapıyor, işine gelmeyen Z kuşağı geri zekalı diyor. Bu işte bir anlamsızlık yok mu sizce de? Nasıl oldu da hem bu kadar nefret edilen hem bu kadar bel bağlanan, ülkenin siyasi kaderini bir ölçüde etkilediği ve çok daha önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen bir kuşak oldu Z? Ve neden X kuşağı gençlerden ümitli değil?
    gulfemkaya
    Sürekli olarak sizden bir ümidimiz beklentimiz yok açıklamalarıyla gençlerin hayalleri kırmaktan ve psikolojisini bozmaktan öteye gitmiyorlar. Bu açıklamalara çok sinirleniyorum. Siz ne yaptınız, dünya çok mu iyi bir yer şu anda da bizden beklentiniz yok
     ozymandiase
     Orta yaşı ve yaşlı kesimden çok mu ümidiniz vardı da ülkeyi bu hale getiren zihniyete iyi diyebilmeyi kendinde hak görüyorsun.
      gregory_
      Memleketi bu hale nasil getirdiniz diye sorar X kusagina gençler, Bayülgen abileri yanitlasin bakalim.
       irmak676
       Ben kendimden ümitliyim, o bana yeter.
        mrs_furby
        Gençlerin yakasından düşseniz keşke. Ben güzel bir nesilin varlığını seziyorum.
         buse01
         X ve Y Kuşağı Z kuşağını kıskaniyyy
          diocubacito
          Yaradanım sen bize sabır ver
           diocu01
           Genelleme yapmayın artık bunaldım tiktokla alakam yok hala z kuşağı diye adlandırılıyorum yapmayın arkadaşlar ayrıca sadece bu yaşdakiler değil 30 40 yaşında adamlarda tiktok çekiyor İnternette takılıyor niye bize takıldı bukadar bu ülkede takılmamız gereken okadar çok şey varki sizn buna takılmanız beni hayrete düşürüyor ilk önce diğer problemleri halledelim sonra z kuşağı şöyle böyle diyin sanki biz dünyaya gelmeden önce herşey mükemmeldi biz bozduk sizde ergen oldunuz sizde saçma sapan şeyler yaptınız Birde genelleme yapıyorsunuz yapmayanlarda o çerçevede değerlendiriliyor . Neymiş ümidi yokmuş sanki kendileri çok şey yaptılar
            mrlawyerkk
            Yargısız infazdır. Hepimiz o yaşlarda ne kadar anlamsız iş varsa peşine düşmedik mi, düşmüyor muyduk? Ergenlik, kimlik bulma, kendini tanıma. Bırakın gençler deneme yanılma yolu ile öğrensin bir şeyleri.
             peripedia
             Bu adamdan hiç ama hiç hoşlanmam ama doğru konuşmuş. Çevresel faktörler ve yapıp ettikleriniz hayat kalitenizi etkilemekle birlikte geleceğinizi de şekillendiriyor çünkü oraya kanalize oluyor, manipüle ediyor ya da ediliyor ve o dünyanın ürünü haline geliyorsunuz. Sanal dünyada bu gibi anlamsız işlerle vakit kaybeden insanlar (genç-yaşlı ya da kuşak farketmeksizin) gerçek dünyada hezimete uğruyor.
              faruktekin
              kuşaklar arasında hep böyle bir durum söz konusu. gerçek olan şu ki, her gelen nesil daha fazla bilgiye sahip oluyor. dünya böyle dönüyor. 200 sene önce yaşayan ve hayranı olduğumuz birini şuraya getirin, adamın ya da kadının ağzına sıçarız. çünkü şartlar değişmiş, söylemler değişmiş, tavır değişmiş her şey değişmiş kısaca. 200 sene önce kölelik vardı ya, yeni nesile hep bi şans vermek lazım.
               palmiye
               Kimsenin hayatını yargılamıyorum ama bazılarının ailelerine acıyorum.
                isinasli
                G*tlerinin deligiii. X kuşağı Y kuşağından çok mu ümitliydi. Hep bir elestiri hep bir memnuniyetsizlik. Aynı şartlarda büyümeyen çocukların sizinle aynı ayarda olmasını beklemek akılsızlık ahmaklik at gozluluktur. Yere batsın standartlarınız örfünüz adetiniz. Gençlerimizin çocuklarımızın arkasındayız ümitliyiz ✌🏼
                 rarero
                 Teknolojiye fazla adapte olmuş ve biraz da anarşist bir tavır sergileyen gençlik hakkında çok fazla olumsuz düşünce var. Ama ümidim gençlikte her ne olursa olsun.
                  yokartikirem
                  Valla Z kuşağı yeterince akıllı bence. Karantina döneminde tabiki indirdim ve can sıkıntısndan baya izledim çoğu tiktokçuyu. O kadar para kazanıyorlar ki kolay yoldan. Biri Exxende programı var, diğerlerini de dimes ve DeFacto reklamlarında gördüm... Valla para kazanmak ne kolay oldu artık...
                   me_out_bye
                   Boş laf. 15 20 yaşlarına bakıp niye eleştiriyorsun? Sen neydin filozof muydun o yaşta? Bende salaktım saftım. İleride gelişirler belli bir süre seviyeden sonra. Sen top peşinde oynuyordun saklambaç ip atlama oynuyordun. Onlar tel kamera tiktok. Zamanla zamanın getirdiği ile alakalı bir durum. Senin aptalligini aadece 3 arkadaş görüyor unutuluyordu. Bunlar kameraya çektiği icin milyonlar göruyor sadece farkı bu. Biraz daha gıcik oluyoz o sebepten gozumuzun onunde soka soka yaşadığı icin ergenligini. X'ler gibi kenarda köşede yaşayacağina. Sapıtabiliyorlar hayattan kopuyorlar like mike kötü ama ayni zamanda sürekli dijitaldeler geniş çaplı kalabalik bütün dünya ile baglantıda ve kendilerine bakıyorlar. Bu açıları fayda sağlıyor getirecektir. Senin X kuşagindan mahalledeki 3 arkadaşi kadar bilgisi olandan iyi olacaktir muhtemelen. Bir tongaya düşmezse sapıtıp düşebilirde.
                    handeyakar07official
                    Güzellik konusunda ümitsizim biraz. Çirkin bir nesil. Ama libido konusunda ümitliyim
                     sedefartuny
                     Genelleme yanlış ama haklılık payı yok değil. Kuşaklar üzerinden tartışmak çok anlamsız ne cevherler var o yaş grubunda ama kendilerini, hayatlarını, ailelerini aptal tiktok senaryolarına meze eden gençlerden ben de ümitli değilim ne yazık ki.
                      me_out_bye
                      Şimdi bizim Tachy de Z kuşağı Enes Batur da Anlatabiliyor muyum? Ona bak ona bak. Çoğunluk kötü gibi gözüküyor evet ne terbiye var ne bişe baya bencil olmuş hepsi ama %100 hepside öyle olmasi gerekmez yaniii. Yine karakter fonksiyonu var orada değişiyor iş.
                       benita
                       Ağzından küfür, cinsellik, ilişki eksik olmayan, ukalalığı bir meziyet zanneden, kendi dilini katleden, bir çoğunluktan ne ümit etmemi bekliyorsunuz?
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.