X Kuşağının Süregelen "Gençlerden Ümitli Değiliz" Açıklaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   detokssuyu
   İnanın bilemiyorum neden? Sizce?? En son Okan Bayülgen "TikTok’ta dans eden geri zekalılar var. Gençlerden niçin ümitli olmamamız gerektiğinin en güzel göstergesi. Bu çocukların yüzde 15 IQ’sü varsa bu telefonlar yüzde 5’e indirdi." demiş. TikTok'ta dans edenlerin tamamını gençler oluşturmuyor ki. Benim karşıma da X kuşağı teyzeler, amcalar çıkıyor sürekli. Facebook +40 yaş itemlerinden bahsetmiyorum bile. Kaldı ki dans ederek kendini, arkadaş çevresini eğlendirme yolunu seçmiş gençler hangi gerekçe ile geri zekalı oluyor? İşine gelen Z kuşağı gümbür gümbür geliyor açıklaması yapıyor, işine gelmeyen Z kuşağı geri zekalı diyor. Bu işte bir anlamsızlık yok mu sizce de? Nasıl oldu da hem bu kadar nefret edilen hem bu kadar bel bağlanan, ülkenin siyasi kaderini bir ölçüde etkilediği ve çok daha önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen bir kuşak oldu Z? Ve neden X kuşağı gençlerden ümitli değil?
    irmak676
    Ben kendimden ümitliyim, o bana yeter.
     buse01
     X ve Y Kuşağı Z kuşağını kıskaniyyy
      mrs_furby
      Gençlerin yakasından düşseniz keşke. Ben güzel bir nesilin varlığını seziyorum.
       handeyakar07official
       Güzellik konusunda ümitsizim biraz. Çirkin bir nesil. Ama libido konusunda ümitliyim
        benita
        Ağzından küfür, cinsellik, ilişki eksik olmayan, ukalalığı bir meziyet zanneden, kendi dilini katleden, bir çoğunluktan ne ümit etmemi bekliyorsunuz?
         me_out_bye
         Boş laf. 15 20 yaşlarına bakıp niye eleştiriyorsun? Sen neydin filozof muydun o yaşta? Bende salaktım saftım. İleride gelişirler belli bir süre seviyeden sonra. Sen top peşinde oynuyordun saklambaç ip atlama oynuyordun. Onlar tel kamera tiktok. Zamanla zamanın getirdiği ile alakalı bir durum. Senin aptalligini aadece 3 arkadaş görüyor unutuluyordu. Bunlar kameraya çektiği icin milyonlar göruyor sadece farkı bu. Biraz daha gıcik oluyoz o sebepten gozumuzun onunde soka soka yaşadığı icin ergenligini. X'ler gibi kenarda köşede yaşayacağina. Sapıtabiliyorlar hayattan kopuyorlar like mike kötü ama ayni zamanda sürekli dijitaldeler geniş çaplı kalabalik bütün dünya ile baglantıda ve kendilerine bakıyorlar. Bu açıları fayda sağlıyor getirecektir. Senin X kuşagindan mahalledeki 3 arkadaşi kadar bilgisi olandan iyi olacaktir muhtemelen. Bir tongaya düşmezse sapıtıp düşebilirde.
          cinayetvaraga
          Ben söyleyince burdaki bazı itler havlamaya başlıyor. yorumları okumaya geldim.
           me_out_bye
           Şimdi bizim Tachy de Z kuşağı Enes Batur da Anlatabiliyor muyum? Ona bak ona bak. Çoğunluk kötü gibi gözüküyor evet ne terbiye var ne bişe baya bencil olmuş hepsi ama %100 hepside öyle olmasi gerekmez yaniii. Yine karakter fonksiyonu var orada değişiyor iş.
            peripedia
            Bu adamdan hiç ama hiç hoşlanmam ama doğru konuşmuş. Çevresel faktörler ve yapıp ettikleriniz hayat kalitenizi etkilemekle birlikte geleceğinizi de şekillendiriyor çünkü oraya kanalize oluyor, manipüle ediyor ya da ediliyor ve o dünyanın ürünü haline geliyorsunuz. Sanal dünyada bu gibi anlamsız işlerle vakit kaybeden insanlar (genç-yaşlı ya da kuşak farketmeksizin) gerçek dünyada hezimete uğruyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.