4
23.1.2021
Vuhan'daki İlk Karantina Bir Yıl Önce Bugün Başlamıştı: Salgını Nasıl Durdurdular?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   dio-gundem
   Kovid-19'un çıktığı Vuhan'da bundan tam bir yıl önce 76 gün sürecek büyük karantina uygulaması başladı. O dönemde adeta hayalet kenti andıran Vuhan, şimdilerde renkli gece hayatı görüntülerine sahne oluyor. Peki Çin, tüm dünyaya diz çöktüren salgını kontrol altına almayı nasıl başardı?
   https://onedio.com/haber/vuhan-daki-ilk-karantina-bir-yil-once-bugun-baslamisti-salgini-nasil-durdurdular-954199
   Detaylar
    ilmer
    Resmen kendilerini kurtardılar olay bize kaldı
     nobodyy1
     Şimdi Hongkong derdindeler.
      me_out_bye
      Çünkü çalışkan insanlar söz dinliyorlar. Aşağı yukarı yerinde iyi kararlar alınmış virüsten kurtulmak için. Bu yazdıklarımın hepsini tersine çevir Türkiye'de olandır.
       mrlawyerkk
       Ben hala Vuhan'da pandeminin bittiğine inanmıyorum. Vakalar bildirilmiyor olabilir. Bir suçluluk psikolojisi içerisindeler sanırım. Görünmez olmayı, seslerinin çıkmamasını tercih ediyor olabilirler.
        kania_
        He biz ölek siz yaşayın oh
         sedefartuny
         Doğru kararlarla çözülemeyecek bir şey yok çünkü. Ciddi bir kapanma süreci yaşadılar. Burunlarını çıkarmadılar evlerinden haliyle henüz vakalar tam olarak bitmemiş olsa bile büyük oranda durumu iyileştirdiler.
          ukela
          Karantinadaki insanların kapılarını tahtalarla çivilediler , hatta başına polis diktiler. Vuhan'a giriş çıkışlar yasaklandı , tam sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yollar barikatlarla kapatıldı , sokağa çıkanlar asker ve polis tarafından darp edildi. Benzer yöntemleri biz de uygulayalım bir aya kalmaz salgın biter , ama biz beğenmesek te daha insancıl ve demokratik bir ülkeyiz yapamayız , ayrıca çok geç artık salgın lokal değil ülke genelinde.
           cokbilmisdegilcokbilen
           Hatırlıyorum, 1 yıl kadar önce insanlar çıkmasın diye binaların kapılarını filan metal plakalarla lehimlemişlerdi. Aşırı kötüydü diye düşünüyorum.
            arasserin
            Adamlarda emre sorgusuz sualsiz itaat olduğu için herhalde 3 ay karantinada kaldılar dışarı adım atmadılar. Bitti vakalar. Onlar yüzünden biz sürünüyoruz
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.