Villages Français Ve Bizim Köylerimiz
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   eo110
   Bir kaç yıldır eurosport'da canlı yayınlanan Tour de France Fransa bisiklet turunu izliyorum. Tur yaklaşık 3 hafta sürüyor ve Fransa'nın birçok şehir, köy kasaba vs yerinden geçiyor. Sporculara gösterdikleri olağanüstü performanstan dolayı zaten hayranım fakat asıl hayranlığım turu izlerken gördüğüm Fransa manzaralarına. Görüntüler yerden, havadan veriliyor. Ne şehirlerde ne kırsalda insanın gözünü rahatsız eden bir yapı bir dağınıklık olmaz mı? Yeminle yok. İnsanlar, yönetimler, yetkiler ülkelerine ne güzel bakıyorlar, Şehirler, köyler hep bir karakter taşıyor. Yeşile doyuyorsun 3 hafta boyunca.. İzlerken kendi ülkem için üzülmemek mümkün değil. Neden elimizdeki güzelliklere karşı bu kadar hoyrat, acımasız davranıyoruz.. Estetikten uzak acayip binalar yapıyoruz Başta idareciler sonra da biz halk olarak herkesin izlemisini tavsiye ederim ders çıkarmak için..
    somurtkan_sirin
    her boşluğa bina dikersek olacağı budur
     maskoff
     valla mükemmel aynı hislerle izliyorum. her köyün karakteri var. insan gerçekten imreniyor.
      kafatamircisi
      Bu ülkede ki insanlar yaşam savaşı mücadelesi veriyor geçim sıkıntısı hayat pahalılığı ülke henüz o söylediklerine hazır değil
       kisi
       İmkan 1, estetik anlayışı 2. Bizde keyif için, estetik için ek bütçe ayırmak zor. Güzel ev yapabilmeyi bırak ev yapabildiğimize şükrediyoruz. Ayrıca sanat ve keyif anlayışı bizde yaygın olarak gelişmiş değil. Hatta baskılanıyor. Ayrıca çalışma ve verimli çalışma alışkanlığa da pek yok. Bahçesi ile uğraşmak yerine kahvehanede pineklemek daha cezbedici geliyor. Bizim tanıdık sabah erkenden gidiyor tarlasına, akşama kadar biçiyor tarlayı. Komşusu öğlene doğru kısa mesafeyi traktörle gelip biraz biçiyor. Sonra traktörle eve dönüp yemeğini yiyiyor. Traktörle geri gelip az daha biçiyor. Sonra biraz keyif çatıp evine gidiyor. Ertesi gün yine aynı. Birkaç gün sonra ancak bitiyor tarla. Bir şeyler elde etmek istiyorsan verimli çalışacaksın. Bizden de örnek vereyim. Evin etrafında birkaç sarmaşık çiçek vardı. Komşular şikayet edip durdular çöp oluyor diyor. Çöp dediği yaprak ve çiçek. İnsanın içinde doğa sevgisi olmayınca sen yaprak diyorsun o çöp diyor.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.