10
23.7.2020
Vicdan Yaptığınız En Gereksiz Durum
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   okadin
   Evin içinde yaklaşık bir saat çabalamamın ardından öldürdüğüm sineğe duyduğum derin vicdan azabı ile bu soruyu yöneltiyorum size sevgili dio'cular. Vicdan yaptığınız en gereksiz durum neydi?
   0
    sedefartuny
    Arkadaşlarımızla bir 30-40 yıl sonrası için konuşmaya bayılırız. Ben hep birilerini öldürür ve onların cenazesinde dağılan grubun bir araya geldiğini söylerim. Ufak tefek cinayetlerden çok etkilendim sanırım. Sonrasında hep o 40 yıl sonrasında ölür dediğim arkadaşlarım için çok üzülürüm. Vicdan yaparım. 40 yıl sonra 70 yaşında oluyoruz ölümümüz çok olası ama gereksiz yere vicdan yapıyorum işte.
     buse01
     Gereksiz şeylere çok vicdan yapmam,vicdan yaptığım 2 konu var ilki arkadaşımın 4 Temmuz doğum gününü unutmam ve birine yalanlar söylemem keşke soylemeseydim diyorum şimdi hala vicdan çekiyorum biraz aklıma geldikçe
      eski_bi_tanidik
      Kendim için vicdan yaptım galiba. Ben onu nasıl o kadar sevip kendime isgence ettim diye 🤔
       mrlawyerkk
       Gözlerim uzağı çok iyi görmüyor, tanıdıklarım beni uzaktan gördüklerinde selam veriyor, el sallıyorlarmış. Maalesef göremediğim için selamlarına karşılık veremiyorum. Gereksiz vicdan yapıyorum. Üzüldükleri, bozuldukları, onları görmezden geldiğimi düşündüklerini sanıyor ve üzülüyorum.
        xlethex
        Vicdan yaptigim tek konu bundan 5 sene önce sistemik lupus hastasi komşum olan 12 yasinda bir erkek cocugun (erkeklerde gorulme orani %3) ilacini hic bir yerde bulamadim, firmasina kadar aradim ve yoktu, ithalatci firmanin cevabi üretici bunyesinde de olmadigiydi ve bu cocuk bu sureçte vefat etti. Belki benim sucum degildi ama aklima hala "acaba yeteri kadar arastirmadim mi? İlaci bulsam yasar miydi?" Sorulari hep gelir anne/babasini gordugumde...
         herseyinaktivisti
         Yanlışlıkla bir karıncayı filan öldürünce çok üzülüyorum ki aslında hiç de gereksiz bir durum değil. Mutfağımızda karıncalar var birkaç aydır, çok fazla değiller seviyoruz onları. Tatlı bir şey filan dökülünce bir yere hatta izliyoruz zevkle parça parça götürmelerini. Ama geçen gün fark ettik ki bulaşık makinesine girmeye başlamışlar. Ancak fark etmeden bir sefer çalıştırmış olduk. Kaç tanesi öldü bilmiyorum ama ailecek karalar bağladık evde.
          dj_excalibur
          Arkadaşımın o son dal sigarasını içmeyecektim. Erkek adamın son sigarası içilmez raconunu kırdığım için kendime kızıyorum.
           obiyagmur
           Sevmediğim birine seni sevmiyorum demiştim olay yaşanalı 2 ay oluyor şimdi düşünüyorum niye böyle bişey söyleme gereğinde bulunmuştum aq sevmiyorsan sevmiyon niye gidip söyleyip kalbini kırıyon çocuğun :((
           /
           0

           Tarihe Göre

           İçerik bulunamadı.