Verilen Borç Paranın Aylarca ve Hatta Yıllarca Geri Ödenmemesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   makeup-alp
   Ben bu zamana kadar sadece 1 arkadaşıma borç para verdim o da işe ilk başladığım zamanlardı, şimdi baya 7 sene oldu. Ne kadar olduğu bende kalsın, verdiğim borç para geri gelmedi. O gün bu gündür hiç kimseye 1 kuruş dahi borç para vermiyorum.. Verdikten 1-2 ay sonra karşımdakini sıkıştırmaya çalıştım ama olmadı, geri alamadım. Annesi, babası, abisi ile konuştum ama olmadı. Dava açmayı düşündüm ancak ortada bir delil olmadığı için avukat maalesef onaylamadı, işte anca böyle senetle falan imzalar varsa öyle oluyormuş falan filan. Borç para verdikten 1-2 ay sonrada zaten işinden kovulmuştu, çıkarılmıştı, tazminat falanda alamadı. Yoksa müdürü, amiri, şefi ile falan konuşurdum yüksek ihtimalle... 7 seneki önceki olayda böyle kaldı, biraz kurcaladım ama ondan sonra peşini bıraktım, sadece haram olsun diyorum o kadar... Sadece 500 lirasını alabildim, gerisi yalan oldu, ve şimdi ne yapıyor bilmiyorum. O günden beri hiç görüşmedik, ne ben aradım ne o aradı. Sokakta, çarşıda falanda görmüyorum. Başka bir şehre mi göç etti, öldü mü yaşıyor mu belli değil. :) İyi akşamlar herkese...
    irmak676
    Benim de verdiğim kitaplar geri dönmüyo.
     handeyakar07official
     Durumu var da ödemiyorsa sıkıntı çıkarırım
      benita
      Kimseye borç verecek kadar güvenmem, kendi ailem dahil. İhtiyacı varsa yardım ederim ama borç vermem
       vsjvsjvsjv000
       Bu konuda safım. Yardıma ihtiyacı olan herkese para veririm. Şimdiye dek kimseyle yüz göz olmadım. Özellikle aileme ve yakın çevreme çok yardım ettim.
        peripedia
        Asla borç isteme huyum yoktur bununla birlikte verdiğim borcu geri isteme özelliğim de yok. Bugüne kadar geri aldığım borç hatırlamıyorum. Dolayısıyla çok uzun zaman önce borç vermeyi bıraktım. İnsanlar suistimale bayılıyorlar çünkü.
         ismetsherif
         Bugüne kadar iki arkadaşıma borç verdim. Kayıplar, en az 10 senedir görmüyorum. Geri vermelerini beklemiyorum, en azından umarım iyidirler.
          minmina
          böyle bir durumda kalmamak için ne kimseye borç veriyorum ne de kimseden borç alıyorum. haa ama böyle alamadığım bir borç olursa her hafta hatırlatırım geri alabilmek için. arkadaşlığımı, dostluğumu kaybederim ama paramı kaybetmem
           sadisfekshin
           O istemediği halde tekrar borç vererek ona bu tavrından dolayı darılmadığımı anlatmaya çalışırım.
            ozlemiko_0
            Bizim bir tanıdık bize olan borcunu 30 yıldır ödemiyor. Bizde zaten çoktan unuttuk😄
             gizemino
             Böyle durumlarda borç veren her zaman borç isteyenden daha çok utanıyor maalesef ya :(
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.