Verdiğimiz Kararlarda Ne Kadar Özgürüz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   nunukafasi
   Hepimiz özgürlük üzerine çok fazla şey söylüyoruz. Özgür irade, özgür düşünce vs vs. derken gerçekten özgür müyüz? Verdiğimiz kararlar ne kadar bizim özgür irademizin bir parçasıdır?
    ulrich
    Ne yesem ne icsem kararlari kesinlikle bana ait, detaylar paraya ait. Baska da bir sey yok.
     pillowtalk
     Bir başkasının özgürlüğünü ihlal ettiğiniz an biter. Ama herkes sınırını genişletirse ortada sorun kalmaz. Yine harikayım ya. Harcanıyorum yine.
      lucifer666
      yaşamımızda verdiğimiz kararlarda ne kadar fazla seçeneğimiz varsa o kadar özgürüzdür .tek seçeneği olan insan özgür değildir bence.
       a.l.p.o.l.l.o.n
       Ufkuna bağlı vede bilincine ama sakın kuralları ve disiplini özgürlüğü kısıtlayıcı düşünmeyin çünkü özgürlüğü özgür yapan onlardır. Özgürlük rastgele sürekli oradan oraya geçmek değildir özgürlük kendini bilip amaç edinmektir. Kimseyi aldanma ve kendine bir amaç edin inan onun için o kadar çok seçeneğin,yolun ve tecrüben olacakki özgürlüğü dibine kadar yaşayacaksın ve söylemek isterimki günümüzde de amaçsız nesiller yetiştiği için özgürlük dilde dolanıp duruyor. Dostlar siz siz olun size ait fikirlerle ilerleyin ve bir konuyu her açıdan bakıp doğrulamadan onaylamayın çok fazla yanlış bildiğimiz terimler var bilgi kirliliği özgürlüğü kısıtlayan odur işte onu yenersek önümüz aydınlık.....
        damarcibasi
        Dünya koca bir network, aldığınız her karar daha önce yaşanmış olayların etkisindedir ve daha sonra alınacak kararları etkileyecektir. Bu etkileşim sonsuz ihtimaller içeren bir döngüde sürer gider. Aldığınız her karar ile o anki sonsuz ihtimallerin birini tetiklemiş ve gerçeğe dönüştürmüş olursunuz diğer sonsuz-1 ihtimaller ise yok olur o andan sonra. Özgür irade bu etkileşimi göz önünde bulundurduğumuzda çok muğlak bir kavram olarak kalıyor.
         papatyavkaktuss
         Kararlarımı elbette veririm ama verdiğim kararı anneme abime de bildiririm. Normal olarak onlar benden yaş olarak, tecrübe olarak büyükler verdiğim karar olumluysa tamamdır değilse yol gösterirler. Bence bu da bir özgürlüktür.
          roxannee-
          Ben özgür olduğumuzu düşünmüyorum. Ya geçmişimiz ya gelecek kaygımız ya da çevresel faktörler her zaman kararlarımızı fazlasıyla etkileyen durumlar.
           mertiniz
           Elalem ne der diye düşünmekten karar veremiyoruz. Ne özgürlüğü!
            ozanesi
            Özgürüz. Bize sunulanı seçmekte özgürüz, haksızlık etmeyelim
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.