Veganlık Hakkında Düşünceleriniz ve Tavsiyeleriniz Neler?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   cocukadam
   Dostlar selamlar herkese, aranızda son zamanlarda vegan olmayı düşünen veya
   https://www.sagliklibirhayat.com/2021/04/11/vegan-beslenmeye-baslayanlar-icin-rehber/
   vegan beslenme
   hakkında beni aydınlatabilecek bir dostumuz var mıdır? Abi en basitinden hayvansal gıdalar tuvalet etkisini bile değiştiriyor ya :D
    gregory_
    Hayvanlari seviyorum bazen de zor geliyor düsünürsem ama karni tok bir aslan da beni sevebilir acikana kadar. Saçma olduysa uyarin da sileyim bunu:)
     muzlu-pasta
     Evet yine bu benim alanım arkadaşlar vegan olarak hayvanları kurtaramazsınız Allah et yemememizi isteseydi Hz.Ibrahim'e koç yerine marul gönderirdi herneyse işin dinsel boyutunu geçtim zaten pek sağlıklı degil her nimetten az az ye dimi ne ugraşıyorsun herneyse demem o ki veganlık niyeti iyi uygulaması kötü bir düşüncedir hayvanları korumak istiyorsak vahşilerden başlamalıyız dünyada sadece 30 altın kaplan kaldı mesela
      tsukyomi
      Et giren yere dert girmez derler. Protein, B12, kalsiyum, demir, çinko gibi eksiklikleri tamamlamanız için cehennem virali bir diyet uygulamanız gerekebilir. Üstelik dünyaya bir kez gelirken..
       visnelikapkek
       3 yıl öncesine kadar vejetaryendim. Bazen özlüyorum ama bi daha asla.. Bir kere sosyal hayatınızı unutmanız lazım. Arkadaşlarınızla doğru düzgün yemek yiyemeyeceksiniz. Bir süre sonra size uymak istemeyecekler. Veganlığı sadece hayvan ürünlerini tüketmemek gibi görüyorsanız vegan olamazsınız. Bir süre sonra pes edersiniz.. Sırf popüler kültüre uymak için böyle şeyler yapılmaz. Hadi yaptınız diyelim cüzdanınızı unutun. Vegan kıyafeti geçiyorum ama mutfak cebinizi yakar. Bir kutu süte en az 25 tl veririm diyorsanız bilemem tabii. Bir süre sonra gerçek et varken tofu kebab, sahte köfteler yemek istemeyeceksiniz. (Ufacık paketler 1 kg etin kilosundan bile pahalı olabiliyor)😅
        merivella
         mrlawyerkk
         Popüler kültürün dayatması bunlar. Sağlığınız için bir şeyler yapma istiyorsanız peskateryen beslenme tarzını denemenizi öneririm. Balık ve deniz mahsuller ağırlıklı çok faydalı bir beslenme şekli. Vegan, vejetaryen falan dediğim gibi son moda söylemler ve sağlıklı olduklarını düşünmüyorum.
          asit
          Etin fiyatını gören millet zaten vegan olmak zorunda kaldı ki :( Besin değeri, lezzet vs aynı şeyleri bitkisel ürünlerde bulabilene helal olsun :)
           pazartesi
           Doğadan üstün değiliz. Ben diğer canlılardan farklı olarak canlıları yemem diyemezsiniz. Bir homosapiensin ben canlı öldürüp yemem demesi bir aslanın demesiyle aynı. Bir aslanın karşısına açken çık bakalım, doğası neymiş. Bizim de doğamız belli. Aslında ölçü gerekiyor. Hayvansal tğketim derken komple işkenceye varan tüketimler, ihtiyaçtan fazlası tüketimler vs doğamıza aykırı. Siz hiç tokken avlanan aslan gördünüz mü. Kısaca biz doğanın bir parçasıyız. Her ne kadar kapitalizm bunu unuttursa da.
            minemosynes
            Hekimoğlunu izlemiştim bazıları din dışında bakınca veganlığı daha da normal karşılıyor ama hekimoğlunda bebeğini proteinsiz besleyen bir çifte kapak gibi bırakın ölsün o zaman bebek demişti, zaten bu şekilde ot yiyerek yaşayamaz demişti vegan çifte doktor. Öylece bakakaldılar hatalarını anladılar. Vegan geçinenler sosyal medyada kürkleri ile rezil olmuştu saçmalık.
             berat_albayrak_
             sadece bitki yiyerek yaşanmaz ya
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.