Varoluş Sancısı Çeken Gençlerin Gelecek Yaşlardaki Muhtemel Durumu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   lovewkoko
   Bunlardan birisi de bendim. Şimdiki ergenler için durumun daha da vahim olacağını düşünüyorum. Farkındalığı yüksek ve dünyanın bok gibi bir yer olduğunu görüp, burada ne işim var diyerek yaşadıklarını düşününce içim sıkılıyor onlar adına. Kendi akranları aptal youtuberlar izlerken onlar yaşamın amacını, kendi amaçlarını sorguluyor. Ben şimdiden sana söyleyeyim arkadaşım. Hiçbir şey umduğun kadar iyiye gitmeyecek. Sen de öyle. Bir yabancı olarak topluma karışmaya çalışıp vazgeçmekle devam edecek kısır bir döngünün içinde bulacaksın kendini.
    redblack
    Şahsi görüşüm ve gözlemim katılmayabilirsiniz, Z kuşaginda ciddi sekilde bir iletisim sorunu oldugunu düşünüyorum. Y kuşağı birey olarak x kuşağı ile belki tam olmasa da ayni dili rahatlikla konusabilirken baby bomb ile kusak catismasina girebiliyorum. Fakat Z kusagi hic bir kusak ile iletisim kuramiyor. İki arkadas bir araya gelip cok zor sohbet edebiliyorlar, kendilerini ifade edemiyorlar. Eczaciyim ve turlu insanlarla karsilasiyorum. Z kuşagı bedeniyle ilgili sorunu bile dile getiremiyor maalesef. İleride bir is basvurusunda yeteneklerini veya kendisini ifade etmek konusunda cok buyuk sıkıntılar yasayacaklarini dusunuyorum. Sadece teknolojik şeylerle ilgilenip neredeyse hic bir hobi sahibi degiller, kitap okumayi eziyet goruyorlar, gundemden genelde bihaberler sadece sosyal medya uzerinden iletisim kuruyorlar bile diyebilirim. Bir konu hakkinda yorum yapmalari istendiginde, topumsal bir sorun veya aile icinde ailevi bir sorun, ilgisizliklerinden dolayi cevapsiz kaliyorlar ve kesinlikle gelecekle ilgili bir kaygilari ve ya elle tutulur planlari yok ve insanlarla duygusal baglari yok denecek kadar zayif bunu ise iş hayati için professiyonellik olarak yoruyorlar. Biz ise ona yedigi kaba sıçmak olarak tabir ederdik. Ayrica saygi ve empati konusunda yoksunlar. Dukkanim 3 basamak yukarida, yan tarafinda bir rampa var ustunde de sundurma var gunes ve yagmur almiyor. Lise ogrencileri gelip burada sigara icip kavga eder gibi bir gurultu ile konusuyorlar, izmaritlerini yerlere, ictikleri kola vs sisesini kapi önüne atıp çekip gidiyorlar. 3 kez uyarmama ragmen bu sekilde devam ettiler, az sakin konusun, burada bulunmaniza bir sey demiyorum, izmaritlerinizi ve coplerinizi 20 mt ilerideki cop kutusuna atin diye. Yine etrafta biraktiklari copleri gorunce, bir gun yakaladim ve bagira cagira hepsini toplattim. Ne dusunursunuz bilmiyorum ama gercekten çok boş, ilgisiz, saygi yoksunu bir nesil geliyor. Saygi gostermeyip yaptiklarina saygi gosterilmesini bekleyen bir nesil geliyor.
     roxannee-
     Umudunuzu kaybetmeyin. Sakın karamsar olayın ama hayalperest de davranmayın. Ama her zaman öğrenmeye araştırmaya açık olmalısınız.
      zeynebio
      Muhtemelen işsiz güçsüz ya da sevmediği işlerde kendilerini harcayacaklar.
       sozdedegilgozde
       Ben gençlerin çoğunun varoluş sancısı dahi çektiğini düşünmüyorum. Gençler artık kendini sorgulamaktan düşünmekten çok uzakmış gibi hissediyorum. Tabii böyle olmayan gençlerde mevcut. Ancak yine de bu sosyal medya mecraları gençleri fazlasıyla meşgul edip boşa vakit geçirmelerine neden oluyor.
        zimbo
        Youtuber olmak için değişik şeyler denerler sonra Murat abinin dediği gibi bir kısmı da Tiktakçi olur
         zodyakli
         Bence benim gibi astrolojiye merak salabilirler. Bu konuda kendimi ilerletmeyi düşünüyorum ben. Bir instagram sayfası açma planım var.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.