52
19.7.2020
Üzüntüler Paylaştıkça Azalır Mi?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   atayurt00
   İnsanları tanıdıkça asla paylaşmamak gerektiğini öğreniyorsun zamanla ....
    busrawashere
    hayır daha da artar en yakın arkadaşın olsa bile
     eski_bi_tanidik
     Dogru bi insana anlatırsan azalır
      zimbo
      Anlattım ve azaldığını görmedim.Çünkü değerli arkadaşıma, can dostuma anlatırım. Ancak onun derdini dinlemeye başladığımda kör olur, halime şükrederdim. Sonrası zaten bir 70'lik rakıya düşmek gibi bir durum...
       noobzac
       Doğrusu evet. Ama bu kulaklar, menfur ve oldukça vahim bir olay yaşamış hastanın öyküsünü, annesinin gününe gıybet malzemesi olarak veren psikiyatrist dahi duyduğundan, aynı zamanda bu gözler sosyal medyada hastaların öykülerini ifşa etmek suretiyle dalga geçerek etkileşim almaya çabalayan hekimler bile gördüğünden işbu hususta fevkalade seçici olmak lazım. (Örneklemede hekimleri kullandım çünkü onların sıkı sıkıya bağlı kalmaları gereken bir etik var.)
        hysosiri
        Küçük çaplı üzüntülerimi anlatmam içimde kalsın kime ne ama insan bazen öyle bir hale geliyor ki anlatmasa ölecek o zmanda duruma göre en uygun kişiyi arar anlatırım iyi gelir
         gregory_
         Uzuntunun nedeni ortadan kalkmadikca kimle istersen paylas bir yarari olmaz, koz vermis olmak da var ustelik.
          sevonu
          Anlık bir azalma olur ama yalnız kalınca yine başa dönersin
           thetalentedmrripley
           Dertlerimizi hep dünyanın en büyük derdi gibi görüyor, kendimizi ölmüş, bitmiş gibi hissediyoruz. Halbuki üzüldüğümüz şeylerin çoğu bir süre sonra hayatımızdan defolup gidecek şeyler ve biz bunu göremiyoruz. Bunu gerçekten gösterebilecek insanlarla paylaşınca azalır, onun dışındakilerin pek bi faydası olmaz. Sevdiğim birisi yine böyle bi durumda bana '5 yıl sonra bu üzüldüğün şey devam ediyor olacak mı, hala üzülüyor olacak mısın yoksa çoktan unutmuş mu olacaksın?' deyip 5 yıl ya da 3 yıl, 1 yıl her neyse işte böyle bir süre sonunda hala hayatımda olmayacak dertler için kendimi helak etmenin saçmalığını göstermişti. Yılardır da bunu uygularım ve çok daha mutluyum. Ha şimdi ömür boyu beni üzecek dertlerim var orası ayrı. Kader taktiğimi öğrenip dur şuna yeni sürprizler hazırlayayım dedi sanırım.
            thetalentedmrripley
            Hani böyle artık iyice bunalmışsın, şöyle ciğer dolusu haykırıp içini boşaltmak, o gereksiz enerjiyi atmak istersin. Çıkarsın bi dağın tepesine, uçurumun kenarından boşluğa doğru hakırırsın, sesin boşlukta kaybolur gider ve bi rahatlama gelir. Bazı insanlar o uçurum, o boşluk gibidir, rahatlatır seni. Ama yeterince yükseğe çıkmamışsan ve haykırdığın boşluğun etrafı dağlarla çevrili ise haykırırsın ama o karşıdaki dağlar, kayalar haykırışını sana aksettirir, hem de defalarca yankılana yankılana. Kimileri de o kayalar gibidir, seni rahatlatmaz, tam tersine üzüntünü katlayarak geri verir sana. O yüzden yeterince yükseğe çıkıp, gerçekten samimiyetini hak eden, üzüntünü azaltacak ve sana karşı kullanmayacak insanlarla paylaşmak lazım.
             detokssuyu
             Bence azalır. İnsan konuştukça rahatlar. İçine attığı şeyleri dile getirince o yükten kurtulur ve kuş gibi olur. Bir de karşındaki insan seni dinliyor, gerçekten sana değer veriyorsa ve çözüm üretmeye çalışıyorsa o gece çok rahat bir uyku uyuyorsun. Tabiki hemen geçmiyor acı ama biteceğine dair bir umudun oluyor. Uzun lafın kısası bir derdiniz varsa içinizde tutmayın paylaşın sizi seven insanlarla. Belki sizin göremediğiniz bir çözümü vardır kimbilir.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.