Uzun Zaman Sonra Bir Şeyler Demek İstiyorum...
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   steteskop.gel
   Merhaba arkadaşlar... Burada bayağıdır zaman geçiren biriyim. hep dioları takip edip yorumlar yapıyordum ama uzun süredir buraya giremiyorum. nedeni iste ülkemizi de içinde bulunduran virüs salgını. genelde hep yorum yapardım başlık ilk zamanlar dışında açmadım, bugün açmak istedim ama. ben ülkemizin herhangi bir yerinde bulunan herhangi bir sağlık çalışanıyım özellikle son 3-4 ayda vaka sayıları inanılmaz derece arttı, yani gerçekten ben ve benim gibi on binlerce meslektaşım eminim ki ne olursa olsun pes etmeden savaşıyorlar ki yapmamız gereken de bu zaten. iyi günde ve kötü günde bunları yaşayacağımız ihtimali hep vardı. asla aklımdan farklı ve olumsuz bir şey geçmedi bu yazdıklarımı da yanlış yönlere çekmeyin içimi dökmek için Bir iletişim aracı olarak kullanıyorum burayı. çalıştığım hastanede 2 arkadaşımı kaybettim. hala anlayışsız ve kurallara uymayan insanları görüyorum lütfen tedbir almak için ailenizden birine bulaşmasın beklemeyin, ailelerinizi kaybetmeyi göze almayın, yaşınıza güvenmeyin. " benim bağışıklığım yerinde bana bir şey olmaz" demeyin, dışarı çıkmayın. her gün işe giderken bir sürü insan görüyorum maske takmadan çıkanlar, yerlere tükürenler gerçek olamaz bunlar. bazen yaptıklarımızın bir işe yaramayacağını hissediyorum, bitmeyecek diyoruz arkadaşlarım ile oturup ağlıyoruz. yüzüm, ellerim, kulaklarımın arkası yara içinde. bunları vicdan yapın diye anlatmıyorum, ne kadar kötü ve iğrenç olduğunu görün diye anlatıyorum. kendinize etrafınızdakilere dikkat edin, el hijyeninize, mesafenize dikkat edin. biliyorum her yerde bunları söylüyorlar ama bir kişi bile buradan anlasın istiyorum. Boyle bitmez arkadaşlar tek tek sevdiklerimizi kaybedeceğiz, yüksek mevkili insanların yaptıklarını yetersiz bulabilirsiniz, yasakları gereksiz ve saçma bulabirsiniz ama bunu yapmamız lazım. ben etrafımdaki insanlara, aileme bunları söylemekten yoruldum onlar da dinlemekten yoruldu. artık benim bu iç karartan laflarımı duymak istemiyorlar ben de onların canını daha fazla sıkmak istemiyorum. siz de burada Bir çatı altında toplu görmüşken, bugün de size dökmek istedim bunları. bugün evdeyim, ama uyuyamıyorum her an birşey olacakmış gibi hissediyorum. evden birine bulaştırırsam diye senaryolar kuruyorum, annem babam onlara bir şey olacağını düşünmek beni çok geriyor. sürekli sters içindeyim lütfen zorda kalmadıkça evden çıkmayın,maske takın ,insanlara yaklaşmayın .kendinize çok dikkat edin teşekkür ediyorum .
    me_out_bye
    👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Üzülme sakin ol. Geçer inş. - Bir beladır geldi uğraşıyoruz işte. Geldiği gibi gider. Tüm dünya sağlıkçıları uğraşıyor neyseki 🙏🏻🙇🏻‍♂️
     imailahorsilahh
     Her şeyden önce hoş geldin Esma, bu güne kadar yaptığınız ve yapacağınız her şey için bilinçli ve kurallara uyan bir birey olarak ben teşekkür ederim. Umarım insanların bu acı bilinçsizliği bir son bulur. Verdiğiniz mesaiyi, maruz kaldığınız psikolojik ve ne yazık ki fiziksel şiddeti düşündükçe insan çileden çıkıyor. Maalesef ki hala böyle insanlar var ve aramızda dolaşıyorlar. Tek dileğim bu şuursuz bireylerin hidayete ermesi ve birlik içinde göstereceğimiz çabayla bu korkunç günleri bir an önce atlatıp normale dönmek. Allah size ne zeval versin ne de başımızdan eksik etsin.. Var olun.. Hep olun.
      nobodyy1
      Öncelikle güzel yazı olmuş, teşekkür ederiz. Arkadaşların için de çok üzgünüm. Gerçekten çok acı. Evet, kurallara uymayan ve onları ciddiye almayan çok karaktersiz insanlar var. Ölümlü bir virüsü niye ciddiye almıyorlar ki, anlamıyorum. Benim çok çok değer verdiğim birisi kaç gündür corona olmuş, kendisi aşırı derecede hijyene dikkat ediyor ve hep ediyordu zaten. Durumu da iyi değil ve elimden hiç bir şey gelmiyor. Burda çırpınıp duruyorum ama nafile. Bi kaç gündür ne yaptığım, ne düşündüğüm belli değil. Şimdi bundan kim sorumlu? Her bir maske takmayan insan için başka birisi ölmek zorunda mı?
       lydia-bad-mood
       Esmacım ne güzel açıklamışsın. Ben ve ailem çok dikkatliyiz.İnanır mısın en son ne zaman evden çıktım bilmiyorum. Herkeste bi rahatlık bana birşey olmaz kafasında halbuki kendine bir şey olmasada sevdiklerine olabilir .Bu dönemde gecesini gündüzüne katan tüm sağlık çalışanlarına kolaylıklar diliyorum. Ve herkesi evde oturmaya davet ediyorum.
        asit
        Esma, sen ve bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Emeğiniz ve hakkınız ödenmez. İnanki sorumsuz insanları gördükçe ben de en az sizler kadar üzülüyorum ve kızıyorum. Kuralları bu kadar basite alıp sorumsuzlaşan insanlar, bu sorumsuzluğun kendilerini, bir başka insanın katili, diğer insanların acısı haline getirebileceğini düşünsünler artık lütfen. Umarım bu süreç en kısa sürede sona erer. Kolaylıklar ve sabırlar diliyorum ❤️
         birgaripinsan_
         Emeğine ve güzel yüreğine sağlık meslektaş🌼🌸
          nickiharuto
          Emeğinize yüreğinize sağlık.
           cinayetvaraga
           Hep düşünüyoruz, hep sakınıyoruz ama çember de o kadar daraldı ki... bir an önce bitmesini diliyoruz. hem bizim hem de sizin için. sağlıklı günler ve kolaylıklar diliyorum 🙏🙏
            redblack
            Bununla ilgili bir şey soylemek istiyorum ben de, insanlarin gercekten önemsememesinden dolayi hastaneler o kadar dolu ki başka hastaliklar icin buyuk hastanelere gittiginizde yer bulamiyorsunuz. Bugun bi vefat haberi aldim, cok sevdigim bir insandi, ritm bozuklugundan beyine pihti atiyor ve inme geciriyor, beyin cerrahi ve kalp doktorunun birlikte oldugu hastanelerin hepsi pandemi hastanesi, bir gece icinde 6 kere ambulansla hastaneden hastaneye tasiniyor hasta ve vefat ediyor. Kurallara uyun, dikkatli davranin sadece covid icin degil bu tur bir sey yakininizin basina geldiginde kurtarilabilecek hastanizi kaybedebilirsiniz. Saygilar.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.