Uzun Süredir Aramayan Arkadaşın Bir Anda Arama Sorma Motivasyonu
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Dün başıma gelen olaydır. Çok uzun zamandır bir kere dahi beni aramayan, nasıl olduğumu sormayan bir arkadaşımın sadece ve sadece işi düştüğü için beni araması ciddi bir tartışma ile sonuçlandı. Bir de "Nerelerdesin sen hayırsız?" falan diyor bana. Sinirlerim zıpladı. Neymiş bir web sitesi açmış, sosyal medyasını yapmak lazımmış, bu işi gönüllü olarak yapabilecek birileri var mıymış çevremde ya da ben ona yardımcı olur muymuşum. Bizim böyle bir iş ilişkimiz olsa anlarım çok normal bu gibi ilişkilerde ortada bir sorun varsa ya da konuşulması gereken bir konu varsa taraflar birbirini arar ama bir zamanlar gayet yakın iki arkadaşın birinin çıkarcı davranması sonucu böyle bir noktaya gelmesi sıkıntılı bir durum değil mi sizce de? Hayır birilerine sürekli işin düşüyorsa zaman zaman bu insanları hiçbir sebep olmadan ara sor ki bir kredin olsun değil mi? On aramanın birinde "Nasılsın, bir ihtiyacın var mı?" diye de sor bir zahmet ama haksız mıyım?
    patronicee
    Whtsapptan onca insan sildim, işi düşünce arayan. Muhtemelen işleri düşene kadar onları sildiğimi anlamayacaklar. İşi düşen insanlar; mümkünse siktirerek gidiniz.
     mrsnl33
     Beni de senelerdir gorusmedigim kuzenim arayip bi is için acil paraya ihtiyacı olduğunu söylemişti.Ben suratına kapatmistim telefonu.Açıkçası sonra biraz vicdan azabi da cektim ama sonra mantigim galip geldi ve kendisini her şekilde hayatımdan engelledim😂😂😂😂😂
      eo110
      Bu gibi durumlarda aranıp bir şey istenmesi veya rica edilmesi her neyse çok sorun değil de karşı tarafın pişkin ve her şey olağanmış gibi samimi konuşmaları sinir bozucu oluyor.Onun harici insan şaşar düşer ne olursa olsun anlayışlı olmaya çalışıyorum.
       bisosyolog
       Bir de bunun şey versiypnu var ya hani o arar ve sen bir anda dünyanın en ama en hayırsız insanı oluverirsin
        detokssuyu
        Lanet olsun o insanlara. Yüzsüzler. Dünyanın kendi etraflarında döndüklerini düşünürler. Benim de çevremde vardı. Açık açık arama beni dedim. Kırk yılın başı işin düştüğünde arayacaksan arama kardeşim. Bu kadar çirkin olmayınız. İnsanların ne hissedebileceklerini hesaba katın biraz.
         kania_
         İyki benim böyle arkadaşlarım yok
          ozymandiase
          İşinin düşmesinden başka tek bir motivasyonu var. Sevgili olmak için yoklamak.
           peripedia
           Ne olacak bir çıkarı vardır ya da bir işi düşmüştür ya da bir dedikodu unsuru vardır. Siz siz olun bu gibi insanlardan uzak durun. Bu insanlara dost, arkadaş sıfatı falan yakışmaz. Arkanızı ilk dönüşünüzde hançerini yersiniz bunların.
            mrlawyerkk
            Arkadaşlar yapmayınız herkes sizi 7/24 arayacak ya da haftada bir kez arayacak diye bir şey olabilir mi? Herkesin hayat telaşı var, sorunlar var. Uzun süre sizi aramayıp bir süre sonra aradığında neden doğrudan çıkarcı oluyor belki o zaman doğru bir zaman onun için ve kötü bir niyeti yok. Hemen fişleme yapmayın lütfen.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.