Uzun Süre Kapalı Kalan Mekanların Müşterisini Kazıklıyor Olduğu Gerçeği
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Yakın tarihte herhangi bir mekanda oturup bir şeyler yediniz mi ya da içtiniz mi? Bu eylemi hayata geçirememiş olabilirsiniz çünkü menüyü gördüğünüz an mekandan koşarak uzaklaşmanız çok olası. Bu rakamlar ne ya böyle. Küçük boy bir pizza nasıl 45 lira olabiliyor. Bana biri anlatabilir mi bunu? Yanina bir de içecek söyledin 15 TL. Fuse tea ya bildiğimiz marketlerde en baba 5 lira olan soğuk çay. Oldu mu hesap 60 lira. Küçük boy bir pizza yediniz ve fuse tea içtiniz. Tamam zor zamanlar geçirdiniz sevgili işletmeciler ama biz de kolay zamanlardan geçmiyoruz bu rakamlar ne böyle. Bize de yazık değil mi?
    fairytale-
    Gercekten dışarıda oturup yemek yemiyorum. Yesem bile bu sey kazik olmayacak.
     madlovemurat
     biz internet cafeyiz kapalı kalan mekanlar arasında en uzun süre kalanlar 2 yılda 3TL olan saat ücretini 4 tl yaptık müştermimizin %70 i yok biz taş yiyelim.
      dikistutmaz_sabri
      kimse size zorla yiyeceksiniz demiyor bütçenize uygun şeyler yiyebilirsiniz .fusetea markette okadar olabilir ordaki fiyata adamın kirası,çalışanların maaşı,diğer giderler gibi rakamlarda işin içinde olduğu için öyle pandemide zaten zarar ettiler ayakta kalmak için böyle olması normal.sen yemezsen birbaşkaları zaten yiyor adamlar için fiyat çok dert değil işlek bir mekan için
       me_out_bye
       Şu denklemi biri bana açıklasın. Market 2.5lt gazlı içecek 6,90tl. (Cola'dan örnek verek) Market 1lt gazlı içecek 5,50tl. Mekanlar minicik kutu gazlı içecek 4,90 5tl. İçeceğimizi alıp yanımızda mı getirsek ne yapsak ? İlla kazınlanmak zorunda mıyız 😐 Her beyni olan insan bu durum da, fiyat tablosu bu iken rahatsız olmalı bence. 🤔🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️. Dün kim McDonalds dediydi? McDonald 200mlgram ayran fiyatı vs 1,5lt marker ayran fiyatı. 🙂🤷🏻‍♂️🤷🏻‍♀️ Beyin özürlü falan olman lazım böyle bir salaklık için ama nasıl başardılarsa yutturmuşlar bize. Hepimizi alıyoruz şimdi yalan konuşmayalım. Çok güzel düdükleniyoz. Hayırlı kazıklanmalar 👍🏻 Afiyet olsun.
        goygoysporz
        Ağız tadıyla yemek bile yiyemiyoruz ya her şey mi pahalı olur nefes almak ucuz onları kendileri verseler onu da paralı yapaelar
         ugur-turgut3
         Bayadır kapalı olunca o süre zarfında gelecek zamları toplu halde mi yaptılar acaba?
          kisi
          Bayadır dışarıda pek yiyip içmiyorum. Fiyatlar cidden çok yüksek. Normal bir hayat için haftada bir iki kere dışarıda yemek yiyebilmemiz gerekir ama döneri zor yiyiyor çoğu kişi. Fiyatlar son zamanda iyice uçsa da hep pahalı kaçtı dışarıda yemek. Ancak bir şey kutlarken, özel birileri ile görüşürken falan dışarıda yiyebildik. Esnaf lokantaları bile pahalıydı hep. Aslında hayat kalitesi için elzem bir aktivite ama bizde hâlâ lüks ve gereksiz görünüyor.
           kafatamircisi
           Market fiyatlarıyla mekan fiyatlarını niye kıyaslıyorsunuz
            pazartesi
            Kapalı oldukları süre kiralarını vergilerini öpücükle ödemediler çünkü. Krediler kapıda bekliyordur.
             peripedia
             Gidemeyeceğiz yakın zamanda o mekanlara ve yine işletmeciler zarara uğrayacak biraz olsun değiştirmeleri gerek fiyat politikalarını tamam zam yapılsın ama büyük bir hırs ve kinle olmamalı bu.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.