Uzun Soluklu İlişkilerin Evlilikle Sonuçlanamaması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   okadin
   Bugün bir arkadaşımın neredeyse 10 yıla varacak olan ilişkisini sonlandırma kararı aldığını duydum. Herkes onlardan evlilik haberi beklerken bu haber bizi bir hayli üzdü. Uzun ilişkilerin bir eşeği aştıktan sonra evlilikle sonuçlanma ihtimali azalıyor bence. İlişkide tüm kartlar açılıyor ve gizem kalmıyor.
    cinayetvaraga
    Katılmıyorum. Benim de etrafımda çok çift uzuuun ilişkilerin üstüne evlenen. 1 örnekle böyle bir çıkarım yapılamaz.
     fuckerfukara
     Evlilik her sabah taze süt içebilmek için evde inek beslemeye benzer. İnsan çok eşlidir tek bir kişiyle nasıl idare eder? Bide şimdi bu nafaka muhabbeti var boşansan ohooo ne gerek var?
      sedefartuny
      Katılıyorum. Uzun ilişkiden kıstas ne o önemli. 3 yıl mı 15 yıl mı? 3-5 arası ideal bir süre bence. Uzun soluklu mu evet. Evliliğe dönme olasılığı da yüksek ama 10 yıla varan bir süre bir ilişki için bir hayli yıpratıcı olabilir. Evli olarak geçirilen süre ile sevgili olarak geçirilen süre farklı işliyor. Sevgililer birbirlerini evli çiftlerden daha fazla üzüyorlar bence.
       ladydisko
       eğer aralıksız bir uzun ilişki yaşanırsa ayrılıklar sona eriyor ama mesela ilişkide bir kere ayrılıp sonra geri beraber oluyorlarsa sonu evlilikle bitiyor tabii bunu gözlemlerime dayanarak söylüyorum
        detokssuyu
        Bu konu ile ilgili çevremde bir örnek yok ama girilen dio'ları okuyunca şöyle düşündüm. Acaba uzun süre ilişki yaşayan insanlar çoğu şeyi beraber yaptıkları için zaman geçtikçe sıkıldıkları ve evli olmadıkları sürece ayrılmaları daha kolay olduğu için uzun ilişkilerini bitiriyor olabilir mi? Yani sonuçta o kişiler uzun ilişki yaşamayıp, evlenip de birçok şeyi paylaştıktan sonra sıkılsalardı yine de ayrılacaklarını düşünmüyorum. Bunun için evlilik mi bitermiş diye düşünürlerdi kesin. Ama sevgilinden ayrılmak bir cümleye bakar sadece.
         zimbo
         Sanırım bu durumu yaşayan en son kişi benim. 6 yıl bir ilişkiye hayatımı verdim diyebilirim sonrası sevdiğim kadının başkasıyla evlenmesi oldu.
          paarantez
          evlenen de var evlenemeyen de. Benim de uzundu baya ilişkim, evlenme planlarımız vardı, ayrıldık.. Olmayınca olmuyor. Lakin uzun ilişki zor.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.