Uzaya Gitmek Neden Medeniyet Göstergesi Olarak Tanımlanır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Neden uzaya gidiyoruz diye de düşünebiliriz. Yıllar yılı medeniyet ve teknoloji uzay ile eş değer görülüyor. Uzaya gitmenin insanlığın yararına olacağı düşünülüyor. İyi ama neden? Uzaya gidebilecek teknoloji ve imkanlara sahip olmak elbette büyük bir güç ama buradaki algıyı sorguluyorum ben. Medeniyet neden uzay demek?
    kafatamircisi
    Medeniyet=uzay olamaz Aya gidilme gidilmeme mevzusunu da tartışabiliriz Ben size bir örnek vereyim 2 gün önce 23 nisanı kutladık M. K. Atatürk 1923 te dünyada ilk olarak çocuklara bayram hediye eden kişiydi bu medeniyet göstergesi sayılmaz mı önceden daha medeniymişiz sanki sorusunu da getirir akıllara
     strangestar
     Büyük bir teknolojik atılım olduğundan sanırsam ama bence de alakasız konular hem bir dünyadaki işleri halledelim öyle uzaya çıkalım.
      peripedia
      Avrupa'da medeniyetin beşiği güya ama böyle bir şey değil tabii çünkü "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar!"
       sedefartuny
       Uzay savaşlarının olduğu bir dünyada algının bu yönde olması sorgulanacak bir şey değil bence.
        gulfemkaya
        Uzaya gitmek bilimin gerçekten üst boyutu ve inanılmaz masraflı. Paranı bilim için harcayabilecek kadar zenginsin ve bunu bilime harcadığın için de medenisin denilebilir
         kisi
         Medeniyet farklı bir konu. Gelişmişlik diyelim biz ona. Sebebi de çok zor bir iş olması. İstediğin kadar para yatırsan da düzgün bir bilgi birikimin, ekonomik ekosistemin, yetişmiş insanların vb. olmadan başaramazsın.
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.