Uz. Klinik Psk. Buğra Mısri Sorularınızı Yanıtladı!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   yodainwonderland
   Merhaba Dio Ailesi! Sizlere kısa zaman önce sürpriz isimli konuk röportajımızdan bahsetmiştik. Ve tamamen sizlerden aldığımız soruları derleyerek bir röportaj gerçekleştirdik :) Şimdiden belirtelim, hem sizlere açıklayıcı nitelikte cevaplar olması hem de olabildiğince soru alabilmek adına uzun uzadıya bir sohbet gerçekleştirdik, haliyle buraya sığmayan kısmı yanıta ekleyeceğiz :) Oradan okumaya devam edebilirsiniz. -Bize kendinden kısaca bahseder misin? Öncelikle merhaba dio ailesi  Bu röportajı gerçekleştirdiğim için oldukça heyecanlıyım. İsmim Buğra Mısri. Uzman Klinik Psikoloğum. 1991 İstanbul doğumluyum. Hareketli bir çocukluk dönemi geçirdim, babamın işi gereği çoğu defa yurtdışında yaşama imkanım oldu. Liseyi ve üniversiteyi Türkiye’de bitirdim. 2010 yılında Hisar Okulları’ndan mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimimi dereceyle tamamladım. Hemen ardından ABD’de Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansımı tamamladım. Burayı da derece ile bitirdikten sonra Amerika’da çalışma hayatıma başlamış oldum ve maceram böylece başladı  -Neden psikolog olmak istedin? İnsanların hayatına dokunabilmenin en erdemli görevlerden biri olduğuna inanıyorum. Birinin acılarını, problemli hayat görüşlerini, hayatlarında yaşadıkları olumsuz ve travmatik anılara rağmen değiştirilebileceğini onlara anlatmak, bir bakıma onlara umut ışığı olmak hayatta beni mutlu eden yegâne durumlardan. İnsanın sevdiği mesleği yapması gerektiği burada devreye giriyor aslında, işte bu sebeple psikolog olmak istedim  Ek olarak klasik psikolog algısını da kırabilmek adına bu meslekte yeni bir çizgi oluşturmaya çalışıyorum. -Öncelikle, içinde bulunduğumuz şu zorlu süreci de baz alarak; hepimizin merak ettiği bir soru var. Sence gerçekten sağlıklı insan var mıdır? Aslında sağlıksız insan diye bir tanım yok. Düşünceleri ile düzgün başa çıkamayan insan var. Örneğin bu pandemi sürecinde görmüş olduğumuz şey; İnsanların günlük hayatın onlara yüklediği sorumluluklarla fazlasıyla meşgul olmaları ve bu meşgalede kendilerine fazla vakit ayıramayıp, sürekli bir takım düşünce veya durumlardan kaçarak bu süreci yönetmeye çalışmaları. Ancak günlük rutinleri kökten bir değişime zorlandığı için bu kaçınılan düşünce ve durumlar bireyleri oldukça rahatsız etmeye başladı. Bunları göz önünde bulundurarak, insanları sağlıklı ya da sağlıksız kategorilerinde değerlendirmektense, farkındalıklarını arttırıp durum ya da olaylara yükledikleri anlamı değiştirebileceklerini onlara anlatmak, hem etiketleme davranışının önüne geçmemizi, hem de insanların birbirlerine daha etik bir çerçeveden bakmasını sağlayacaktır.
    benita
    Ne reklam yaptınız arkadaş ya
     yodainwonderland
     Buradan Buğra Mısri'ye tekrar teşekkür ediyoruz. Dilerseniz kendisine twitch instagram veya youtube kanallarından ulaşabilirsiniz.
      imcherry_
      yoda napıyosun¿
       baldbritney
       EVET TEKRAR YAZIYORUM YAŞASIN BENİM SORUM DA YANITLANMIŞ KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM KDSFJL şaka maka biz şimdi tepkikolik abiden randevu alabilir miyiz seans için?? bide nerden ulaşças onu da yazsaydınız keşke
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.