Üstsüz Güneşlenme Hakkı Var mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Fransa'da Sainte-Marie-La-Mer sahilinde üç kadın üstsüz güneşlenmiş, o esnada sahilde bulunan bir aile kadınları polis memurlarına şikayet etmiş. Polisler kadınları uyararak üstlerini giymelerini istemiş. Fransa'da gündem olan bu olay neticesinde Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, "Özgürlük değerli bir olgudur" demiş. Polis sözcüsü Yarbay Maddy Scheurer ise "Beni her zaman üniforma içinde göreceksiniz ancak Sainte-Marie-la-Mer sahilinde üstsüz güneşlenme serbest" demiş. Ne dio'sun? Üstsüz güneşlenmek bir özgürlük müdür?
    okadin
    Kamusal alanda uyulması gereken ve yazılı olmayan kurallar vardır. Evet orası bir sahil ama aileler ve çocuklarda orada vakit geçiriyor. Dolayısıyla kimse kimsenin memesini görmek durumunda değil ben kızlarıma iki yaşında bile bikini üstü giydiriyordum.
     alevalevay
     Türkiyede bikinili güneslenme hakki bile yok bence ayi gibi bakiyolar
      ahmetsakar
      neden batıyor kadınların üstsüz güneşlenmesi?
       peripedia
       Yine başladığımız yere dönüyoruz. Başkasının özgürlük alanına girilen noktada ve durumda sizin özgürlüğünüz biter sevgili arkadaşlar. Kulağa komik gelebilir belki ama sahiller bölümlendirilerek bu sorun çözülebilir. Medeniyetin beşiğinde de bu durum sorun yarattığına göre bir terslik var bu işte demek ki.
        redblack
        bir cesit pedofilidir bu da. sonuc olarak kucuk cocuklarin insan bedenindeki mahrem tabir edilen yerlerini gormek zorunda degil, ha cok isterlerse ciplaklar kampina gidebilirler.
         n1lay
         Bence gereksiz ve olmamalı ille memelerim bronz olsun diyorsan git solaryuma olsun bitsin
          ladydisko
          Avrupa ülkelerinde evet vardır
           palmiye
           Tabiki de yoktur. Gitsin balkonunda güneşlesin üstsüz mü altsız mı güneşlenecekse.
            noobzac
            Çıplaklar plajında vardır.
             eski_bi_tanidik
             Insanlar ne yapacaklarını şaşırdılar
              me_out_bye
              Şimdi şöyle. Kişinin hakkıdır evet. Sürekli mayo izi ile yaşamak zorunda değil memontolarında. Anlaşılabilir bir durum makul. Ancak! Toplumda herhanGI bir vukuya sebebiyet verecek hareketlerde bulunmasıda uygun değildir. O zaman bu da karşıdaki insana saygısızlıktır. Kendi özgürlüğünü düşünürken. Ve özgürlükler bir başka insanın şeyine şey yaptığı zaman özgürlük hak olmaktan çıkar. Sonuç: Yaz kızım. Her şeyin bir yeri vakti vardır. Buna uygun mekanlar düzenlene bilir. Sevgili kadınlarımız bu alanlarda dilediklerini yapabilirler güvenli bir şekilde. Hem onların güveni daha da rahat olunması sağlanır hem diğer insanların itirazı hakki korunur. Bu bölgeye sadece bunu bilen kabul eden insanlar alınır. Rahatsızlık duyacak insanların girmemesi uygun görülür tavsiye edilir. Bu tarz alanlar oluşturup orada bu işin serbest olması, Ve ! Diğer alanlarda uygun bulunmaması bu işin yasak olması. Herhangi bir olaya tartışmaya sebebiyet vermeden önce. Görevli ekipler tarafından uyarılarak eylemi sonlandırmaları sağlanabilir. Polisler tarafından ya da orada bulunan görevlendirilmiş yetkili çalışan/görevli tarafından sabit bir kişi olabilir mekanda. Bu da iş imkanı sağlar hem insanlara hemde düzenin korunmasına daha çok imkan sağlar. Karar verilmiştir.
               _erenxq
               Öhüm öhüm su getirin djfjfjf
                saygikopat
                Arkadaş sonra bize laf atıyorlar çadır kuruyorsunuz diye .
                 roxannee-
                 Yurt dışında bu eylemi gerçekleştirebilirim. Ancak Türkiye'de noo. Geçen gün tatilde güneşlenmeye gittik. Hemen arkamızda 5 tane sap belirdi. güneşlenmeye ya da yüzmeye değil, kadın avına çıkmışlar ve o kadar belli ediyorlar ki hal tavırlarından tabii hiiiiç işimiz olmaz böyle ergen erkeklerle hemen yerimizi değiştik. Bir de üstsüz güneşlenmeye kalksak neler olur acaba?
                  efenizz_
                  nE?? wqwqwqwq
                   swaziland
                   Kimin?
                    eryil
                    Yani bazı ülkelerde çıplaklar plajı olduğuna göre...
                     emiko
                     memeler başkaldırmış diyor ve kenara çekiliyorum.
                      hogwartsmektubugelmeyen
                      Çıplaklar kampında isek evet
                       hickurusu
                       Ülkemizde yapılırsa hatunları sırtlayıp giderler benden söylemesi :)
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.