14
11.7.2020
Unutulmaz Yeşilçam Filmleri
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   netflikss
   Yeşilçam bir tarihtir. Yeşilçam filmleri defaten izlenmiştir. Belki hadi bir yeşilçam filmi izleyelim diye açılmaz ama televizyonda orda burda denk gelirse yine tekrar tekrar izlenir. Her tekrar da aynı keyif alınır. Hepsi çok güzeldir. Kimler gelmiş kimler geçmiştir. Türkan Şoray, Cüneyt Arkın, Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan ve niceleri.. Biri vardır Kİ onun yeri apayrıdır o da benim için Kemal Sunal'dır. Unutamadığım pek çok filmi var ama favorim 'Umudumuz Şaban'.
    bisosyolog
    Selvi boylum al yazmalım, yazılmadan yazayım :):)
     merimor
     Mavi Boncuk
      djsinemovic
      Ben hiç sevmiyorum ya. Yani dönemine göre çok kaliteli işler tamam, verilen emek bambaşka şartlar farklı o da tamam saygım sonsuz. Ama 2020 yılında oturup izleyemiyorum gerçekten. Belki yaşım nedeniyle çağı yakalayamadığımdan, belki benzerlerinin dizileri de 1000 kere çekildiğinden sıkıyo beni. Gerçi bu yorumumla linçlere mi yürüyorum acaba diye korkmuyorum değil ama yeşilçamı gerçekten sevenler sadece çocukluğunu o dönemde yaşamış olanlar ve birkaç meraklısı bence. Kalan hep popüler kültürün ilahlaştırmaları, hep şovculuk, şekilcilik..
       herseyinaktivisti
       Unutulmaz değil, ancak yeşilçam yeşilçam olmadan bile önce ilk filmi Himmet Ağa’nın İzdivacı. Bir Moliere uyarlaması.
        zodyakli
        ben Yeşilçam film isimlerini bilmiyorum desem izlerim ama adlarını pek aklımda tutamama. Mesela geçen gün Tarık Akan ve Emel Sayın'ın oynadığı, Münir Özkul'un pazarcı Derviş olduğu filmin adını hatırlayamadım oysaki kaç kere de izledim.
         sevimsizz
         canım kardeşim
         /
         0

         Tarihe Göre

         İçerik bulunamadı.