21
1.12.2020
Ünlülerin Trans Bireyler Olduğunu Açıklamaları Toplumdaki LGBTİ+ Algısını Olumlu Bir Hale Getiriyor mu?
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   gizemino
   Bugün Inception, Juno, The Umbrella Academy gibi ünlü dizi ve filmlerde rol almış olan Ellen Page, 2014 yılında da saklanmaktan yoruldum diyerek eşcinsel olduğunu açıklamıştı. Bugün instagramdan yapmış olduğu paylaşımla trans birey olduğunu açıklayarak yeni isminin Elliot Page olduğunu duyurdu.
   https://www.instagram.com/p/CIQ1QFBhNFg/
   https://www.instagram.com/p/CIQ1QFBhNFg/
   Açıklamasında "Bu yolculukta beni destekleyen inanılmaz insanlara karşı çok büyük bir minnettarlık duyuyorum. Nihayet özgün halimi sürdürmek için kim olduğumu sevmenin ne kadar olağanüstü hissettirdiğini ifade edemem." gibi çok içten açıklamalarda bulundu. Yurt dışında birçok ünlünün eşcinsel ve trans bireyler olduğunu açıklaması bence içindeki bulundukları toplum tarafından LGBTİ+ yi tamamen olumlayan ve halkın ön yargılarını kıran bir durum. Aslında olumlanmaya gerek olmayan bir durum fakat toplumlarda öylesine bir ön yargı var ki maalesef :( Özellikle LGBTİ+ bireylerin topluma kendilerini ifade etmek konusunda büyük bir özgüven verdiğini düşünüyorum. Umarım en kısa sürede Türkiye'de de bu ayrıştırma durumunu kırarız ve LGBTİ+ bireylere hak ettikleri saygıyı verebiliriz. Sonuçta hepimiz birer insanız ve hepimiz eşitiz.
    eski_bi_tanidik
    Lezbiyen Gay Biseksüel Transseksüel I....🤔 İ yi bilmiyom bak
     tsukyomi
     Sadece mağara kesim LGBTİ+ bireyleri olumsuz karşılar, onlara da lafla bir şeyler anlatamazsın. Yaşasa bile anlamazlar. Yiyecekler, üreyecekler ve ölecekler, başka yetenekleri yok çünkü. Böyle varlıkların algısı da biz insanları pek ilgilendirmiyor açıkçası.
      djsinemovic
      At gözlüklü tayfaya bir etkisi olmasa da onların çocuklarını oldukça etkiliyor bence. Dünya artık tek bir yer, çocuklarını kendi dünyalarında hapsedemiyorlar. Z kuşağının bir çok yeni problemi olucak belki ama homofobinin artık var olmayacağını düşünüyorum ben. En radikal inançlı z kuşağı bile bakıyorum gayet saygılı. Ne güzel onlara 🌸
       cinayetvaraga
       ister istemez bazı insanlarda soru işareti oluşturuyordur. Keşke artık konuşmasak şu meseleyi. Saygılı olmayı öğrenebilsek. Ellen Page için ise başarılı kariyerin devamını diliyorum. kaliteli bir başlangıç yapmıştı juno ile.
        bendemistimama
        Tabikide getiriyor. Bir nevi reklam oluyor.
         dr.rock
         Toplumdan banana Ben insana bakarım Çükü olur, hamı olur, hem çükü hem hamı olur kendi ve partnerinin bileceği iş Cinsellik normal derken sadece züküşmeyi kastetmiyoruz işte
          samyeli90
          Bu mesele tartışılmamalı mesela onlarda insan bizde insanız
           namanam06
           LGBTİ+ ler genelde ilgi istiyor Yada söyle diyebiliriz Ilgi isteyen bireyler LGBTİ+ oluyor
            bahadir-kislalioglu
            erkekten kıza dönenlerde sorun yok ama kızdan erkeğe bi zahmet dönmeyin attan inip eşeğe niye binesiniz
             kisidegildisiii
             Bence kesinlikle getiriyor. Ünlü ve sevilen insanlar oldukları için kabul görmeleri çok daha mümkün ve bir sempati oluşturuyorlar.
              ozymandiase
              Yani insanların cinsel eğilimleri yüzünden çekinmeleri garip ama bu durum da kimseyi ilgilendirmiyor ki zaten? Yani istediğiniz gibi yaşayın. Bunu alenen duyurmak pr çalışmasından başka bir şey değil bence.
               ahbeslaa
               Tabikide olumlu hale getiriyor.
                soylemesembiturlu
                hem iyi hem kötü yönde etkisi oluyor : )az taşlayın
                /
                0

                Tarihe Göre

                İçerik bulunamadı.