Ünlü İsimlerin İnsanlara Yardım Etmek Gibi Bir Zorunluluğu Var mıdır?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Ajdar'ı hatırlayan var mı? TikToker olmuş sanıyorum kendisi ve bir canlı yayın açmış, engelli kızı için Ajdar'dan yardım isteyen bir anne ile karşı karşıya. Anne Ajdar'dan yardım talebinde bulunuyor. Manevi bir yardım beklediğinin, Ajdar'ın Instagram'dan kızına destek olabileceğinin altını çiziyor. Ajdar Beyefendi de diyor ki, “Yardım kuruluşu değil burası. Ben bir starım biliyorsun. 20 yılımı verdim. Hayranlarımla görüşüyorum. Sen kızın için devlete başvur. Allah sağlık versin sana da kızına da devlete başvurabilirsiniz. Ben zaten sanatçıyım. Ben kendi sıkıntılarımla başa çıkmak için uğraşıyorum. Sesinizi o şekilde yükseltebilirsiniz. Senin kızını ve seni Allah’a sonra devlete havale ediyorum. Şu an devlet yetkilileri de bizi izliyorlar. Umarım seni görürler.”
   https://tele1.com.tr/ajdar-engelli-kizi-icin-yardim-isteyen-anneye-demedigini-birakmadi-331217/
   Ajdar Haberine İlişkin Detaylar
   Arkadaşlar en son hangi ünlüydü hatırlamıyorum ama SMA hastası çocuklarımızın aileleri başta olmak üzere çocukları adına ünlü isimlere Instagram hesapları üzerinden ulaşan birçok insan olduğunu ve bu insanların mesajlarını görmediklerinde ya da onlara destek olamadıklarında büyük bir yük taşıdıklarını söylemişti. Tahmin edersiniz bu gibi destek/yardım taleplerinin ne kadar fazla olduğunu. E bu insanlar her mesaja dönecek her kampanyaya destek olacak ya da herkese yardım edecek diye bir şey yok. Bu durumda da Ajdar örneğinde gördüğümüz gibi linç durumları yaşanabiliyor. Ajdar çok umurunuzda olmayabilir. Ajdar özelinde bir konu değil bu zaten. Ünlü isimlerin arabalarına zorla çiçek bırakan satıcılardan neden ısrarla çiçek almadığı, çiçek almasa bile bu insanlara neden o an maddi bir destekte bulunmadığı tartışmaları Instagram üzerinden şekilleniyor artık. Gerçekten de ihtiyaç sahiplerini görmek devletin görevi değil mi? Ünlülerden neden insanlara yardım etmeleri gerektiğine dair bir misyon bekliyoruz?
    mrsnl33
    Insanların devletten bi beklentisi,bi inancı kalmamış demekki.SMA hastası çocuklar için bi şeyler yapalım diyenleri bile neredeyse terörist ilan ettiler.Ailelerde artık Ajdar gibi sacmasapan insanlardan medet umuyor
     gregory_
     Kisinin insanligiyla ilgili bir konu bu, bir de ne kadar insana yardim edebilirsin ki?? Bu konularda calismalari olan kurumlara yardim daha mantikli gözüküyor bana.
      mrlawyerkk
      Bu kadar duyarsız olmaları doğru değil. Elbette maddi bir yardım yapıp yapmama kendi tasarruflarında ama sosyal mecrada sırf tanınır oldukları için belirli bir takipçi sayıları var ve yardım kampanyalarına destek olabilirler insanların seslerini duyurabilirler. Böyle bir güçleri varsa. Bu güç onlara toplum tarafından tayin ediliyorsa o insanlara ses olmaları lazım.
       sairsel
       Yok!
        superkahraman
        Ajdar'ın herhangi bir sanatçı kimliği yok, o yüzden ajdar'ı baz alarak yorum yapmak yanlış olur fakat gerçekten sanatçı kimliğine ve belli bir kitleye sahip olan sanatçı veya markalaşmış isimler, yardıma muhtaç kişilere zaten toplumsal itibarını yükseltmek açısından yardım ediyorlar. Sanatçının aslında toplumsal yararı gözetmek gibi bir zorunluluğu yok fakat sosyal sorumluluk ve vicdani değerler adına yardıma muhtaç insanların sesi olabilir. Bu aslında bir açıdan pazarlama tekniğidir. Sen bir sosyal sorumluluk kampanyasına katılırsın, birisine yardım eli uzatırsın ve toplumsal itibarın artar. Fakat sonuç olarak sanatçının dediğim gibi yardım etme zorunluluğu yok, tercihi var.
         peripedia
         Ne yapsın bu insanlar özellikle SMA aileleri. Devlet destek olmaz sanatçı destek olmaz. Seslerini duyuramadıkları için kurumlar yüzlerine bakmaz. Bu ülkede yaşıyor ve bu ülkenin insanı vasıtasıyla ekmek yiyorsanız. Topluma ve toplumun sorunlarına duyarlı olacaksınız.
          detokssuyu
          Ajdar ne diyorsun Ajdar? Ne sanatçısı Allah aşkına? Biraz gerçekçi ol ben senin yerinde olsam kardeşim bu ülkeye sanat namına bir faydam olmadı bari insanlara yardımcı olayım diye düşünürdüm. 20 yılını vermiş. Hadi oradan şu sanat kavramının altını boşaltmayın daha fazla.
           hogwartsmektubugelmeyen
           Elbette yardım eli uzatmak önemli. Ancak aslında buradaki sıkıntı bunu sadece ünlülerden beklemek. Mesela örneğin, ben 3000 lira kazanıyorsam bir şeye destek olmam çok zor. Ama belki bir paket mama alıp aç bir kedinin karnını doyurabilirim. 10 bin lira geliri olan biri belki bir çocuğun eğitim masrafına destek olur. Bir haber ajansı sahibi SMA'lı çocuklar için bir bülten hazırlayabilir. Ancak bunların hiçbiri de yapılmayabilir. Bence insan olmak, başkalarına yardım etmekten geçiyor. Herkesin elini taşın altına sokması gerek. Ancak bu BENCE. Kimsenin bunu yapma zorunluluğu yok. Kaldı ki ünlülerin de tek hayatı yardım mesajları değil. Kim bilir bir günde kaç tane mesaj saçma sapan tepki alıyorlar. Bir yere kadar ediyorlardır. Ama herkes önce kendi hayatını yaşar, yaşamayanlar var ki onlar cennetlik bence. Ben o kadarını yapamam.
            issizmadaaam
            Yoo neden olsun? Bu içten gelen bi şey, zorla kimseye dayatamazsınız.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.