45
17.10.2020
Üniversiteye Gitmeden Önce Sen vs Gittikten Sonra Sen
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   arak_nus
   Var mı değişmeden yoluna devam eden? Sanmam. Üniversite kişisel gelişim anlamında müthiş bir alan demek yalan olmaz. Hayatın gerçekleriyle birebir yüzleşirken aynı zamanda hayatın temel taşlarını dizmek için uğraşırsın. Çılgın ev partileri (yalan, pis bir evin içinde genelde birbirine yürümeli ortamlar) Son anda çalışılan sınavlar Müthiş dost kazıkları Parasızlık. Üni'ye gitmeden önce daha masum bir karaktere sahipken üniden sonra daha güvensiz ve despot olma garantisi var.. Ha tabi işsizlik sorunsalı da halen devam edecektir yüksek ihtimalle.. Üzülmeyin yine de okuyun.
    benita
    Şehir dışında okuduysan büyüdüğün kesin, her anlamda
     amakafamiznasiguzel1
     Ülkücülerin gerçekten varolduğunu ilk defa bu kadar net anlamıştım. Bi de mimarlık fakültesi bana 72 saat hiç uyumadan da yaşayabileceğimi gösterdi. Hayatıma en büyük katkısı bu üninin 🤔
      dr.rock
      Aga ben aynıyım Geçen bi arkadaş mesaj atmış ünv aynen aktarıyorum “Mk, adam ol artık şalvar giyip incik boncuk takmak nedir, partileyip dağıtma ünv de kaldı yvşk yvşk hareketleri bırak”
       xlethex
       Univden once : pişti, batak, okey Univden sonra: pisti, batak, okey, 101, blackjack, poker, 81, king, dürt vs vs vs Cok sey katti hayatima 😌
        monaiman
        Üni'den önce de evde oturuyordum, şimdi üni'ye gidiyorum hala oturuyorum.
         semih-kurnaz
         Before: İyi aile çocuğu, müslüman, sakin After: Piç, Agnostik, göğsünden şarap içebilecek erkek, yazılım mühendisi
          fakatmuzeyyen
          Üniye gitmeden önce: Daha masum, daha duygusal ve daha söz dinleyen biriyken Üniden sonra: kendi kararlarına sadık, daha dik başlı, daha dirayetli ve hayattan bir takım konularda nasibini almış.. Aslında iyi bir kişisel gelişim. Müthiş iyi ortamlara giriyorsun ve aynı zamanda kötü olaylar karşısında da nasıl olmak gerektiğini öğreniyorsun.
           bendemistimama
           Profil fotomdan bi fark olmadigini anlarsiniz
            zeynebio
            Ben değişmedim sadece bilgi birikimi olarak kendime bir şey katmış olabilirim. Ama asla değişmedim. O üniversiteye gelip kendini kaybeden kızlardan olmadım çok şükür. Bu yüzden kendimle hep gurur duymuşumdur.
             hogwartsmektubugelmeyen
             Bambaşka iki insan. Birinde hayalleri, idealleri olan, geleceğe pırıl pırıl bakan bir üniversite öğrencisi. Diğeri hayattan bezmiş, ne istediği belli olmayan 20'li yaşlarda olan ancak ruhu 78 gibi olan bir kadın.
              apollonia-corleone
              Üniversiteye gitmeden önceki halimi her anlamda tercih ederim.Daha özgüvenli kendine dikkat eden ve hatta kendini şu an olduğundan çok daha yetişkin hisseden biriydim.Okuduğum bölümü isteyerek okudum yaşadığım şehir olan İstanbul da okudum ama 4 yıl beni dibe çekti
               muzlu-pasta
               Şöyle diyim düğme-fermuar pat pat cart
                csa
                Öncesi -> inatçı, henüz olgunlaşmamış, hayatta tam olarak ne istediğini bilemeyen, açık fikirli olsa da yeni deneyimlere mesafeli yaklaşan biriydim Sonrası -> Mutluluk için çok daha yararlı ve mantıklı fikirleri olan, hayatta mutlu olmayı bilen, daha çok okuyan, daha çok araştırıp, daha çok deneyim peşinde koşan, ve yaşamak, görmek isteyen birisi oldum. Ne istediğini daha iyi bilen, inatçılığını doğru şekilde yoğuntmuş birisi haline geldim. Bunda üniversitenin doğrudan etkisi pek yok aslında. Daha çok üniversite tanıştığım bir kızın ve sonrasında hayatın bize getirdiği sıkıntılar ve zorlukları beraber atlatarak, birbirimize yepyeni özellikler, hobiler katarak beraber büyüdüğümüz 5 yıllık bir sürecin müthiş etkisi diyebilirim.
                 mrgray1890
                 Üniversite okumadım,okumayıda hiç düşünmedim keşkelerim arasında en sonda bile kendisine şans bulamaz.
                 /
                 0

                 Tarihe Göre

                 İçerik bulunamadı.