546
28.8.2020
Üniversiteye Gidecek Öğrencilere Hayat Kurtaracak Bir Tavsiye Verin!
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   serngl
   Mezun olduğunuzda hayal ettiğiniz hayat sizi beklemiyor ne yazık ki. Kendinizi buna alıştırsanız iyi edersiniz.
    zodyakli
    Arkadaşlar hemen sonuç bölümünüe girmişsiniz bir durun yahuu! Öncelikle yurtta kalacaksanız ve kalabalık bir odayı paylaşacaksanız sınırlarınız iyi belirlemekte fayda var. Derslerinizi ihmal etmemekle birlikte her türlü sosyal aktivitelere katılın.
     detokssuyu
     Oda arkadaşlarınız da dahil olmak üzere kimseye güvenmeyin. Mümkünse hayır diyebilmeyi şimdiden öğrenin. Bu ders kalsın seneye veririm düşüncesinde olmayın bu durum okulu en az bir dönem geç bitirmenize neden olacaktır bu da profesyonel dünyaya geç girmek, hayallerinize geç ulaşmak anlamına gelir. Oraya okumak için gittiğinizi unutmayın.
      madashell
      makarna sosu yapmayı öğrenin ve öğrenmeye devam edin. bol bol makarna yiyeceksiniz. sabah kahvaltısında, gece acıktığınızda, ekmek arası makarna. kendinizi bu konuda geliştirin. kettle hayat kurtarır bunu unutmayın.
       fuckerfukara
       eğer sayısalsanız ve 100 knın altındaysanız boşuna gitmeyin. eğer mühendislik tercih ettiyseniz odtü itü boğaziçi ytü bilkent hacettepe ve koç dışında bir üni kazandıysanız şimdiden işşisziniz. çöp illerde örneğin kars karabük zonguldak tunceli vs. tıp ve dişçilik dışında bir bölüm okuyosanız boşuna sene heba ederseniz gitmeyin. ARKADAŞLAR NİYE DİSLİKE ATIYOSUNUZ GERÇEKLER BUNLAR HİÇ O HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİT ZIRVALARINA İNANMAYIN. ÜNİDE GÖRECEĞİNİZ DERSLER AYNI ZATEN ÜNİNİN TEK KATKISI NETWORKTUR MÜHENDİSLİK İÇİN YAZDIĞIM 7 OKUL HARİCİNDE Bİ YER OKURSANIZ VE ÇOK AMA ÇOK ENDER BULUNAN BİR ZEKAYA BAKIŞ AÇISINA SAHİP DEĞİLSİNİZ İŞŞİZSİNİZ HA ZENGİNSENİZ ONU BİLEMEM ONA HER ŞEY SERBEST ZATEN. YOLUNUZU ONA GÖRE ÇİZİN
        blue-blue
        En yakın arkadaşınızla aynı eve çıkmayın
         hysosiri
         Tıp kazanan varsa eğer biyokimya kitabı almayın :(((
          s.terzii
          Asla ama asla ilk başta tanıştığınız 15 kişilik grubun peşinden gitmeyin.Asla o grup aynı kalmıyor ve neredeyse hepsi ergen oluyor. Hayalinizdeki arkadaş grubu o değil, sabredin bekleyin insanları tanıyın.
           virtuoz-sr
           -büyük çoğunluğunuz travma gibi olaylar yaşayacaksınız. -sik kırığı insanlarla yurtlarda evlerde kalacaksınız. -gene büyük çoğunluğunuz ay sonunu getirmek için kara kara düşüneceksiniz. -maddi sıkıntılar yüzünden bir sürü kepazelik yaşayacaksınız. bunlara hazırlıklı olun.
            babysue
            Birinci öğretimseniz ikinci öğretimden biriyle, ikinci öğretimseniz birinci öğretimden biriyle aynı odada kalmayın. Kimseye çok güvenmeyin o dostluklar sürmüyor.
             melih-ugur-oktar
             içli köftelerinizi evin ortasında bırakmayın :)
              lovewkoko
              boş beleş kulüplere girmeyin. sizi yurt dışına ne götürecekse oraya yapışın. ve lütfen derste tuttuğunuz notları paylaşın paylaştırın.
               hakanoguz
               Elektrik sobasında sucuk pişirmeyin, bütün kış sobayı her yaktığınızda sucuk kokusu bütün evi sarabilir.
                nurhanim-temel
                KYK'ya ambulans aptal saptal kızların sevgilisinden ayrılınca sinir krizi geçirmesi sonucu geliyor, adam akıllı bir sebepten gelen ambulans görmedim daha :( Bir de kendinizi geliştirmeye bakın, geliştirmekten kastım yüksek not değil, yeni bir dil öğrenin ki ingilizce zaten ana diliniz gibi olmalı okuduğunuz bölüme uygun olan bilgisayar programları öğrenin vb. kendinizi ne kadar çok geliştirirseniz o kadar iyi!
                 mutevazibaskan
                 Yumurta, makarna ve patates kombinasyonlarını yiyeceksiniz midenizi hazırlayın
                  ozymandiase
                  İlk sene arkadaşlık kurmayın. Yalan.
                   _umut_
                   Sınıfta veya bölümde not tutan çalışkan biriyle arkadaş olun. Not için değil ama cidden o insanı sevdiğiniz ve dost olmak istediğiniz için olun. Sınav zamanına 1 hafta kala beraber o notlarla çalışın. Arta kalan zamanlarda da hayatınızı dibine kadar yaşayın. Boşverin okulu. İşe girdiğinizde öğrendiğiniz hiçbirşeyi yapmıyorsunuz zaten. Zaten iş de bulamıyorsunuz ki :)
                    ufukdiyoki
                    Dersleri sadece geçmek için çalışın. Bir işinize yaramayacak. İngilizcenin yanında hangi dili öğrenmek istiyorsanız yaşınız 24 olmadan öğrenin. Yurt dışına çıkma fırsatlarını durmadan araştırın. Herkesle dostluktan değil de çaresizlikten beraber vakit geçirdiğinizi kabul edin. Çabuk bitiyor. Bitince ben şimdi ne yapıcam boşluğu depresyona götürür aman dikkat.
                     maksu
                     Hemen hemen herkes kimseye güvenmeyin öyle yapmayın böle yapmayın vs yazmış.Bence derslere yetecek kadar çalıştıktan sonra kendiniz için çalışın bütçeniz ne kadar yetiyorsa kendinize çalışın. En önemlisi de yeni ortamlara girin yeni insanlar tanıyın ve yeni deneyimler kazanın .Bu size iyi veya kötü deneyimler sunacak ve ilerde her açıdan işinize yarayacaktır.👍🏼
                      wb-
                      -memleketten salça, menemen tarzı konserveleri bol bol götürün makarna sosu yapar yumurtaya koyarsınız -tost makinesi alın hayat kurtarıyor -bulaşık deterjanı alırken ucuza kaçmayın prill-fairy felan alın 3-5₺ daha fazla verirsiniz ama ömürlük olur -verilen notları zamanında fotokobiciden alın sınav zamanları almaya çalışırsanız elinizde saçma sapan notlar geçebilir -hocalarla münakaşaya girmeyin hayatınızın kaydığını görürsünüz elinizden bişey gelmez (en kötü 1 seneniz yanar) -sevgiliniz varsa ve ayrı şehirlere gidecekseniz ayrılın 2 ay sana ren geyiği olursunuz liseye benzemez
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.