Üniversitenin Sonunda Gelen "Acaba Ben Doğru Bölümü mü Okudum?" Düşüncesi
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   gizemino
   Gerçekten yaşadığınız mutluluğu saniyeler içinde söndürebilecek bir düşünce. Mezun olmama haftalar kala acaba gerçekten doğu bir bölüm mü okudum, ben gerçekten bu bölümün insanı mıyım diye sordurturtan bir soru. İnsan özellikle stresleyken böyle sorularla yüzleşiyor. Bir de potansiyel işsiz olmasına sayılı günün kalması sonucunda. Son zamanlarda sürekli olarak acaba gidip başka bir bölüm okusam daha mı mutlu olurdum hissi var bende. Ülkede en sevmediğim uygulamada tek bir sınava göre üniversite kariyerimizin belli olması. Okuduğumuz bölümü ya mezun olduktan sonra ya da okuldan ayrıldıktan sonra değiştirebiliyorsun. Sad but true
    _gizem_
    2 senem var üniversiteye iyice düşünüyorum yanlış karar vermemek için Ankara'ya gitçem inş 🤞🏻
     dikistutmaz_sabri
     hiç o düşünceyi yaşamadım yaşayana çok rastladım okurken aklın nerdeydi şimdi yolun sonuna gelince mi aklın başına geldi diye sorarım bunu yaşayanlara,yol yakınken bırakıp tekrar sınava girmek bir u dönüş seçeneğiydi yolun sonunda artık çok geç olur bu yüzden
      sedefartuny
      Olabilir doğaldır. 18 yaşında yaptığımız tercihlerden hangisinden mutlu olduk ki. Böyle önemli bir kararı 18 yaş gibi aptal bir dönemde verdiren sistem utansın.
       disi.ejderya
       Sevdigi isi yapan cok az insan var. Keske dediğin gibi issiz olacağım düşüncesiyle değilde ben bu iste mutlu olur muyum diye sorgulamalilar.
        notuds
        son seneye kadar hep düzelir bu sene beklentisi son sene gidiyor.. biz şimdi neyiz kafasına geliyor biraz.. okul bitmiş mesela ben karl marxın her boka muhalefet bir gavad olduğu dışında hiç bir bilgi birikimine sahip değilim aq
         kisi
         Merkezi sınav sistemine karşı çıkıyorsunuz da bunun alternatif sistemleri torpil yuvasına döner. Zengin çocuklarının hepsinin tıbba yeteneği olduğu ortaya çıkar. En adaletli sistem çoktan seçmeli merkezi sınavlardır. Yanlış veya doğru bir bölüm okudunuz. Çok zengin değilseniz bir üniversite daha okuma imkanınız olmayacak. Açık üretim vb. ancak. O yüzden şimdi ne yapabilirsiniz ona bakın. İlla okuduğunuz mesleği yapmak zorunda da değilsiniz. Okumadıysanız diplomanın şart olduğu meslekleri yapamazsınız tabi de her meslek diploma şartı koşmuyor. Kendinizi bilgisayar programları, bilgisayar programlama, mesleğinizle ilgili konular, yabancı dil vb. üzerine geliştirmeye çalışın.
          abdes_terligi
          ilk senemdeyim daha başladığım günden beri düşünüyorum
           peripedia
           Zaman kaybıdır ama yapacak bir şey yoktur başka bir bölüm okuyacaksınız ya da işinizi sevmeye çalışacaksınız. Başka bir şans yok maalesef.
            mrlawyerkk
            Hiçbir işe yaramaz her şey için çok geçtir. Eşler bile değişiyor ama iş değiştirmek zor meslek anlamında yani. Bir şekilde sevmek, sıkı sıkıya tutunmak gerek. Herkes sevdiği işi yapacak diye de bir kaide yok doğru yapın işlerinizi yeter.
             badideasensei2
             İşte bunu düşünmemek için ders çalışacağım lisede bol bol.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.