Üniversitede Kendimizi Nasıl Geliştirebiliriz?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   derinfeylesof
   Bence tüm gençlerin ihtiyacı olan tavsiyedir bu. Üçüncü veya ikinci sınıf olsa bile kendini geliştirmesi her yönden avantajdır diye düşünüyorum. Benim bu konuda en büyük tavsiyelerim ; 1.sınıftan dil öğrenmeye başlayın dostlar. Artık İngilizce herkes biliyor gibi bir şey, farklı bir dile de ağırlık verin genelde şirketlerin yüksek oranda istediği bir dil olsun. Tek başınıza seyahat edin veya bir arkadaşınızla, en azından kendi kendinize bir güveniniz olsun ilerde sıkıntı çekmeyin. Her yere hakim olmakta fayda var. Diğeri de az ama öz arkadaş edinin kazık yeme ve depresif moda girme oranınız düşer :DDD
    fairytale-
    Ama bunlar icin once universiteye gidin
     midnight-x
     Üniversite etkinliklerini takip edin. Çok faydalı konferanslar, sempozyumlar, geziler, iş fırsatları yakalayabilirsiniz.
      ralph-nir
      Her okul çıkışı okeye gidin, gidin ki sosyal çevreniz genişlesin
       asit
       Tüm paranızı iki günde çar çur edin gerisi bir şekilde gelir.
        kalpci
        Skko tiplerle takılmayın. Skko ortamlarda zaman öldürmeyin. Skko ilişkilerle depresyona girmeyin. Klüplere üye olun, kendinizi zorlayın.
         eksi_pirasa
         nerde beleş sertifika veren kurslar hemen katılın. cv'niz dolu olsun
          mrlawyerkk
          Bol bol okuyup bol bol gezerek. Tabii bu ekonomik şartlarda her ikisini de yapmak çok çok maliyetli ama malum coğrafya kader, çok okuyan da biliyor çok gezen de.
           kisi
           *Dersleri mantığı ile, ispatları ile öğrenin. İyi anlamak ve kolay çalışmak için özetler, tablolar vs. oluşturun. *Ana çalışma odağınız dersler değil mesleğinizin gerektirdiği konuları, yazılımları vs. öğrenmek olsun. Dersleri geçmek iş hayatında hiç yeterli değil. Ne kadar işi, ne kadar yazılımı ne kadar çok bilirseniz o kadar iyi. *Mesleki yazılımlar yanında Excel (makro ve formüller dahil), outlook vs. de öğrenin. Mümkünse ekstradan kodlama öğrenin. *En az bir spor dalında yarışmalara katılacak kadar ilerleyin. Yüksek başarı gösteremeseniz de olur. Çabalayın yeter. Hem sağlıklı, hem çevreye karşı iyi görünümlü bir vücudunuz olsun. *Resim, müzik, edebiyat vs. arasından birini seçin. İlerletebildiğiniz kadar ilerletin. Hem psikolojik, hem sosyal, hem beceri... anlamında size katkı saplayacaktır. *Çok fazla çeşitte insanla vakit geçirin. Etkinliklere, gezilere katılın. Yapabiliyorsanız düzenleyin. *En az B2 İngilizce ve B1 başka bir dil öğrenin. Hem iş konusunda hem de araştırma yapma, haber alma, eğlenme konularında size katkı sağlar. *Çeşitli kitaplar okuyun. Hem mesleki hem roman vs. Farklı düşünürlerin gözünden hayata bakın. Kendi kafanızın sınırlarından kurtulun. Kişisel gelişim kitapları ile vakit kaybetmeyin. Albert Camus, Pyotr Kropotkin, John Steinbeck, Engin Geçtan, Sabahattin Ali, Sait Faik Abasıyanık.... vs. yazarların kitaplarını okuyun. Altı dolu kitaplar okuyun.
            vnsutopia
            Okulun öğrenci kulüpleri ortam yapmak ve sosyalleşmek adına idealdir. Etkinliklere ve konferanslara katılmak, görev almak vs sizi olmanız gereken kişiye doğru götürür böylelikle yolunuzu çizersiniz kariyeriniz açısından.
             android_dahaiyi
             kendinizi akademik olarak da geliştirin. sadece derslerde öğrendiklerinizle kalmayın. alanınızla alakalı tezleri okuyun
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.