Üniversite Tercihi Yapacaklara Vereceğiniz Ufak Tefek Tavsiyeler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   killforyou
   arkadaşlar eğer bir idealiniz varsa, mesela doktor olacağım gibi, sözüm size değil. geride kalan gençlere sesleniyorum, okuyacağınız şehir güzel olsun. modern bir şehirde okuyun. Okulda geçireceğiniz max 5 saat. Geri kalanı şehirde geçireceksiniz. Ufkunuzu açacak şehirlerde okuyun.
    strangestar
    10.sınıf o yüzden pas diyorum
     peripedia
     Ben de üniversite mi bölüm mü önemli tartışmasına bir öneride bulunayım. Hukuk ve tıp dışında kalan bölümler için üniversite ve imkanları çok çok önemli. Reklam okuyacaksınız diyelim. Taşrada bir üniversitede okumakla büyükşehirlerde ve marka üniversitelerde okumak arasında dağlar kadar fark var.
      garavel_usta
      Yapmayın
       detokssuyu
       Sıkı bir araştırma yapın hangi şartlarda hangi okulda hangi şehirde mutlu olacağınızı düşünüyorsanız gidin minik bir deneme yapın. Ailenizden uzaklaşmak için yanlış kararlar almayın.
        abdes_terligi
        istediğiniz ve zevkle okuyacağınız bir bölüme girin öbür türlü ömür boyu bok gibi bir meslek dalıyla uğraşırsınız. Tercih etmeyi düşündüğünüz okulları iyice araştırın hatta oraya gidip görün dolaşın, etrafındaki yerleşim olanakları ve şehir kasaba vs yerleri de dolaşın malum zamanınızı oralarda geçireceksiniz. Tercih listesini puanlamaya göre değiş sıralamaya göre yapın.
         atakancavdar
         Üniversite tercihi yapacaklara tavisyem arkadaşlar tercih yapmayın. Üniversitede bir BOK YOK . Bir işe başlayıp çalışın. Para daha güzel. İstediğiniz şeyi kimseye sormadan alırsınız. Öğrenciyken bunları yapamazsınız.
          cinayetvaraga
          Adının hiçbir hükmü olmayan üniversitelerde okuyacağınıza okumayın ya da yeniden hazırlanın daha iyi. Çünkü çürük sistemde o denli vasıfsız üniversiteler size artı katacağına aksine mezun olduktan sonra rakiplerinizin altında ezilmenize neden olacak. Ama üniversitenin ismi var ise yani nitelik anlamında saygın bir üniversite ise emin olun mülakatlarda sizi dinlemek isteyecek birileri olacaktır. Tabi kendinize ne kattığınızın da büyük önemi var. Sadece üniversite yetmez.
           asgardian-mjolnir
           Sanayiye motor ustalığına gidin Gümüşhane ye gitmeyin 🙏🙏plzzz Thor asla yalan söylemez
            farkedmez
            Arkadaşınız, akrabanız için uygun yerler seçmeyin. illa hayatınızdan kopup gidiyorlar sizin için neresi iyi olacaksa orayı seçin.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.