Üniversite Okumak mı Ticarete Atılmak mı?
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   plazacalisani
   Ticarete atılan arkadaşlarım şu an benden kat kat üstünler. Ben anca bir ofiste maaşımla çalışayım. Ama doyum alma deyince ben gayet iyi durumdayım. Kültürel olarak donanım da keza. Ama para da bir sürü kapıyı açıyor. Bilemiyorum. Ne diyorsunuz ?
    mertiniz
    Okuyup ticarete atılmak en rasyonel seçim sanırım
     obiyagmur
     Üniversite okumak bence :)
      nuryu
      Para hırsınız varsa ticaret yapın ama öğrenmeyi seven araştırmacı sosyal etkinliklere katılan birey olmak istiyorsanız okumak daha mantıklı
       fuind
       Kendin karar ver başarı para mıdır yoksa entelektüeliteni artırmak mı?
        redblack
        Kayserililer cocuklari ticaretten anlamazsa okuturlarmiş,bilemedim şimdi 🤔
         allf0rmia
         sektörden sektöre değişse de bir referans olmadıktan sonra okunan üni faso fiso artık.. belli bir sermaye ve iletişimi akıcı olan bir insan ticarete atılsa ayakları çok daha sağlam basabilir diye düşünüyorum.. ne kadar doğruysa artık
          emreq
          Kesinlikle ticaret. Kendi işini kurup ayda 8-10 bin lira kazanan lise mezunu arkadaşım var. Ben ise şu an işsizim ve bütün gün evde boş boş oturarak mucize olmasını bekliyorum.
           bezdimhayattan
           şöyle söylemeliyim ki; üniversiteye sadece meslek sahibi olmak için bakmak bence bir hata. Kendinizi ne kadar geliştirseniz kârdır bana göre. Ha diyorsunuz ki kendimi geliştirmekten banane ben para istiyorum o zaman eğer ticari zekânız varsa biraz da şansınız yâver giderse ne alâ... Yine de her daim eğitim taraftarıyım. İlim Çin’de de olsa gidip alınız diye bir hadis var nitekim... Düşünün ki öyle önemlidir eğitim. (Bkz: tabi bu ara Çin’e gitmeseniz iyi olur :D )
            tc-atilla-bayimli
            Üniversite okuyup ticaret bakanlığına memur olmak
             mrlawyerkk
             Kişisel yeteneklere ve ilgiye göre karar verilecek bir durum. A, b, c üniversitelerdinde size hitap etmeyen bölümler okumak yerine ticaret yapabilirsiniz. Ancak sadece para endeksli düşünerek hiçbir işte başarılı olamazsınız. Ticaret yapıyorsunuz diye sığ kalacaksınız kültürel sermaye oluşturamayacaksınız diye bir şey de yok.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.