Üniversite Öğrencilerini Burs/Kredi Karşılığında Partili Yapmaya Çalışmak
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Bugünün en önemli konularından biri burs ve kredi mevzusu oldu. Kredi ve Yurtlar Kurumuna burs başvurusunda bulunan öğrencilerin birçoğuna geri ödemeli öğrenim kredisi çıktı. Ailesi ve kendisinin üzerine hiçbir mal varlığı bulunmayan, bir asgari ücretin girdiği evlerde yaşayan öğrencilere burs çıkmadı. Bir öğrenciye burs çıkması için nasıl bir kıstas olmalı? Hayatta kimsesi kalmamalı, başına türlü türlü felaketler gelmesi herhalde. Yani yine torpilli zenginlere burs, fakirlere kredi çıkmış. Akıllarda soru işareti bırakan bir konu daha var. Öğrenciler burs ve öğrenim kredisi başvurusu yaparken "öğrenci kredi ve yurtlar genel müdürlüğü il müdürlükleri /yurt müdürlüklerinde veya gençlik merkezleri tarafından düzenlenecek olan sosyal sorumluluk projelerinden en az birine gönüllü olarak katılacaktır." ibaresini onaylamak durumunda bırakılıyorlarmış. Birincisi sosyal sorumluluk zorlama ile dayatma ile olmaz, ikincisi buradaki gençlik merkezlerinden kastedileni hepimiz anlıyoruz değil mi? Şimdi bu durum öğrencileri zorla partili yapmak değil de ne?
    cinayetvaraga
    Bu paylaşımda sanki biraz hedef saptırma var gibi. yani tamam iktidar çok onayladığımız hatta hiç onaylamadığımız şeyler yapıyor ama bu kyk noktasında durum öyle düşünülen gibi değildir. öyle olsa eminim ki uer yerinden oynardı. bizim zamanımızda zaten öyle bir şey yoktu. etrafımda çok burs alan oldu, çok kredi alan oldu. pek hakkaniyetsiz değildi. parti zorlaması bana asılsız geliyor.
     mrlawyerkk
     Burs alan bizim aklı başında, politik, okuyan, anlayan, üzerine düşünen, beyin süzgeçleri iyi çalışan gençlerimiz değil yabancı uyruklu öğrenciler olduğu için beyin yıkama eylemi bu gibi etkinliklerle yapılıyor işte.
      okadin
      Pardon da ne alaka? Sosyal sorumluluk projeleri diyor, gençlik merkezi deyince sadece Ak Parti Gençlik Kolları mı geliyor? Hemen muhalefet hemen. Öyle oluyor olsa idi tüm üniversite öğrencilerinin Ak Partili olması gerekirdi.
      /
      0

      Tarihe Göre

      İçerik bulunamadı.