Üniversite Hayatında Yaşayıp da Unutamadığın Bir Anını dio'la!
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   zodyakli
   Ben bir kalp kırıklığımı anlatacağım. Bunu daha önce hiç paylaşmadım. Üniversite ikinci sınıf yeni başlamıştı. Bizde arkadaşlarla bir okul topluluğunda takılıyoruz. Sürekli toplantılar oluyor, etkinlikler oluyor katılıyoruz. Tabii yeni yeni insanlarla tanışıyor olmak o zamanlar çok anlamlı. Bir çocuk vardı tuhaf bir tip falan. O zaman arkadaşlarla da facebooktan yeni bir istek gelince hangimize geldi hangimize gelmedi diye bakıp o kişinin kimden hoşlandığını analiz ediyoruz :O Öyle şapşik haller. Tabii o tuhaf tipli çocuk sürekli yazıyor. Böyle durup dururken naber falan da değil ,ay canım sıkıldı yok yağmur yağdı gibi şeyler yazıyor. Sonra topluluktaki işler arttıkça görüşmelerimizde sıklaştı. Akşamları hep beraber vakit geçiriyoruz. Sürekli kendini anlatıyor hepimiz diyoruz ki aaa bu çocuk kesin bana yazıyor. Öyle birkaç hafta konuştuk falan derken demesin mi kız arkadaşım duysa çok kızar bana diye bir de bunu mesajla söylüyor. Tabii bende hiç bozuntuya vermedim. Hımm tabii yok canım neden kızsın ne var sanki diyip geçiştirmiştim ama ondan sonra pek görüşmedik, mecbur olmadığımız sürece. Ama çok bozulmuştum. Çok da üzülmüştüm. Tabii başka dünya kadar anı var ama aklıma bu geldi nedense:/ Sizinde var mı üniversite diyince aklınıza gelen anılarınız
    rarero
    Bir gün önemli bir dersimin vizesine yetişmek üzere yola çıktım ancak tam 45 dakika dolmuş beklediğim halde gelmeyince geç kaldım. Dolmuşta arkadaşı arıyorum "Ben geç kalacağım, dolmuş gelmedi. Hoca geldi mi?" falan diye soruyorum. Dolmuşçu abinin yanındaki koltukta oturuyorum tabii. Dolmuş birden hızlandı ama uçuyoruz. Hiçbir durakta durmuyor vs. 40 dk süren yolu 12 dakikada gittik. Ama nasıl mutluyum. İnmeden önce "Teşekkür ederim abi" dedim. "Allah zihin açıklığı versin" dedi. Hala aklıma geldikçe gülümserim :)
     atavratfenerbahce
     Üniversite okumadım, üniversite mezunu arkadaşların anılarını okumaya geldim
      imailahorsilahh
      Odada sigara içmemiz, mısır konservesi küllüğümüzü sınav haftasında masada bırakmamız ve yurt sahibinin, oda ahalisine whatsapp grubu kurup odada ki küllüğün fotoğrafını çekip atması. Aklıma bu geldi.
       roxannee-
       Birgün odada şarap masası kurduk. Mutfakta bir sürü yemek hazırladık. Arkadaşın odasında da yiyeceğiz. Ama işin kötü yanı arkadaşın odasında herkes de namaz kılıyor. Odalar da 4 kişilik. Arkadaş dedi ki aman dikkat edin döklülmesin dedi.Hatırlamıyorum da neden o odada yaptık etkinliğimizi. Eee ne mi oldu ben bir şişe şarabın yarısını halıya döktümm. Sonrasını hatırlamıyorum. Banyoda halı çitiliyordum :((((((((((((((
        damarcibasi
        İlk senemizde birkaç ay içerisinde çok sıkı bir arkadaş grubumuz olmuştu. Ve tabii grup içerisinde ikili ilişkiler de ufaktan şekillenmeye başladı. Hala görüştüğümüz biri vardı çantasında renkli anahtarlıklarını herkes almaya çalıştı ama veremem kusura bakmayın onlar çok değerli derdi. Sonra bir gün o anahtarlıklardan birini ekipten başka birinde gördüm. O anki hayal kırıklığını unutamam. İlişkileri çok uzun sürmedi. Sonrasında çok uzun yıllar inişli çıkışlı bir iletişimimiz oldu. Hatta o anahtarlıklardan birini bana da vermişti ama hiçbir zaman beni arkadaştan öte kabul etmedi. Dördüncü sınıftan sonra başka türlü şekillendi hayatlarımız. Hala bazen düşünürüm olması mı daha iyi olurdu yoksa böylesi mi? Asla cevabını öğrenemeyeceğim koca bir bilinmezlik.
         meric_afterthat
         Üniversite boyunca seni kısıtlayan birinin dediklerinin yapıp neredeyse çevrende bir tane bile kız arkadaş yada onun deyimiyle tehlikeli erkek arkadaş bırakmadan mezun olmak.Okulunun kapatılması senin damga yemen. Diplomanı altı ay sonra alman. Özel yerlerde işe girememek. Sonunda da senin onu ufak bir kısıtlandığında tek bir şey istediğinde onun yaptıklarını hatırlattığında geçmişe dair tek bir cümle ile hata yapmışım deyip gitmesi. Bence hepsi üniversiteye dair unutulmaz anılar hepsini paylaşmak istedim.
          1cerenaltay
          İnanır mısın üniversite okumadım
           pinusnigra
           Şuraya saçma bir anımı bırakayım iki tane var. Gölbaşındayız okulun ilk günleri, vücut falan var tabi tşört giymişiz. O hazırlıklarda çok heyecanlı zamanlardır bakmayın burada cool görünen tiplere hepsi öyleydi. Biz ne adamlar gördük. Neyse işte tabi dışarıdan yakışıklı falan görünüyoruz eyvallah ama efendi adamız, insanlar göremiyor içimizdeki beyefendiyi neyse körler. O zamanlardan alıştım ön yargılara sıkıntı değil. Neyse ilk hafta arkadaşlarla otururken bir kız grubu geldi pardon, resim çekilebilir miyiz dedi. Ben şok, Jeff seid falan sandılar herhalde. Büyükşehir çocuğuyuz biz yer mi lan? Neyse tabi yanımdaki elemanlar bakıyor suratıma, valla kızlar kusura bakmayın dedim gönderdim. İki üç sonra biri diyor omuzlar lens mi ne falan filan. İçimden diyorum ulen ne boş ortam burası. Neyse ikinci hafta zor kalkmışım sınıfa girdim classroom 23 en arka sıra, O' nu gördüm. Arkadan tabi bir ümit besen bir Coldplay çalıyor beynimde. O ilk görüş anı herkese nasip olmaz. Bunu yaşadığım için mutluyum. Güzel şeyler bunlar çocuklar sevin, ön yargılı olmayın. Yahu herkes anlaşılmak istiyor, ulan bir kere de siz anlamaya çalışın lan. Neyse sakinim.
            coronavirus
            Fakültenin mezunları sınıfın birinde toplanmış, anılarını paylaşıyorlar. Toplasan 10 öğrenci ya var ya yok. Mezunlardan biri kendi gelememiş temsil için eşini göndermiş. Rasim Öztekin... Toplamda da 50 kişi falan bir derslikte takılıyoruz. Neyse mevzu bitti, Rasim abi giderken rica edip saydığım 6 kişi için Ferhan Şensoy ile oyunlarına 6 bilet istedim. Tamam dedi hiç tereddüt etmeden. Neyse bu yola devam ediyordu. Bu sırada bizimkilerden biri tuvaletten çıktı. Onu es geçtiğim için peşinden koştum dedim bir kişi daha varmış Rasim abi... Durdu ve dedi ki: 'Oldu a...na koyayım...' O bir kişi neden canını sıktı bilmiyorum. Sonra hep beraber bilet paralarını hesapladık. Herkes biletin parasını çıkarıp ortaya koydu. Sahneden önce tüm parayla içtik. Sonra gidip oyunumuzu seyrettik... Mis gibi bir gündü...
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.