Umut Fakirin Ekmeği: Nimet Abla Bayii Önünde Pandemiye Rağmen Kuyruk Oluşması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   sedefartuny
   Milli Piyango İdaresi'nin Yılbaşı Özel Çekilişi biz Türkler için çok önemli. Her yılın sonunda bütçemize göre tam, yarım ve çeyrek biletler alıp başlıyoruz hayaller kurmaya. Hesaplar yapılıyor, en faydalı yatırım araçları öğreniliyor, büyük ikramiyenin bize çıkması durumunda hayata geçireceğimiz eylem planını bile hazırda tutuyoruz. Neden çünkü umut fakirin ekmeği değil mi? Hayatlarımızın kökten değiştiği bu yıl da sanırım değişmeyen tek şey Nimet Abla bayiinin önüdeki kuyruk olmuş. Koronavirüs pandemisine rağmen insanlar tam bilete 100 TL, yarım bilete 50 TL, çeyreğe 25 TL ödeyerek hayal kurmak için hasta olma pahasına sırasına girmiş. Bir kağıt parçası ile vadedilen bu büyük büyük rakamların biz sıradan insanlara asla verilmeyeceğini düşünemiyorlar mı bu insanlar? Etrafınızda amorti dışında ikramiye kazanan birileri oldu mu hiç? Ben bu büyük ikramiye bileti alan insanların motivasyonunu yıllardır anlayamıyorum. Ceplerinde kalan son parayı bu biletlere veren insanlar var.
    meyvesebze
    Gönüllü bağış Toplaşıp tanımadğımız birilerine para topluoruz aramızda.. Yada birileri bize para topluo Keşke bana cıksa.Hiç birinizi tanımıorum tanımamaya devam ederim...
     me_out_bye
     Enayiliktir hiç oynamadım. Ümit vererek maval okuyarak herkesten bir kırıntı almak suretiyle ama totelde işte o büyük paralara ulaşmak oluyor. Yani yine millet soyuluyor. Kimseye bir yararı yok. Bu işlerde şike olmadığını yüzde yüz adaletli olduğu düşünende safın önden gidenidir. - Ya da binde milyonda bir olan şansın kendisine vuracağını düşünen insan. Kendini o kadar bahtlı şanslı gören. 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♀️ = Ütülen süzülen enayi.
      peripedia
      Evet umut gerçekten de fakirin ekmeği ben yanlış bulmuyorum. Ne yapsın bu insanlar? Herkes rasyonel olmak durumunda değil. Hayat şartları belli ve bu insanların o umuda çok ihtiyaçları var. Bazen hayata dair en ufak bir hayal bile sizi dipten çıkarabilir, tutunacak bir dal olabilir.
       mrlawyerkk
       Çok uzun zamandır bilet almıyorum. Çevremdeki herkes almamamı yadırgıyor. Bir kültür haline dönüşmüş bu durum. Yeni yıl eşittir milli piyango bileti. Sosyolojik bir durum söz konusu burada. İyi hissediyorlar, tatmin oluyorlar, hayal kuruyorlar. Korona falan insanların hayal kurma çabalarına engel olamıyormuş onu da gördük.
        detokssuyu
        Online satışı var bu arada biletlerin. Şahsen onlinedan almayı düşünüyorum. Biraz hayal kurarım. Bir değişiklik olur hayatımda.
         raselika
         Yani sırf dışarıda durabilmek için kuyruğa girdiklerine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Herhangi birinin bir umudu olduğundan değil dışarıda durabilmeye bahane olduğundan yani.
          camparice
          her şey sınıfsali bu sıraya giren bir tane zengin göremezsiniz
           suphelihoroz
           inşallah bu sene bana çıkar, çıkacaksa kapısında yatmaya hazırım
            gizemlicikolat
            Dio başlığı durumu özetliyor. Umut fakirin ekmeği... Hergün işe gitmek zorunda olan insanda mecazen aynı kuyrukta zaten... Sadece o kuyruk görünmüyor.
            /
            0

            Tarihe Göre

            İçerik bulunamadı.