Ülkeyi Terk Etme İsteğinin Nedenleri
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   corumluboy19
   Ülkemizin nitelikli üniversitelerinden birini görece yüksek bir ortalamayla bitirmiş olmama rağmen aylardır iş bulamayış oluşum beni bu düşünceye sevk etmiştir. Ancak bunun yanında gelecek kaygısı gibi birçok neden de bulunmaktadır.
    anotherhomosapiens
    Beni en cok rahatsiz eden sey toplumun giderek yozlasmasi olmustu. Ramazanda alkol almaktan tutun hayatimin en ince detaylarina kadar yargilanmaktan bikmistim. Hayatimda kimseyi bilerek ve isteyerek incitmemisimdir. Ve gordugum sey iyi bir insan olmanin Turkiyede hic bir kiymetinin olmadigidir. Ozellikle bir kadin olarak, ne kadar basarili oldugunuzun ve nasil bir insan oldugunuzun hic bir onemi yok. Etrafim evlenmek disinda hic bir hayali olmayan, kiskanc kadinlarla cevriliydi. Erkekler deseniz eril, patriarchal kafa yapisindaki insanlar. Ben bundan kactim. Su an ekonomik avantajlarini da goruyorum tabiki euro kazanmanin. Ha bu arada kactim dedigim yer Izmir 😂 daha kotusu de olabilirdi biliyorum...
     eefenizz_
     Ampul diyim sen anla karşiim
      lovewkoko
      ülkemizin gençleri avrupalarda bulaşıkçı olmanın hayalini kuruyor. işte geldiğimiz nokta burası. valla keyifli birisi olmak için ölümüne ölümüne savaşıyorum ama konu ülke gençliği olunca canım çok sıkılıyor. üç kuruş para kazanıyorum herkes evlen diyor. nereye evleneyim ya çocuk diyecek aw beni buraya neden getirdin. ne vardı aklında da beni dünyaya getirdiniz şeref yoksunu baba dese haklısın derim.
       _gizem_
       eğitim yok adalet yok fiyatlar almış başını gidiyor daha bir sürü var
        redblack
        Ülkede beyaz yaka olup sürüneceğine Avrupa'da gerekirse bok temizler ama insan gibi yaşar, tek sebebi bu. İnsanları bir şeylerin iyi olacağına dair umutları kalmadı artık ve umut biterse her şey biter.
         eflayilmaz
         Bazen insanların kafa yapısı hiç değişmeyecek gibi geliyor. Sanki her yerde biri birilerini , birilerinin hayatlarını yargılamak için bekliyormuş ve bu hiç bitmeyecek gibi geldiği zaman gidesim geliyor.
          raselika
          tek yönlü uçak biletine ihtiyacım var...
           scorpion77
           Ben şahsen ülkeyi terketmem. Eğer sen terkedersen ben terkedersem nasıl gelişir bu ülke? Nasıl döner bu çark? Her ülke kötü dönemden geçer ama bu bizim şanlı ülkemizi terketmemiz için yeterli bir sebep değildir. Eğer Atatürk de bizim gibi düşünseydi Atatürk olabilir miydi? Siz Allah'a dua edin ve çalışın. Nice Erdoğanlar gider niceleri gelir. Ama Türk halkı ölümsüzdür! Türk olmak üstün olmak için kafidir -Gazi Mustafa Kemal Atatürk
            monaiman
            İnsanlarının yoldan çıkışı, rezalet ekonomi ve yerlerde olan yaşam şartları. Yeterli mi?
             minemosynes
             Ülkeyi terk etmek istemiyorum başka Türkiye yok çünkü en basit samimiyetine bile razıyım kalıp bir şeyleri değiştirmek yerine kaçıp gitmek asimile olmak saçma. Amerikan rüyasına bir son versek her şey çözülecek te işte varsa yoksa kaçıp gitme peşindeyiz.
             /
             0

             Tarihe Göre

             İçerik bulunamadı.