Ülkenin Parsel Parsel Katar'a Satılıyor Olması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   vogelfrei
   Über zengin Doğuş grubunun bile geçen gün İstinye Park'ın hisselerini Katar Devletinin bir şirketine devretmesi bayağı halimize sigara yaktıracak cinsten. Daha önce de bir Katar Emir'inin annesi Başakşehir'de 100 bin lira sermayeli bir şirket kurmuştu ve Kanal İstanbul güzergahında 44 dönüm arazi satın almıştı. Katar Ulusal Bankası, Finansbankın yaklaşık yüzde 99 hissesini satın alıp ismini QNB Finansbanka çevirmişti. Altınyıldız, YKM, Ay Marka, Beymen ve Boyner Büyük Mağazacılık şirketlerini bünyesinde bulunduran Boyner Grubu’nun yüzde 30'una yakın hissesini devralmışlardı. Geçen sene eski CHP’li milletvekili Gürsel Tekin “Katarlılar özel ve ayrıcalıklı uygulamalara sahipler” demişti. Elimizdeki tüm markalar, inşaatlar, kurumlar bir bir Katar gibi dünya zengini bir ülkenin eline geçerse nasıl ekonomimizi düzeltmeyi planlıyoruz? Bu şekilde giderse ülkeden toprak da satın alınabilmeye başlanabilir.
    cinayetvaraga
    çok da şeyimde. düşündüm de hiç umrumda değil.
     mehmet_08
     hepsinin anasını avradını sülalesini bindiği deveyi s....
      pazartesi
      her satılma haberinde aklıma mahzuni şerifin parsel parsel eylemişler dünyayı türküsü geliyor. yaşasaydı parsel parsel eylemişler ülkemi diye bi türkü daha söylerdi.
       issizmadaaam
       Yakında biz de boşaltır gideriz napalım.
        dr.rock
        Eheheh İstanbul’da ki özel hastanelerin Telekominikasyonun alayı Araplarda Olsun müslüman ümmet and rakınroll
         csa
         Öncelikle şu toprak muhabbetini geçelim. Aklı olan kimse boş toprak satın almaz. Şirket kurarsın, yatarım yaparsın vs. ama tutup öyle büyük ölçekte işgal eder gibi satın alalım falan. Bunlar zaten fizibıl değil. Katar çok zengin. Sanırım, petrolle o bölgede zenginleşenler içinde de en gelişmişi bunlar. Bir ihtimal ilerde de koruyabilirler bir ölçüde zenginliklerini. Ama petrol malum, 2030'larda falan tamamen yalan olacak. Öyle ki İngiltere bile tüm ülkede 2030'da benzinli vs. arabaları yasaklayacak. Şimdi bu sadece petrol ile zengin olup da o parayı lükse, saçmasapan şeylere yatıranlar 20-30 yıl sonra yine fakir. Dolayısıyla, şuanki durumda çok endişelenecek birşey yok. O şirketler ilerde bir gün yine toparlanablir, yada daha iyileri kurulabilir ama bizim esas sıkıntımız, ülkede güven ortamı yok, risk alıp üretime yönelik bir yatırıma girmemizi sağlayacak, teşvik edecek adam akıllı devlet yardımı vs. yok. Diyelim, bugün bir telefon markası yaratıp pazara girdim. Rekabet etme şansım yok, serbest piyasa tamamen ele geçirmiş. Devlet yerli üretimin kalitesini arttırmak, tüketimini teşvik etmek, uluslararası muadilleriyle aşık atabilecek hale getirmek adına birşey yapmıyor. Yabancı yatırımcı zaten tekelleşmiş yargı, yasama ve yürütme olan, otokratik bir ülkeden haz etmiyor. Paramız değersiz, yabancılar için müthiş yatırım imkanı çok ucuza yapabilirsin ama güven ortamı yok birşey yok... Bunlar değişirse sıkıntı olmaz. Ama bu kafa devam ederse, çok da uzak olmayan bir gelecekte çok daha beter olabiliriz.
          cokbilmisdegilcokbilen
          Biz bu olayı zaten yıllar önce temel geçim kaynaklarını özelleştirmeye başlayınca başlattık. Önünü açmış olduk. Evet özelleştirme, imkanları geliştirebiliyor, çalışanların motivasyonunu artırabiliyor o yıllarca söylenen "devlet dairelerinde boş boş duruyorlar" olayları artık yok. Katılıyorum. Ancak özelleştirme ülkeden kaybettiriyor. Arap ülkeleri ise zengin hele ki Katar. Bu insanlar petrol zengini ama birincil kaynaklar artık tükeniyor. Alternatiflere ihtiyaç var. Biz de hep şey algısı var Arap ise çok afedersiniz ama gerizekalıdır gibi. Öyle sarıklı filan görünce cahil gözüyle bakıyoruz. Halbuki alakası yok. Uzun vadeli düşünüyorlar, Türkiye dünyaya açılmak için çok iyi bir köprü. Bizim ekonomimiz ise giderek satmaya yönelik bir politikaya dönüşüyor çünkü artık çok zor bir işi çevirmek. Doğuş grubu da olsa başka bir grup da herkesin belini bükerken onların da bükülecek, bu oranla alakalı bir şey. Bir yufka dükkanı olan adam kirasını ödemekte zorlanır, bunlar da holdingin giderini ödemekte. Büyük başın derdi de büyük oluyor. Biz bunu kendimiz doğurttuk bu ekonomiyle. E yemeyenin malını yerler.
          /
          0

          Tarihe Göre

          İçerik bulunamadı.