Ülkemizdeki Siyasetçilerin Yaşları Hakkında Bazı Gerçekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   obbobbon
   malumunuz z kuşağının oyunun peşinde, 'biz sizi temsil etmek için varız' diyen hem yerel hem küresel çağdan siyasetçiler ülkemizde pek çok gelin bu siyasetçilerin yaşlarına bakalım; 1-) ülkemizdeki bütün ana siyasi partilerin liderleri 65 yaş üstü yani en genç siyasi parti lideri (meral akşener) 2 yıl içerisinde yabancıların 'mature' dediği boomer üstü seviyeye gelecek 2-) ülke lideri konumundaki R.T. Erdoğan teknik olarak sınır komşularımızın yarısından daha genç 3-) rte devlet su işleri müdürlüğü ile yaşıt 4-) devlet bahçeli doğduğunda filistin ingiliz mandasındaydı 5-) doğ perinçek doğduğunda almanyanın başında hitler vardı 6-) insan hakları bildirgesi k.kılıçdaroğlu ile aynı yaşta (yazıda sadece son seçimde seçime giren partiler yer almıştır,hdp işi karışık diye eklemedim) aklınıza gelen başka varsa yazın kültürlenelim
    me_out_bye
    Dinazor hepsi akşam evde yoğurt ekmek yiyorlar geliyor Z kuşağını anlayacağız diyor akskdjsksjdjs bundan komik daha başka bir şey olamaz. TR'nin berbat durumda olmasının bir başka nedenide evet bu gençleri hiçe sayan Yaşlı egemen bir toplum olmasıdır. - Diğer ülkelere göre evet genç nüfusumuz fazladır. Bu önüne gelenin evlenmesi sayısız çocuk yapması aile planlamasız bu işlerin yürütülmesindendir. Bir bakıma milletin yaşlanmaması genç takviyede kalmasi iyi bir şeydir gelişmek için ama o gençleri hiçe sayar yaşlı egemen toplumda bir değer görmezler ta ki kendileri gibi dinazor olması beklenilir bu da kötü bir şey. - Bir tane önemli pozisyonda söz sahibi olan genç modern insan göremezsin. Hepsi kıçı kırışmış haldedir onların yönetimi beğenilir gençler görmezden gelinir. -Mesela CHP'nin başındaki Kemal dede başarısızlığıni kabul edip yan bir koktuğa geçip başa genç bir beyini geçirebilir ve arkasına güzel bir rüzgar alabilir her şeyi değiştirebilirler ama bunu ASLA istemez. Ölene kadar orada kalmaya kararlı kendisi en az 80 olana kadar aq. Bu plan hariç diğer herşeyi dener. Çünkü diğer makamlarda bunaktır. Genc gelse asla anlaşamazlar. Komple sistemi yıkmak anlamına gelir devrim gibi bir şey yaşlı egemen yaşantıyı sonlandırmak. Bunuda kendileri istemez zaten neden ellerindeko rahatligi bıraksinlar kendi topuklarina sıksınlar ? Böyle keyif surmeye kararlılar işlerine geliyor. Yönetenlerinde yönetilenlerinde kücük toplukuk gençler haric. Onlarında zaten bir söz hakkı yaşantısı yok. Kendi aralarında takilip eglenmeye çalişiyorlar bazı belirli köşelerde o kdr. Sonra karşına bu manzaralar çıkıyor. Adam bakan olmuş falan belediye baskanı olmus bir twit atıyor götünle gulüyorsun. 1 gram kale alacak kapasite yok. Hepsi fosil beyinli düşünceli insanlar. Ama diğerleride öyle. Kendi aralarında akran olarak mutlular bu durumdan. Ülke ve gelecek için bu durum her ne kadar cok boktan ve değiştirilmesi gereken bişe olsada.
     mrlawyerkk
     Ezcümle hepsi boomer ve hepsi gençleri anlamaktan da bir şeyler yapmaktan da çok uzaklar artık. Yeni zamanlarda eski usül bir yöntemlerle devam ettiriyorlar ülke yönetimini ki bu da başarısızlık getiriyor.
      android_dahaiyi
      yaşlılar daha bilir bir mantık var bu çok saçma. boomer mantığına dönüyor bazı fikirleri. genç en iyisi abi. yaşlı olacaksa danışman falan olsun. yönetmesin
       silmarillion
       Hepsi dinazor, genç lazım bize genç, dinamik, iyi eğitimli, 35-36 yaşında zımba gibi profesörlerimiz var, getirin birkaçını siyasete artık:)
        samyeli90
        Şöyle olması gerek 50 yaş üstü devlet yönetmesin tabi bu benim fikrim
        /
        0

        Tarihe Göre

        İçerik bulunamadı.