Ülkemizdeki Medeniyetsizliklere Örnekler
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   berbatov
   yere atılan balgam sümük tükürük
    asit
    kadınlara ve hayvanlara uygulanan şiddet yeterli bir örnek olur mu ?
     mrs_furby
     Eskiyi savunanlar, eski kafalılar, din tüccarları, şiddeti meşru görenler, çevreye verilen zararlar, insanların birbirine kaba saba davranmadı.
      mevsimlerdensnbahar61
      Yere çöp atmak, bak misal orda çöp kutusu var dimi yok yani aptala anlatır gibi mi anlatalım anlamıyorum kaç yaşında insanları görüyorum pes yahu pesss
       pazartesi
       Hymen yapısını daha önce kimseyle sevişilmemiş olmasına delil görmek ve bu yapı için insan öldürmek. Makamlarda kabileleşmek var bir de.
        asit
        kolay gelsin, hayırlı işler vs dedikten sonra, esnafın/işletme sahibinin sığır gibi suratına bakıp cevap vermemesi...
         gizemino
         Torpil işinin inanılmaz yaygın olması...
          isinasli
          Yere tükürüp duruyorlar igrenc adamlar, yayaya yol vermiyor bencil şoförler, yere cop atıyorlar salak insanlar
           nykskaos
           O kadar çok var ki... İlk kez gördüğün bi yerli sana kim olduğunu, nereden geldiğini, aslını, medeni durumunu, kaç para kazandığını, sülaleni sorabilir.
            ukela
            Her hangi birinin sosyal medyada fikrini belirtmesine , sizinle aynı fikirde değilim , sebebi de bu.... diye yazmak yerine ana avrat sövülmesi.
             benita
             Teşekkür edilince şok olmaları
              alys
              yazan oldu mu bilmiyorum ama sıra kültürü.ne markette ne banka önünde.siranin sonunu sorunca da herkes birbirine bakıyor.
               palmiye
               Toplu alanlarda yüksek sesle konuşmak. Özellikle hastane ve otobüslerde.
                soylemesembiturlu
                birçok şey yazılmıs eskiden okullarda adabı muaşeret dersleri varmıs ve insanlar maça bile takım elbise ile gidermiş işte bu dersler kaldırılıp yerine din yerleştirildiği zaman biz insanlıgımızı kaybetmişiz . Kadına olan sevgi saygı kalmamış cocuga kalmamıs , insana kalmamıs , herşeyi din penceresinden görmüşüz bugün tartıştıgımız sorunların hepsinin temelinde bu yatar. lgtb sorunları kadın sorunları eğitim sorunları . Bu ülke düzelmez ancak bir göktaşı ile resetlenmesi gerekir.
                 bertranddawkins
                 Hangisini saysam bilemedim.Daha bugün, bir teyze hastaneye geldiği gibi yanımdaki sırada o kadar saattir bekleyen kişinin önüne hiçbir şey olmamış gibi kaynak yaptı.Bunlar hep toplumumuzun kendisi yüzünden aslında.İnsanlarımız göz yumuyor ve ne olacak diyor.Bunu aşarsak ancak bir şeyler gelişebilir.Verdiğim örnekte büyük ihtimal yaşlı diye bir şey demedi kimse.Öyle bir şey olmamalı,herkes eşit haklara sahip.
                  plazacalisani
                  Sakızları oraya buraya yapıştırmak
                   etipufyaren
                   Çok şükür medeniyet adına bir şey yok jfjfjdjdjd
                    gollum
                    Tepeden tırnağa komple nerden tutsan elinde kalıyor. Hangi birini sayayım ki? İşini düzgün yapanı keriz sanıp kazıklanacak keriz gibi gören ama şerefsizlikle haksız kazanç elde edeni "uyanık, kurnaz" olarak adlandıran bir milletiz.
                     _kimbusla
                     Zaten söylenicekler söylenmiş. Eklemek gerekirse kabaca konuşulmasını derim. Bana göre bir kişinin kabaca konuşması medeniyetsizce geliyor.
                      nagihan_nd
                      Medeniyetsizlik, karşısındakini saf görüp alacağını bir şekilde alıp hiçbir şey olmamış gibi, gündelik hayatına devam etmek. Cahillikte olabilir. Bu dönemde örnek say say bitmez
                       koronalitavuk
                       Yollar. Başkan her daim diyor yollar medeniyettir diye haklı da. Lakin yollarımız hala çok kötü. Günü kurtarmak adına dolgu yollara ince asfaltlar döküyoruz sonra çöken yollara asfalt ile tekrar yama yapıyoruz. Yol bitiyor doğal gaz su kanalizasyon borusunu unutuyoruz gene deşiyoruz asfaltı. Sonra birden bunlara rögar açmak lazım diye 80km hız limitli yolun sol şeritine rögar açıyorsunuz. Sonra o rögarı açmak için tuttuğunuz taşeron firma önlem alıyor ama nasıl iki ince demir ve beyaz şerit band. Son hız ile gelen kişi görmüyor çalışmayı kaza oluyor. Kazaya sebep veren kişi kim oluyor peki ? Görev tanımında sadece rögar kapağı yerleştirecek olan o taşeron firmaya. Peki ben söze ahlaksız firma önlem almadığı için zincirleme kaza oldu 5 ölü deseydim herkes beddua ederdi. Yani medeniyetsiz olan kişi olaylara at gözlüğü ile bakana denir.
                       /
                       0

                       Tarihe Göre

                       İçerik bulunamadı.