1.2b
23.1.2021
Ülkemizdeki Medeniyetsizliklere Örnekler
  • Seçmece
  • Popüler
  • Tarihe Göre
   berbatov
   yere atılan balgam sümük tükürük
    asit
    kadınlara ve hayvanlara uygulanan şiddet yeterli bir örnek olur mu ?
     benita
     Teşekkür edilince şok olmaları
      mevsimlerdensnbahar61
      Yere çöp atmak, bak misal orda çöp kutusu var dimi yok yani aptala anlatır gibi mi anlatalım anlamıyorum kaç yaşında insanları görüyorum pes yahu pesss
       mrs_furby
       Eskiyi savunanlar, eski kafalılar, din tüccarları, şiddeti meşru görenler, çevreye verilen zararlar, insanların birbirine kaba saba davranmadı.
        asit
        kolay gelsin, hayırlı işler vs dedikten sonra, esnafın/işletme sahibinin sığır gibi suratına bakıp cevap vermemesi...
         palmiye
         Toplu alanlarda yüksek sesle konuşmak. Özellikle hastane ve otobüslerde.
          ukela
          Her hangi birinin sosyal medyada fikrini belirtmesine , sizinle aynı fikirde değilim , sebebi de bu.... diye yazmak yerine ana avrat sövülmesi.
           pazartesi
           Hymen yapısını daha önce kimseyle sevişilmemiş olmasına delil görmek ve bu yapı için insan öldürmek. Makamlarda kabileleşmek var bir de.
            nykskaos
            O kadar çok var ki... İlk kez gördüğün bi yerli sana kim olduğunu, nereden geldiğini, aslını, medeni durumunu, kaç para kazandığını, sülaleni sorabilir.
             who-am-i
             Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar
              _kimbusla
              Zaten söylenicekler söylenmiş. Eklemek gerekirse kabaca konuşulmasını derim. Bana göre bir kişinin kabaca konuşması medeniyetsizce geliyor.
               koronalitavuk
               Yollar. Başkan her daim diyor yollar medeniyettir diye haklı da. Lakin yollarımız hala çok kötü. Günü kurtarmak adına dolgu yollara ince asfaltlar döküyoruz sonra çöken yollara asfalt ile tekrar yama yapıyoruz. Yol bitiyor doğal gaz su kanalizasyon borusunu unutuyoruz gene deşiyoruz asfaltı. Sonra birden bunlara rögar açmak lazım diye 80km hız limitli yolun sol şeritine rögar açıyorsunuz. Sonra o rögarı açmak için tuttuğunuz taşeron firma önlem alıyor ama nasıl iki ince demir ve beyaz şerit band. Son hız ile gelen kişi görmüyor çalışmayı kaza oluyor. Kazaya sebep veren kişi kim oluyor peki ? Görev tanımında sadece rögar kapağı yerleştirecek olan o taşeron firmaya. Peki ben söze ahlaksız firma önlem almadığı için zincirleme kaza oldu 5 ölü deseydim herkes beddua ederdi. Yani medeniyetsiz olan kişi olaylara at gözlüğü ile bakana denir.
                alys
                yazan oldu mu bilmiyorum ama sıra kültürü.ne markette ne banka önünde.siranin sonunu sorunca da herkes birbirine bakıyor.
                 damat-berat-official
                 hoftasonu saat 19:00'da 70 yaşındaki bir dede, yere eğildi, yellendi, salya fırlattı ve 2 metre tatağını asfalta yerleştirdi
                  gizemino
                  Torpil işinin inanılmaz yaygın olması...
                   etipufyaren
                   Çok şükür medeniyet adına bir şey yok jfjfjdjdjd
                    soylemesembiturlu
                    birçok şey yazılmıs eskiden okullarda adabı muaşeret dersleri varmıs ve insanlar maça bile takım elbise ile gidermiş işte bu dersler kaldırılıp yerine din yerleştirildiği zaman biz insanlıgımızı kaybetmişiz . Kadına olan sevgi saygı kalmamış cocuga kalmamıs , insana kalmamıs , herşeyi din penceresinden görmüşüz bugün tartıştıgımız sorunların hepsinin temelinde bu yatar. lgtb sorunları kadın sorunları eğitim sorunları . Bu ülke düzelmez ancak bir göktaşı ile resetlenmesi gerekir.
                     nagihan_nd
                     Medeniyetsizlik, karşısındakini saf görüp alacağını bir şekilde alıp hiçbir şey olmamış gibi, gündelik hayatına devam etmek. Cahillikte olabilir. Bu dönemde örnek say say bitmez
                      isinasli
                      Yere tükürüp duruyorlar igrenc adamlar, yayaya yol vermiyor bencil şoförler, yere cop atıyorlar salak insanlar
                      /
                      0

                      Tarihe Göre

                      İçerik bulunamadı.