Ülkemiz Çocuklarında Antidepresan Kullanımın Arşa Çıkması
  • Popüler
  • Tarihe Göre
  Vidiom
  Bu başlığa vidio eklemek için telefonundaki dio uygulamasından giriş yap!
   mrlawyerkk
   Bugün okuduğum ve şok olduğum haber. Bugün okullarına başlayan bu çocuklar. Bakan Koca açıklamış 18 yaş altı 768 bin 733 çocuk, kamu hastanelerinin psikiyatri kliniklerine başvurdu. 18 yaş altı 138 bin 193 çocuğa antidepresan reçete edilmiş. Bizim ülkemizde de malum hiperaktivite sorunu olan ki ben bunu asla bir sorun olarak tanımlamıyorum. Çocuktur enerjisi elbette fazla olacak elbette bunu boşaltmak için yerinde duramayacak. Bu çocuklara dahi dayıyoruz antidepresanı ve resmen uyuşturuyoruz çocuklarımız.
   https://twitter.com/FKarsanbas/status/1434744035449712646
   https://twitter.com/FKarsanbas/status/1434744035449712646
    bozukklavye
    küçük yaştan okul, sınav stresi, türk aile yapısı zaten bilindiği gibi sıkıntılı bir konu, ülkenin halini düşüp siyaset yapcak kadar da farkındalıkları var. ee çocuk delirmesin de napsın bu ülkede yetişkin, çocuk, genç farketmeksizin herkes kafayı yememeye çalışıyor
     silmarillion
     Ebeveynler de sorunlu çünkü, Y kuşağı olarak sorunlu bir Türkiye geçmişimiz var, her dönemden biraz biraz yaşayıp devreleri yaktık ve genetik olarak sorunlar taşındı çocuklara haliyle. Eyyorlamam bu kadar:)
      gulfemkaya
      Ya psikoloğa erişim daha kolay olabilse keşke keşke bu rakamlara bir etkisi olurdu eminim
       abdes_terligi
       Keşke ben de psikoloğa gidebilsem, depresyon anksiyete vs bir kaç tane daha hastalığın tanısı konuldu, daha tanısı konulmamış hastalıklar da var, ama ilaç kullanamıyorum. Psikoloğa 1-2 defa gittim ailem ve akrabalarım hemen dedikodu yapıp alay konusuna çevirdiler.. İhtiyacım olan yardımı ve ilaçları alamıyorum ve kaç sene geçmesine rağmen hala depresifim.
       /
       0

       Tarihe Göre

       İçerik bulunamadı.